Usuwanie rys z płyt CD

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
el_loco
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 13 sty 2011, 13:19

Usuwanie rys z płyt CD

Post autor: el_loco »

Witajcie,
ma ktoś sprawdzony sposób na wypolerowanie porysowanych płyt cd? Mały dostał od Św.Mikołaja FIFA 15 na Xbox360 i radość była przez 2 dni... zostawił płytę w napędzie, ktoś poruszył konsolą i płyta potrzepotała się chwilę w środku, potem już nie chce czytać. Jest trochę rys okrężnych na zewnątrz i na hologramie blisko środka. Jest jakiś patent żeby to spolerować?
Szmeru
kapral
Posty: 111
Rejestracja: 23 sie 2013, 20:21

Re: Usuwanie rys z płyt CD

Post autor: Szmeru »

W GEKONIE na ul.Wesołej mają maszynkę do renowacji dysków CD/DVD/BR. Zapytaj, może Ci pomogą. (Nie jestem pewien czy nie przenieśli sklepu)
szczery
szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 17 lip 2010, 14:25

Re: Usuwanie rys z płyt CD

Post autor: szczery »

Nowy Gekon jest na deptaku, niedaleko skrzyżowania ulic Głowackiego i Gomulickiego
el_loco
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 13 sty 2011, 13:19

Re: Usuwanie rys z płyt CD

Post autor: el_loco »

Dzięki za podpowiedzi!
Gekon nie regeneruje, byłem. Wszelakie płyny nie usuwają rys, mogą tylko dokładnie wyczyścić płytkę z syfu.
Wysłałem do kolesia z alledogo, ma jakąś maszynkę i 100% pozytywów. Jak odeśle to napiszę czy jest OK.
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Re: Usuwanie rys z płyt CD

Post autor: oes »

Nie ma możliwości usuwania rys z płyt CD/DVD - jeśli są małe rysy poprzeczne to jest jeszcze szansa na użytkowanie tej płytki... natomiast rysy tzw. okrężne dyskwalifikują płytkę i nawet najlepsze urządzenie NIE odczyta zawartości. Trzeba kupić nową
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
wilczur
starszy szeregowy
Posty: 95
Rejestracja: 23 cze 2011, 20:25

Re: Usuwanie rys z płyt CD

Post autor: wilczur »

bzdura. jak nakbardziej sie da. w xbox czesto tak sie dzieje i bez problemu na maszynie idzie to naprawix. sam tez takie plyty mialem naprawiane i dzialaly bez zarzutu
el_loco
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 13 sty 2011, 13:19

Re: Usuwanie rys z płyt CD

Post autor: el_loco »

Oczywiście, że się dało. Płyta wygląda jak nowa i działa bez zarzutu. Skorzystałem z alledrogo, łączny koszt (przesyłka w dwie strony + usługa) około 25 pln. Zawsze lepiej niż 150 za nową grę...
ODPOWIEDZ