Porządek z kulturą osobistą

Zmiany, propozycje, problemy
skoczek004
starszy szeregowy
Posty: 56
Rejestracja: 12 gru 2009, 23:51
Lokalizacja: Gdańsk / Ławy

Porządek z kulturą osobistą

Post autor: skoczek004 »

Jako, że reaktywowałem swój zapał do tego forum, zacząłem czytać wiele wątków które są mi ciekawe, czy też mniej ciekawe :) Czytając wątki natykam się na ciągłą przepychankę, ciągle widzę docinki ciągle widzę niemiłe mi do czytania teksty które nic nie wnoszą do tematu tak jak chociażby w temacie o światłach dziennych LED. Czy mo nie jest w stanie zatrudnić chociażby ochotnika moderatora który za "zaszczyt współpracy" zgodziłby się bawić w dodawanie warnów (ostrzeżeń) użytkownikom którzy źle traktują innych userów ? Ja rozumiem że jest wydzielona ranga ludzi zajmujących się takimi rzeczami, ale też prowadziłem kilka większych for i też wiem, że podłubie się tam gdzie normalny użytkownik nie widzi a później nie ma chęci/czasu na zabawę w karanie :)

Tym postem chciałbym poruszyć coś w tej kwestii, bo odrzuca mnie tego typu "afera" i odechciewa się czytać dalej... a szkoda.

Pozdrawiam Skoczek :)
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Porządek z kulturą osobistą

Post autor: Qrzysio »

Panujemy nad sytuacją. W ostatnich dniach trochę się nasiliły inwektywy, ale czyścimy brudy na bieżąco.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Porządek z kulturą osobistą

Post autor: malykazio »

Qrzysio pisze:ale czyścimy brudy na bieżąco.
Coś wam marnie idzie. Poziom forum przypomina równię pochyłą. Kwestia kultury osobistej na forum była poruszana już wielokrotnie ale administrator nic z tym nie robi, stąd też inwektywy, wulgaryzmy i chamstwo. Dlatego też wielu aktywnych niegdyś użytkowników przestało się udzielać.
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Porządek z kulturą osobistą

Post autor: palipies »

Zgadzam sie z małymkaziem
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Porządek z kulturą osobistą

Post autor: Qrzysio »

Poziom forum ustalają użytkownicy, a nie administrator. Chyba nie chodzi o to, aby wszystko usuwać.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Porządek z kulturą osobistą

Post autor: malykazio »

Qrzysio pisze:Poziom forum ustalają użytkownicy, a nie administrator. Chyba nie chodzi o to, aby wszystko usuwać.
Żartujesz chyba? Czyli co, idziemy wszyscy na żywioł i o nic się mamy nie martwić? To w takim razie nie wiem dlaczego usuwasz niektóre posty i jakie stosujesz kryteria ich doboru. Tolerując prostactwo, chamstwo i agresję słowną MO doskonale wpisuje się w aktualne trendy, gdzie każdego można wyzwać, obrzucić błotem, pomówić i cieszyć się z tego. Ale cóż... liczba odsłon to jest klucz a chamstwo przyciąga, niestety... szkoda, że ludzi o niskim poziomie i że właśnie taki poziom chce trzymać MO, czyli równać w dół.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Porządek z kulturą osobistą

Post autor: Qrzysio »

Nie rozumiem, skąd wysuwasz tak daleko idące wnioski. Nie napisałem nic o tym co jest planem MO, a co nie jest. Nie napisałem też, że MO toleruje chamstwo itp.

Twoja wypowiedź dziwi mnie tym bardziej, że doskonale wiesz o tym, że niemal wszystkie posty, które zgłaszasz (za co szczerze bardzo dziękuję), zostaje usunięta/edytowana/przeniesiona.

Nie mamy wpływu na to, kto zarejestruje się na forum i co napisze, ale kontrola nad postami jest. Czytamy absolutnie wszystkie posty we wszystkich wątkach i działach i gdy dyskusja wykracza poza pewne normy, zostają użyte narzędzia moderacyjne. Każdy przypadek jest inny, ale staramy się to ogarnąć najlepiej jak się da. Fakt, ostatnio trochę "złych postów" przybyło, ale to się zdarza statystycznie kilka razy w roku.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Porządek z kulturą osobistą

Post autor: elfik »

mnie wkurzają multikonta... są takie tematy, w których wypowiada się jedna i ta sama osoba pod kilkoma nickami ;) czy tego nie można jakoś sprawdzać?
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Porządek z kulturą osobistą

Post autor: głęboka otchłań »

malykazio pisze:nwektywy, wulgaryzmy i chamstwo. Dlatego też wielu aktywnych niegdyś użytkowników przestało się udzielać.

zgadzam się
elfik pisze:mnie wkurzają multikonta... są takie tematy, w których wypowiada się jedna i ta sama osoba pod kilkoma nickami ;) czy tego nie można jakoś sprawdzać?
pod tym też się podpisuje
gg 33063013
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Porządek z kulturą osobistą

Post autor: malykazio »

Qrzysio pisze:Nie rozumiem, skąd wysuwasz tak daleko idące wnioski. Nie napisałem nic o tym co jest planem MO, a co nie jest. Nie napisałem też, że MO toleruje chamstwo itp.
Ale to jest tylko i wyłącznie moja opinia, do której mam święte prawo. Ja napisałem, że MO toleruje chamstwo, bo to znowu jest moja opinia i ją podtrzymuję. Mam do niej prawo, mam prawo do własnego zdania.
Qrzysio pisze:Twoja wypowiedź dziwi mnie tym bardziej, że doskonale wiesz o tym, że niemal wszystkie posty, które zgłaszasz (za co szczerze bardzo dziękuję), zostaje usunięta/edytowana/przeniesiona.
Nie wiem, nie widzę, nie śledzę. Widzę natomiast, że nadal wisi na forum post niejakiego Taliba, w którym twierdzi on, że niektóre osoby na forum powinny znaleźć się w Choroszczy. Dalej, jest cały wątek Taliba, nic nie wnoszący do sprawy, w którym kopiuje on wciąż te same posty, reklamuje wciąż tą samą stronę na FB i nikt z tym nie robi. Są w końcu posty mondeo, który jak się wydaje celowo, kaleczy język polski, sadząc byki ortograficzne o jakich się polonistom nie śniło. Mając to na uwadze jak mam uznać, że MO trzyma poziom? Szanujące się forum i szanujący użytkowników administrator nie pozwoliłby na takie cyrki. Co innego jeśli nienawiść nakręca liczbę odsłon, zaś te kierują właścicielem. Dlatego też mamy takie posty, mamy jeszcze gorsze komentarze pod tekstami, z którymi nikt nic nie robi. Qrzysiu, przestań mydlić oczy jak to się staracie i jak wam nie wychodzi. Przecież to śmieszne.
Takie jest moje zdanie, taka jest moja opinia i tego będę się trzymał.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Porządek z kulturą osobistą

Post autor: balboa »

Ostro !
To jest powszechne w internecie, a nasze miasteczko, jak każde, ma swój lokalny urok.
biznes is biznes
Jakiś czas temu sugerowałem, żeby umieścić przyklejony temat-instrukcję kożystania z wyszukiwarki forum aby nie tworzono nowych wątków. Nic się nie dzieje, jakby bałagan był komuś "na rękę".
ODPOWIEDZ