Naprawa tabletu - zepsuty przycisk Power

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Naprawa tabletu - zepsuty przycisk Power

Post autor: elfik »

Witajcie,
gdzie mogę naprawić zepsuty przycisk Power w tablecie? Syn upuścił na podłogę i chyba coś ułamał, bo przycisk nie reaguje tylko lata w każdą stronę...
Tablet jest na gwarancji, ale ona i tak nie obejmuje szkód mechanicznych, więc... Proszę o pomoc. Jedyną informację jaką znalazłam w google to strona: serwistabletow. ostroleka. pl , ale nie ma na niej żadnych szczegółów poza mailem i numerem telefonu, więc boję się skorzystać z takiej oferty :)
Kartofelek
starszy szeregowy
Posty: 93
Rejestracja: 08 lut 2010, 8:18

Re: Naprawa tabletu - zepsuty przycisk Power

Post autor: Kartofelek »

Ja też potrzebuję Waszej rady. Otóż w moim laptopie po uruchomieniu w niedługim czasie zawiesza się kursor i muszę kilka minut czekać po czym laptop wydaje kilka przerywanych dźwięków kursor się odblokowuje i dalej jest wszystko ok! Co to może być i co zrobić, żeby się nie zawieszał, bo często jest to denerwujące i szkoda czasu na bierne czekanie aż się kursor odblokuje. Poradźcie proszę.
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Naprawa tabletu - zepsuty przycisk Power

Post autor: cichy117 »

W jednym i drugim przypadku przydało by się wiedzieć o jakie modele chodzi. W tablecie w najgorszym przypadku uszkodził się włącznik i trzeba by go przelutować. Trzeba popytać po serwisach komputerowych albo komisach tel. Może równie dobrze wypiął się sam przycisk. Ja miałem tak w tablecie córki. Wystarczyło rozebrać włożyć przycisk w miejsce i złożyć.

Jeśli chodzi o laptopa to pierwsze co przychodzi mi do głowy to padający dysk. Można sprawdzić go programem np. hdtune. Jeśli będą czerwone prostokąty, znaczy że padają sektory i trzeba rozglądać się za nowym dyskiem. Jeśli tu wyjdzie dobrze to zostaje kwestia zasilania, procka, płyty i wielu innych
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Naprawa tabletu - zepsuty przycisk Power

Post autor: elfik »

Dziękuję cichy za odpowiedź.

Oczywiście tablet rozebraliśmy ;) wyłamał się microswitch (chyba tak to się nazywa) - taka biała mała kosteczka. Myśleliśmy, że może te blaszki powypadały między switchem a przyciskiem, ale niestety to gorsze uszkodzenie. Jego części latały po całym tablecie w środku.
Sam tablet działał - do czasu rozładowania wszystko było ok.
Tablet NTTablet.
ODPOWIEDZ