Karta wędkarska

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
adamek
starszy szeregowy
Posty: 81
Rejestracja: 17 wrz 2008, 14:59

Karta wędkarska

Post autor: adamek »

Gdzie w Ostrołęce można wyrobić kartę wędkarską i jaka jest cała procedura uzyskania zezwolenia? Wiem, że samą kartę odbiera się w UM.
ScYpIoL
szeregowy
Posty: 40
Rejestracja: 20 mar 2011, 9:51

Re: Karta wędkarska

Post autor: ScYpIoL »

hm.. udajesz się do siedziby jednego z kół wędkarskich, wpłacasz pieniążki, zdajesz egzamin, odbierasz zaświadczenie o zdanym egzaminie i dopiero wtedy idziesz do UM po kartę wędkarską. Później wracasz z nią do siedziby koła i opłacasz składki, wklejają Ci w kartę naklejki za bieżący rok, dostajesz rejestr połowu ryb i jesteś pełnoprawnym wędkarzem :D Spokojnie w jeden dzień się z tym wszystkim ogarniesz ;) I pamiętaj za każdym razem przed rozpoczęciem połowu musisz wypełnić rejestr ;)
Powodzonka i połamania kija ;)
markpil

Re: Karta wędkarska

Post autor: markpil »

no z egzaminem nie bardzo w 1 dzień poza tym nie musisz iść do siedziby jednego z kół wędkarskich - możesz iść o sklepu wędkarskiego KONTRAST - przy dawnej straży pożarnej tam też wszystko załatwisz
adamek
starszy szeregowy
Posty: 81
Rejestracja: 17 wrz 2008, 14:59

Re: Karta wędkarska

Post autor: adamek »

Do którego koła wędkarskiego proponujecie się zapisać? Słyszałem o PZW Narew oraz Koło Energopap. Czy to jest jakaś różnica, jeżeli tak to jaka?
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Karta wędkarska

Post autor: skutekk »

z tego co slyszalem egzamin to tylko formalnosc, idziesz placisz i masz kwit. Jak duzo lowisz to oplaci sie robic karte ale jak amatorsko pare razy w roku to nie sadze, wydatek cos kolo 300zl jeszcze zalezy ile masz lat.
ScYpIoL
szeregowy
Posty: 40
Rejestracja: 20 mar 2011, 9:51

Re: Karta wędkarska

Post autor: ScYpIoL »

markpil pisze:no z egzaminem nie bardzo w 1 dzień poza tym nie musisz iść do siedziby jednego z kół wędkarskich - możesz iść o sklepu wędkarskiego KONTRAST - przy dawnej straży pożarnej tam też wszystko załatwisz
Masz rację, źle się wyraziłem.... chodziło mi o sam punkt gdzie sprzedają pozwolenia ;)
co do reszty z czystym sumieniem powiem że w jeden dzień to jest do załatwienia. Mi to zajęło łącznie ok 1,5 godziny ;)
Egzamin to oczywiście formalność byle człowiek wniósł za niego opłatę ;)
Ja osobiście polecam Koło nr 38 PZW NAREW ;) Wszystko załatwisz w sklepie wędkarskim LIN przy ul. Chopina
Awatar użytkownika
Siara
sierżant
Posty: 288
Rejestracja: 24 cze 2005, 16:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Karta wędkarska

Post autor: Siara »

adamek pisze:Do którego koła wędkarskiego proponujecie się zapisać? Słyszałem o PZW Narew oraz Koło Energopap. Czy to jest jakaś różnica, jeżeli tak to jaka?
Różnice są, ale nie jestem tu od faworyzowania któregokolwiek z kół.

