gdzie znajde taki parownik

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Re: gdzie znajde taki parownik

Post autor: Bolek21 »

Powiedz kolego jaki masz problem z samochodem? Co się dzieje? Może Ci pomożemy zdiagnozować problem.
Co do tego szrotu to pewnie znajdziesz, ale teraz weź chodź i przeglądaj wszystkie samochody w jego poszukiwaniu. Trochę mozolne zajęcie.
micnow96
szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 30 sty 2013, 14:43

Re: gdzie znajde taki parownik

Post autor: micnow96 »

Problem jest taki ze mam II generacje gazu. No i samochod kupilem w lutym tamtego roku. Samochod chodzil super, nie bylo roznicy miedzy benzyna a gazem, dobrze przyszpieszal. Ale ostatnio samochod chodzi normalnie na benzynie, a na gazie to wogole nie ma sily, muli sie, boje sie wcisnąć gaz, zeby przypadkiem nie strzelił. Ciężko wchodzi na obroty. Ale zauważyłem ze ze od czasu do czasu go tak nachodzi ze z 5 sek dostaje przyspieszenia i spowrotem zamula. I tak jest od czasu do czasu. Mysle ze to parownik, ze nie do konca przetwarza gaz z cieklego na gazowy.
satek15
kapral
Posty: 113
Rejestracja: 07 lis 2011, 4:18

Re: gdzie znajde taki parownik

Post autor: satek15 »

Na rozgrzanym tez tak dziwne chodzi? Bo jeśli nie to raczej nie parownik.

Sprawdź najpierw filtr gazu, pózniej elektrozawor - może się nie otwierać więc nie daje gazu i się dlawi.
Może tez być padniety silniczek krokowy od gazu :)
micnow96
szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 30 sty 2013, 14:43

Re: gdzie znajde taki parownik

Post autor: micnow96 »

Na rozgrzanym silniku nieraz jest jeszcze gorzej. A jak mam sprawdzić elektrozawor ? Czy dam rade bez gazownika to zrobic ?
satek15
kapral
Posty: 113
Rejestracja: 07 lis 2011, 4:18

Re: gdzie znajde taki parownik

Post autor: satek15 »

Przy przełączaniu na gaz słychać takie pykniecie - to elektrozawory.
Musisz wziąć kawałek kabla i na zgłaszonym silniku dotknąć plusa akumulatora i plusa na elektrozaworze.
Jeśli będzie "pykać" to znaczy ze działa. Jeśli nie będzie reakcji to znak ze albo jest uszkodzony albo czymś zapchany.
micnow96
szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 30 sty 2013, 14:43

Re: gdzie znajde taki parownik

Post autor: micnow96 »

Elektrozawor dziala napewno, a wymiana filtra nic nie pomogla.
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Re: gdzie znajde taki parownik

Post autor: Bolek21 »

Kolego jedź do gazownika przy ulicy Traugutta (nie wiem czy to nie u niego spłonął ten samochód ostatnio, więc nie daję gwarancji, że ma tam otwarte). Ja ostatnio u niego byłem i wymienił mi parownik i elektrozawór "od ręki". Koszt za parownik z wymianą coś ponad 300zł. Nie pamiętam dokładnie. Chyba 340 i elektrozawór 60zł.
On sprawdzi Ci ten parownik i powie co i jak. Jeżeli chodzi na benzynie w porządku to raczej na pewno winny jest parownik lub ten elektrozawór.
Więcej kasy wydasz na te kombinacje, a tak wymienisz i będziesz miał spokój.
micnow96
szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 30 sty 2013, 14:43

Re: gdzie znajde taki parownik

Post autor: micnow96 »

Bede musial tak zrobic, bo nie ma co kombinować.
Dzieki.
ODPOWIEDZ