Czyszczenie laptopa

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
norman
szeregowy
Posty: 13
Rejestracja: 21 sty 2011, 19:12

Czyszczenie laptopa

Post autor: norman »

Gdzie w O-ce najlepiej jest zanieść laptopa do przeczyszczenia, wymiany pasty na procku itp. Sam bym się do tego zabrał ale boję się że coś uszkodzę...;D
Z góry dzięki za pomoc.
Nie wdawaj się w dyskusję z głupcem, bo najpierw
sprowadzi Cię do własnego poziomu, a później pokona doświadczeniem...
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Czyszczenie laptopa

Post autor: steward »

Najprościej odkręć co się da i użyj odkurzacza do radiatorów które widzisz (nic na siłę!). Najczęściej nie dostaniesz się do procesora, oddając fachowcom, uszkodzą Ci trwale obudowę. Zrób to sam odkurzaczem + sprężone powietrze. Odkęcasz i zakręcasz wszystkie możliwe śrubki. Ot filozofia. :wink: Btw. sprawdź temperatury programem np. everest home edition i podaj. Być może komputer wcale nie ma wysokich temperatur i nie ma potrzeby tego robić (choć raz w roku warto).
norman
szeregowy
Posty: 13
Rejestracja: 21 sty 2011, 19:12

Re: Czyszczenie laptopa

Post autor: norman »

Sprawdzałem temperatury i mam od 60 stopni wzwyż na jednym i drugim rdzeniu także raczej wentylator wymaga czyszczenia, tak samo jak procek wymaga wymiany pasty. Mam Acera 5742ZG i jeżeli sprawdzisz to sam zobaczysz że dostęp do wentylatora jest utrudniony a sam odkurzacz raczej sobie nie poradzi. Nie mniej jednak dzięki za rady ;D
Nie wdawaj się w dyskusję z głupcem, bo najpierw
sprowadzi Cię do własnego poziomu, a później pokona doświadczeniem...
wilczur
starszy szeregowy
Posty: 95
Rejestracja: 23 cze 2011, 20:25

Re: Czyszczenie laptopa

Post autor: wilczur »

Idź do każdego sklepu PC i Ci zrobią, w centrum, kolo poczty czy gdziekolwiek indziej. Są tez ogloszenia na MO ale nie bierz prywatnych tylko jakaś firme.

Jedna zasada, włącz laptopa gdy go oddajesz, sprawdz w jakim jest stanie wizualnym, wez papierek ze przyjeli sprzet na taka konkretna usluge (w razie W podstawa do roszczeń).
Przy odbiorze sprawdz wizualnie sprzet czy nie uszkodzony i rowniez wlacz i sprawdz czy wszystko działa.

Koszt usługi to od 50-150zl, nie rob tam gdzie najtaniej i poza tym to chyba wszystko. A samemu takie przedmuchiwanie odkurzaczem to guzik daje, w srodku zbiera sie kurz i jest jak solidny kożuch, pasty termo tez sa wyschniete zazwyczaj na wiór.

Idz za moja rada, znajdz fachowca i po klopocie.
kml700
kapral
Posty: 134
Rejestracja: 21 lip 2011, 16:38

Re: Czyszczenie laptopa

Post autor: kml700 »

Słyszałem że w OSINT dość dobrze robią laptopy .
Ale jak napisał kolega wyżej sprawdź stan wizualny przed i po .
I na początku wspomnij żeby nic nie porysowali .
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Czyszczenie laptopa

Post autor: balboa »

sprężone powietrze powinno pomóc doraźnie jeśli się nim umiejętnie posłużysz, ale gruntownego czyszczenia i wymiany pasty nie zastąpi
jeśli sporo kurzu usuniesz to jakieś 10-15 stopni się temperatura zmniejszy
megatron ss
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 08 cze 2011, 21:23

Re: Czyszczenie laptopa

Post autor: megatron ss »

Jak ktoś nie ma pojęcia co i jak to sprężone powietrze to najgorsza rada jaka może być.
Raz, że cały ten filc z kurzu (gdy jest go naprawdę sporo) bez wyjęcia tylko przedmuchania może zablokować wentylator, a co za tym idzie przegrzać procesor / mostek północny.
Dwa, zapominając się i odwracając powietrze dnem do góry można zrobić zwarcie na płycie (efekt jak przy zalaniu wodą) szczególnie jak w pobliżu jest bateria cmos.
Profesjonalny serwis rozbiera sprzęt na macie antystatycznej i w rękawiczkach, więc nie ma mowy o jakimkolwiek porysowaniu laptopa. Nie mówię o niezdarności czy niechlujstwie, bo to inny temat.
Osobiście o ile matę ESD widziałem raz to już rękawiczek czy opaski uziemiającej już nie uraczyłem w Ostrołęckim serwisie - wszystkich jednak nie odwiedzałem.
O ile w grę wchodzi wyczyszczenie laptopa z kurzu, wentylatorów, wymiana pasty i termopadów to cena powinna zaczynać się od ok 100 zł do 150 max. W niektórych żeby dostać się do chłodzenia wystarczy od spodu okręcić dolną klapę i "jesteśmy", w innych natomiast trzeba rozebrać laptopa na części pierwsze - stąd ta różnica cenowa.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Czyszczenie laptopa

Post autor: balboa »

napisałem umiejętnym posłużeniu zakładając że ktoś kto się za to weźmie z grubsza ma pojęcie co i jak, w serwisie też powinna być taka usługa za 10-15 zł, jeśli ktoś w danym czasie nie może sobie pozwolić na oddanie laptopa na dzień albo tydzień
te ceny 100-150 są z kosmosu a conajbliżej z Warszawy gdzie usługi są droższe, u nas cena za czyszczenie wynosi 60 do 100, a te 100 wtedy gdy ktoś to robi w rękawiczkach, ale większości przypadków nie ma takiej konieczności jeśli się wie co i jak
poza tym rękawiczki w żaden sposób nie chronią przed porysowaniem sprzetu, bo ewentualne porysowania są robione narzędziami lub tarciem i obijaniem o podłoże a nie dłońmi, wiec dosyć śmieszne sugestie ktoś tu robi
megatron ss
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 08 cze 2011, 21:23

Re: Czyszczenie laptopa

Post autor: megatron ss »

balboa pisze:te ceny 100-150 są z kosmosu a conajbliżej z Warszawy gdzie usługi są droższe, u nas cena za czyszczenie wynosi 60 do 100,
Zależy od dostępności do chłodzenia oraz użytej chemii. Można dać zwykła pastę silikonową H lub Arctic Silver, można dać lepiej lub gorzej odprowadzające ciepło termopady. Chętni za wyczyszczenie za 50 zł też się znajdą, od właściciela zależy tylko komu "da zarobić" i jaki efekt oraz na jak długo uzyska.
balboa pisze:poza tym rękawiczki w żaden sposób nie chronią przed porysowaniem sprzetu
Racja, chodziło mi o ogólne bezpieczeństwo sprzętu.


Do autora postu - po operacji prosiłbym się pochwalić stopniem zadowolenia wykonanej usługi, jej czasem, ceną ..no i może firmą :)
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Czyszczenie laptopa

Post autor: balboa »

strzykawka pasty Arctic Silver kosztuje ok. 20zł i starcza conajmniej na 20 użyć, a jeśli komuś nie starcza to raczej słabo rozumie do czego jest pasta
ODPOWIEDZ