Jaki internet wybrać?

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
herbatkowy
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 paź 2014, 21:04

Jaki internet wybrać?

Post autor: herbatkowy »

Witam, jutro czeka mnie przeprowadzka do nowego mieszkania i zastanawiam sie jaki internet wybrac? W mieszkaniu nie chce raczej utrzymywac linii telefonicznej wiec neostrada/netia odpada. Teraz w domu rodzinnym mam neostrade i jestem raczej zadowolony, kilka lat temu byly jakies problemy ale od okolo 2-3 lat zero problemow z internetem jak i predkoscia. Orientowalem sie i wybor jest chyba niewielki KTH i Ynet, co lepsze? Mieszkac bede w bloku na ulicy Sienkiewicza (naprzeciwko szkoly). Najbardziej mi zalezy oczywiscie na predkosci, ale zarowno na stabilnosci- nie chce nawet myslec o awariach czy przerwach w dostawie łącza bo internet jest mi mega potrzebny (prowadze wlasna dzialalnosc i sporo rzeczy zalatwiam przez internet w roznych porach dnia). Co mozecie mi doradzic? Pozdrawiam!
aga1009
kapral
Posty: 116
Rejestracja: 26 lis 2008, 9:25

Re: Jaki internet wybrać?

Post autor: aga1009 »

Jest jeszcze Vectra. Z własnego doświadczenia mogę polecić. Bez awarii i przerw, łącze stabilne. Może w ciągu 4 lat zdarzyła się ze 2-3 razy awaria, ale jest szybko usuwana.Jeśli już muszą być jakieś prace modernizacyjne to w godz. 00:00 do 6:00 i klient jest informowany mailem lub sms.
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Jaki internet wybrać?

Post autor: mIcHaLos »

Też mogę polecić Vectrę
herbatkowy
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 paź 2014, 21:04

Re: Jaki internet wybrać?

Post autor: herbatkowy »

Jasny gwint, tyle sie naczytalem w internecie zlych rzeczy o tej vectrze, ze nawet o tym nie myslalem. Ponoc robia ludzi w balona, nie reaguja na wezwania i ogolnie stabilnosc lacza to kpina. Coraz ciezej uzyskac w internecie jakies obiektywne informacje..
kormoran
sierżant
Posty: 270
Rejestracja: 23 sie 2013, 11:34

Re: Jaki internet wybrać?

Post autor: kormoran »

To zależy jaką wybierzesz telewizję: satelitarną czy kablową. Jeżeli wybierasz kablową a interesujesz się sportem to weź Esprit. Vectra nie ma tylu kanałów sportowych. Od niedawna Esprit ma też internet w różnych wersjach. A może chcesz bezprzewodowy to obecnie Play ma dobre prędkości. Mobilny ma tę zaletę, że jak wyjeżdżasz to bierzesz go ze sobą i nikogo nie prosisz. A o to chyba chodzi w biznesie.
aga1009
kapral
Posty: 116
Rejestracja: 26 lis 2008, 9:25

Re: Jaki internet wybrać?

Post autor: aga1009 »

herbatkowy pisze:Jasny gwint, tyle sie naczytalem w internecie zlych rzeczy o tej vectrze, ze nawet o tym nie myslalem. Ponoc robia ludzi w balona, nie reaguja na wezwania i ogolnie stabilnosc lacza to kpina. Coraz ciezej uzyskac w internecie jakies obiektywne informacje..
Każda duża ma takie opinie, czy to UPC, multimedia.......... Poczytaj opinie o Vectrze tu na forum ostrołęckim , był taki wątek. U nas jest ok, nikt nie narzeka. Poza tym, że ktoś nie zapłacił rachunku i ma wielki żal, bo mu sygnał wyłączono. :D
kris4724
kapral
Posty: 124
Rejestracja: 19 wrz 2010, 23:20

Re: Jaki internet wybrać?

