Internet

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
kafi44
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 17 paź 2008, 1:34

Internet

Post autor: kafi44 »

Witam.

Mieszkam na osiedlu domów jednorodzinnych Łęczysk. Posiadam leciwe łącze telefoniczne od Orange do 20Mb/s. I to jedyna opcja jaką mogę mieć po kablu. To trochę mało na te czasy, szczególnie przy materiałach 4k.

Czy jest jakaś sensowna alternatywa internetu drogą bezprzewodową aby spełniała takie warunki jak:
- do 100Mb/s albo wyżej
-Brak limitu danych
- i żeby nie było tak że niby do 100Mb a w praktyce 10 - 15 Mb

"Neostrada" jest jaka jest, ale mam pewne 15 - 16 Mb/s cały czas. A jak jest w przypadku np. lte no limit?
Marcel79
starszy szeregowy
Posty: 52
Rejestracja: 14 lip 2019, 21:45

Re: Internet

Post autor: Marcel79 »

kafi44 pisze: 07 mar 2023, 18:54 Witam.

Mieszkam na osiedlu domów jednorodzinnych Łęczysk. Posiadam leciwe łącze telefoniczne od Orange do 20Mb/s. I to jedyna opcja jaką mogę mieć po kablu. To trochę mało na te czasy, szczególnie przy materiałach 4k.

Czy jest jakaś sensowna alternatywa internetu drogą bezprzewodową aby spełniała takie warunki jak:
- do 100Mb/s albo wyżej
-Brak limitu danych
- i żeby nie było tak że niby do 100Mb a w praktyce 10 - 15 Mb

"Neostrada" jest jaka jest, ale mam pewne 15 - 16 Mb/s cały czas. A jak jest w przypadku np. lte no limit?
1. Podpytaj ORANGE czy nie są w stanie coś podkręcić. Sprawdź jaką przepustowość ma twoja centrala.
2. LTE możesz wyciągnąć więcej ale tu potrzebne są testy: odległość od nadajnika, siła sygnału, mozliwość agregacji, możliwość instalacji anteny. np. w T-mobile masz no limit.
3. Radiówka - ale nie miałem i nie znam tematu.
4. Śledzenie czy nie pojawia się w okolicy światłowód. :wink:
kafi44
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 17 paź 2008, 1:34

Re: Internet

Post autor: kafi44 »

Dzięki za odpowiedź 🙂 Zapytanie do Orange poszło, zobaczę czy coś sensownego napiszą.
Marcel79
starszy szeregowy
Posty: 52
Rejestracja: 14 lip 2019, 21:45

Re: Internet

Post autor: Marcel79 »

kafi44 pisze: 13 mar 2023, 19:02 Dzięki za odpowiedź 🙂 Zapytanie do Orange poszło, zobaczę czy coś sensownego napiszą.
Sprawdź swój adres & okolice tutaj: https://internet.gov.pl/
gufi96vp
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2016, 17:42

Re: Internet

Post autor: gufi96vp »

Jeżeli nic sensownego nie znajdziesz na kablu. Polecam T mobile ze względu na brak limitu, sam używałem ok 3 lata, i stabilne 30mb chodziło,
Może do sciągania nie za bardzo, ale VOD bez problemu śmigało na 2 tv. Na dachu starego szpitala masz BTS T-Mobile, Orange nawet 5g, wiec może to teraz bardzo przyzwoicie chodzić, pytanie jak BTS obciążony.
ODPOWIEDZ