Nowy serwis ogłoszeniowy - opinie, zmiany, propozycje

Zmiany, propozycje, problemy
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Nowy serwis ogłoszeniowy - opinie, zmiany, propozycje

Post autor: malykazio »

Nawet ogłoszenia wam nie wyszły? Nie żartuj Qrzysiu... przecież to ze 3 tabele w bazie danych i kilka pól tekstowych plus podpięcie pod jakieś cudo do weryfikacji kodów sms :/
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Nowy serwis ogłoszeniowy - opinie, zmiany, propozycje

Post autor: balboa »

Qrzysio pisze: ale okazało się, że po odpaleniu publicznym obciążenie okazało się zbyt duże.
Qrzysio pisze:To nie tylko design, to cały nowy mechanizm. Nie zapominamy, odsunie się tylko nieco w czasie. Zamiast w drogi serwer wolę zainwestować w optymalizację.
Jasne, superdobry dedyk kosztuje, a ogłoszenia funkcjonują niczego sobie.
Optymalizację, konkretnie czego ?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Nowy serwis ogłoszeniowy - opinie, zmiany, propozycje

Post autor: Qrzysio »

Baza danych siada. Trochę przerobimy strukturę i uprościmy zapytania i będzie ok. Codziennie przybywa 800-900 ogłoszeń (w dniu po przerwie technicznej przybyło aż 1300), więc ruch jest spory.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Nowy serwis ogłoszeniowy - opinie, zmiany, propozycje

Post autor: malykazio »

Qrzysio pisze:Baza danych siada. Trochę przerobimy strukturę i uprościmy zapytania i będzie ok. Codziennie przybywa 800-900 ogłoszeń (w dniu po przerwie technicznej przybyło aż 1300), więc ruch jest spory.
Przecież to raptem pół ogłoszenia na minutę. Wystarczy wprowadzić sensowny cache ogłoszeń i kategorii (które przecież się tak często nie zmieniają) i problem jest do rozwiązania.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Nowy serwis ogłoszeniowy - opinie, zmiany, propozycje

Post autor: Qrzysio »

malykazio ty tak dobrze obsługujesz google czy naprawdę jesteś tak wszechstronnie uzdolniony? A może jest was kilku? Niesłychane.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Nowy serwis ogłoszeniowy - opinie, zmiany, propozycje

Post autor: malykazio »

Qrzysio pisze:malykazio ty tak dobrze obsługujesz google czy naprawdę jesteś tak wszechstronnie uzdolniony? A może jest was kilku? Niesłychane.
Na kilku rzeczach się znamy, na innych nie... Ale to chyba nie jest wątek o nas?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Nowy serwis ogłoszeniowy - opinie, zmiany, propozycje

Post autor: Qrzysio »

Nie nie, absolutnie, po prostu chciałem powiedzieć, że podziwiam i gratuluję.
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Nowy serwis ogłoszeniowy - opinie, zmiany, propozycje

Post autor: sKaLpeL »

Czy można coś zrobić z Archiwum ?

Mianowicie chodzi mi o to żeby łatwiej było znaleźć dane ogłoszenie. Dziś szukałem swojego ogłoszenia z ok. 20 czerwca i musiałem grzebać do strony 330, a i tak go nie znalazłem, poza tym nie można odrazu iść np. do wybranej strony tj. 330 czy 324 tylko trzeba skakać co 5 stron

dodatkowo nie ma wyszukiwarki (działa ona tylko do aktualnych ogłoszeń) przydałaby się oddzielna wyszukiwarka tylko do archiwum, która wyłapywałaby dane słowo z całego tekstu

bo tak ciężko znaleźć swoje własne ogłoszenie lub czyjeś które nas zainteresowało a jest już zarchiwizowane, to jak szukanie igły w stogu siana :/ masakra
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Nowy serwis ogłoszeniowy - opinie, zmiany, propozycje

Post autor: Qrzysio »

Odezwij się do mnie na GG to pomogę ci w takim przypadku. Zmian na starym serwisie już nie wprowadzamy.
Tapatik
starszy sierżant
Posty: 319
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Re: Nowy serwis ogłoszeniowy - opinie, zmiany, propozycje

Post autor: Tapatik »

Zgłaszam wniosek o dodatkową kategorię - Rowery.
Teraz nie wiadomo gdzie wrzucać.
Do działu Auto-moto --> Motocykle i skutery, czy raczej Różności --> Sport, Turystyka?

Co to w ogóle za dział - Sport, Turystyka? To jest dla sprzętu czy dla usług?
rafalleczek
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2013, 9:03

Re: Nowy serwis ogłoszeniowy - opinie, zmiany, propozycje

Post autor: rafalleczek »

Witam. Mam taką sprawę odnośnie ogłoszeń. Bardzo ważną sprawą przy zakupie jest cena - czego w większości sprzedający nie podają. Wiąże się to z niepotrzebnie marnowanym czasem na dzwonienie dopytywanie itp. Niektórzy sprzedający są na tyle niewychowani, że potrafią mieć pretensje iż ktoś dzwoni zapytać tylko o cenę a że nie interesuje go nic więcej (co dla mnie jest nie normalne - skoro ktoś zamieszcza ogłoszenie nie podając ceny to nie powinny go takie telefony dziwić). Ale nie o tym dokładnie chcę napisać. Czy nie można tak jak na większości stron z ogłoszeniami dodać opcję cena (tak jest np na e-ostrołeka), oraz dodać opcję sortowania (np. wyszukaj tylko ogłoszenia z ceną). Ułatwiło by to bardzo życie osobom które chcą np kupić mieszkanie czy samochód a nie chcą przeglądać wszystkich ogłoszeń żeby sprawdzić czy osoba sprzedająca podała cenę czy nie. Dobrze by było aby także z poziomu listy ogłoszeń była widoczna statystyka odnośnie liczby odwiedzających (w tej chwili trzeba wejść w ogłoszenie aby zobaczyć ilość wyświetleń). Wydaje mi się, że ogłoszenia z cenami cieszyły by się dużo większą popularnością, co skłoniło by może osoby zamieszczające takie ogłoszenia do wpisywania ceny. Jest to najczęstsze kryterium jakie się bierze pod uwagę. Nie wiem czy napisałem to w dobrym miejscu, ale być może ktoś to przeczyta i weźmie pod uwagę. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marek7001
starszy szeregowy
Posty: 73
Rejestracja: 22 lis 2008, 18:38

Re: Nowy serwis ogłoszeniowy - opinie, zmiany, propozycje

Post autor: marek7001 »

Ciszaaaaaaaa............
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Nowy serwis ogłoszeniowy - opinie, zmiany, propozycje

Post autor: Qrzysio »

Pisaliśmy o cenie. Pole takie się znajdzie w nowe odsłonie, ale nie będzie wymagane. Nie można nikogo zmusić do tego, aby podawać cenę.
Awatar użytkownika
marek7001
starszy szeregowy
Posty: 73
Rejestracja: 22 lis 2008, 18:38

Re: Nowy serwis ogłoszeniowy - opinie, zmiany, propozycje

Post autor: marek7001 »

Qrzysiu podaj termin nowej odsłony [WINKING FACE]
ODPOWIEDZ