Procedurę wyrobienia karty już opisali koledzy. Co do kół wędkarskich to na terenie Ostrołęki istnieją trzy:

> Energopap > http://www.energopap.ostroleka.pl/ > Siedziba - sklep "Kontrast", ul. Kopernika 4
> Kiełbik > http://www.pzw-kielbik.pl/ > Siedziba - sklep "Wszystko dla zwierząt”, Handlowiec lok. 24
> Narew > http://www.pzw-narew38.ostroleka.com.pl/pzw-narew38/ > Siedziba - sklep "Lin", ul. Chopina 4

Każde z tych kół ma coś do zaoferowania, a i atmosfera jest ważna, ale o tym musisz się przekonać na "własnej skórze", połamania!
Wędkarze z Ostrołęki łączcie się :) https://www.facebook.com/WedkarskaOstroleka :)
Koło nr 72 Energopap https://www.facebook.com/Energopap
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Karta wędkarska

Post autor: przeklinak »

skutekk pisze:Jak duzo lowisz to oplaci sie robic karte ale jak amatorsko pare razy w roku to nie sadze, wydatek cos kolo 300zl jeszcze zalezy ile masz lat.
rozwiniesz myśl ? Bo też chce wyrobić kartę i zastanawiam się czy warto lub czy nie lepiej dniowe pozwolenia wykupywać chociaż chyba i do tego potrzebna jest karta (poza prywatnymi łowiskami) więc pewnie wyrobić ją trzeba

i jeszcze jedno pytanie czy jak mieszkam w oce to kartę wyrobić mogę sobie np w Ciechanowie ?
kormoran
sierżant
Posty: 270
Rejestracja: 23 sie 2013, 11:34

Re: Karta wędkarska

Post autor: kormoran »

Egzamin na posiadanie karty wędkarskiej można zdać w sklepie Kontrast u p. Zbyszka C. - koszt chyba coś około 40 zł. Trzeba też mieć aktualne zdjęcie do karty, którą po okazaniu dokumentu dostaniesz w UM na Kościuszki - chyba 10 zł opłaty. Karta jest niezbędna do jakiegokolwiek wędkowania - oprócz łowisk prywatnych. Jeżeli nie będziesz wędkował na Narwi i na pobliskich łowiskach a tylko np. na Mazurach wtedy nie jest Ci potrzebna przynależność do żadnego koła - to zbędny wydatek ok. 150 zł. Za tę kasę możesz wykupić np. ok. 10 pozwoleń jednodniowych na wędkowanie. Ale jeżeli chcesz wędkować na okolicznych akwenach i dość często to wtedy warto zapisać się do jakiegoś koła. Jak już się zapiszesz a nie podoba Ci się działalność koła zawsze możesz je zmienić. To chyba wyczerpująca odpowiedź dla początkujących wędkarzy. I pamiętaj: wędkarz różni się od rybaka tym że wędkarz nosi wędki a rybak ryby. Powodzenia.
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Karta wędkarska

Post autor: przeklinak »

kormoran pisze: To chyba wyczerpująca odpowiedź dla początkujących wędkarzy.
nie do końca bo brakuje mi odpowiedzi na:
przeklinak pisze:i jeszcze jedno pytanie czy jak mieszkam w oce to kartę wyrobić mogę sobie np w Ciechanowie ?
adamek
starszy szeregowy
Posty: 81
Rejestracja: 17 wrz 2008, 14:59

Re: Karta wędkarska

Post autor: adamek »

Kolega mógłby jeszcze wyjaśnić sprawę o możliwości nie przystępowania do koła przy wyrabianiu karty.
kormoran
sierżant
Posty: 270
Rejestracja: 23 sie 2013, 11:34

Re: Karta wędkarska

Post autor: kormoran »

Każdym akwenem/oprócz prywatnych/ zarządza jakieś koło wędkarskie. Jeżeli nie jesteś członkiem koła, na terenie którego leży dany zbiornik, to wówczas na każdy dzień kupujesz zezwolenie. Jeżeli należysz do któregoś z kół i opłacasz składkę to na wodach podległych pod dane koło wędkujesz z kartą wędkarską i kartą połowów, do której wpisuję się kazdą złowioną sztukę. Wszystkie niezbędne informacje uzyskasz w sklepie Kontrast.
adamek
starszy szeregowy
Posty: 81
Rejestracja: 17 wrz 2008, 14:59

Re: Karta wędkarska

Post autor: adamek »

Ze strony PZW Kiełbik można się dowiedzieć, że jest możliwość wędkowania na Jeziorze Wałpusz i na Wykrocie. Czy pozostałe dwa koła też udostępniają miejsca do wędkowania na Mazurach? Rozumiem, że na Narwi można wędkować będąc zapisanym do każdego koła.
ODPOWIEDZ