Post autor: kris4724 »

Witam
Rodzice mają Vectre internet i tv - moje odczycia są takie: jest to firma nastawiona wyłącznie na zysk, mam wrażenie że chcą zawsze rodzicom wcisnąć jakąś usługę np szybszy internet lub bogatszy pakiet TV mimo że rodzice tego nie potrzebują, zależy im tylko żebyś jak najwięcej płacił i miał umowę na jak najdłuższy okres. Ja osobiście jestem parę lat z Ynet, mam dodatkowo TV. Tu moje wrażenia są takie, że nie ma tego agresywnego marketingu. Jeśli mogę polecić TV w Ynet to warto poprosić o Dekoder MAG (nie ma z nim kłopotu - wcześniej miałem Zyxela i to była kupa). Ja bym wybrał Ynet Vectry nie. O innych się nie wypowiem bo nie mam doświadczenia. W ynecie technicy nie robią łaski i przychodzą jak coś się zepsuje. Pamiętam że Zyxela wymieniali mi na nowego chyba ze 4 razy
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Jaki internet wybrać?

Post autor: Infom »

Posiadam YNET od paru ładnych lat i ogólnie jestem z internetu zadowolony ( czasami zrywa połączenia, ale pewnie wszędzie jest to samo).
Co do TV jest ok, zawsze tylko problem był z dekoderami, ale widzę, że każdy przez to przechodził :)
Jak mas wybór bierz YNET chłopaki z serwisu kręcą się po Ostrołęce, jak będziesz miał awarię po umówieniu zawsze podskoczą.
herbatkowy
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 paź 2014, 21:04

Re: Jaki internet wybrać?

Post autor: herbatkowy »

Jak czesto zdarzaja sie te rozlaczenia w ynecie? Chyba zdecyduje sie na ynet, internet mobilny nie jest mi potrzebny bo mam aero2 w telefonie w kazdym miejscu.
Cinek18vip
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 29 sie 2011, 17:11

Re: Jaki internet wybrać?

Post autor: Cinek18vip »

Moim zdaniem wybór jedynie pomiędzy KTH i Ynet. Vectry nie polecam, mam przykre doświadczenia z jakością usług i zgodzę się z kris4724.
Od wielu lat jestem klientem KTH i ostatnimi czasy bardzo rzadko zdarzają się awarie a jeśli nawet to szybko są usuwane, łatwy dostęp do techników którzy działają od razu. Szybkość internetu jest również stabilna.
Z Ynetu nie korzystałem ale złych opinii nie słyszałem i wydaje mi się że jakość usług tych dwóch firm jest porównywalna więc czy to z KTH czy z Ynetu będziesz Pan zadowolony :)
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Jaki internet wybrać?

Post autor: Qrzysio »

U mnie rozłączenia w Ynet zdarzają się raz na kilka tygodni, najczęściej do 15-20 minut. Ze dwa razy w ostatnich trzech miesiącach była jakaś większa awaria i nie działało bodajże dwie godziny. Poza tym super. Z Ynet korzystamy w redakcji i w domach. Bardzo polecam.
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Jaki internet wybrać?

Post autor: netespl »

Warto dodać, że Ynet jako jedyny oferuje FTTH, jeszcze nie wszędzie, ale coraz więcej bloków jest już okablowanych.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Jaki internet wybrać?

Post autor: Infom »

Czy tylko ja mam znów problem od paru dni z internetem i telewizja w YNET, wczoraj rozłączało internet a dziś w ogóle tv nie ma, premierze jak żyć?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Jaki internet wybrać?

Post autor: Qrzysio »

Były dwie krótkie przerwy, około 10 min. (internet). Od północy jest wszystko ok. Telewizji nie mam.
rasta_bogdan
szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 24 kwie 2006, 20:51

Re: Jaki internet wybrać?

Post autor: rasta_bogdan »

Osobiście polecam każdego kto podciągnie Ci do domu światłowód. Ynet robi to bank, jak jest z innymi nie wiem. Przy rozmowie jednak zwracajcie bacznie uwagę na to czy światłowód jest podciągany do bloków czy do mieszkań. Transmisja HFC mimo, że bardziej żwawa niż te proponowane przez starą tepse to jednak nie to samo co aktywny ethernet czy GPON. Nawet jeżeli trendy się zmienią i dodane zostaną nowe turbo grzmoto super hiper urządzenia nadawcze to raz położone światłowody w zupełności poradzą sobie z przepustowością jaka będzie wam zaoferowana. Mnie osobiście gdy mieszkałem jeszcze z rodzicami w Oce nic bardziej nie wpieniało jak telefon do dużego dostawcy u ktorego była super oferta w rozsądnej cenie i padające słowa ze słuchawki w stylu "niestety w Pana bloku najwięcej co możemy zrobić to 1Mb/s czy inne świństwo :P. Także jeszcze raz FTTH czyli conajmniej jedno włókno do mieszkania.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