Kredyt hipoteczny

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
Rybek
szeregowy
Posty: 29
Rejestracja: 15 lip 2012, 19:59

Kredyt hipoteczny

Post autor: Rybek »

Który bank możecie polecić odnośnie kredytu hipotecznego. W którym jest najmniejszy całkowity koszt kredytu, ile czasu trwa procedura i na co trzeba zwracać uwagę decydując się na kredyt hipoteczny?
grs
starszy chorąży
Posty: 478
Rejestracja: 27 paź 2006, 13:20

Re: Kredyt hipoteczny

Post autor: grs »

ciężko wskazać jeden konkretny, wszystko zależy od twojego dochodu. Na co należy zwrócić uwagę, po prostu poproś o wyliczenie składki raty miesięcznej i pomnóż przez ilość rat.
Rybek
szeregowy
Posty: 29
Rejestracja: 15 lip 2012, 19:59

Re: Kredyt hipoteczny

Post autor: Rybek »

Z wyliczeniem rat tak zrobię, może ktoś się orientuje ile czasu trwa załatwienie całkowite kredytu?
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Kredyt hipoteczny

Post autor: Infom »

na czas załatwienia całkowicie kredytu też nie ma jednoznacznej odpowiedzi i też nie nie jest zależne od banku.
Ja jak brałem swój kredyt hipoteczny trwało to ok. miesiąca, bo po wysłaniu wniosku do analityka, cały czas musiałem przynosić co rusz różne papiery ( zaświadczenia), a to inaczej musiało być sformułowane zaświadczenie o dochodach, a to wyciągi z banku za taki i taki okres, a to rzeczoznawca zdjęcia musi porobić nieruchomości itp itd.
Trochę jest tej papierologi, nie wiem jak jest teraz, ale chyba nie lepiej, ale oczywiście nie zrażaj się, bo jak trzeba to trzeba :)

A no co ja zawracałem uwagę?
Na całkowity koszt kredytu i na ratę miesięczną tak żeby było mnie stać spłacić :)
Oczywiście wcześniej pochodziłem po Ostrołęckich bankach i porównałem ofertę i wybrałem najbardziej korzystniejszą dla mnie.

Powodzenia!
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Kredyt hipoteczny

Post autor: Qrzysio »

PKO BP, zarezerwuj sobie 4 tygodnie.

Zwróć uwagę na ubezpieczenia, które wrzuca osoba zajmująca się kredytem. Z wielu z nich możesz zrezygnować na drugi dzień po podpisaniu umowy, oszczędzając sporo pieniędzy.
agacomplete
starszy kapral
Posty: 180
Rejestracja: 24 paź 2010, 21:26

Re: Kredyt hipoteczny

Post autor: agacomplete »

warto zwrócić uwagę jak często przeliczany jest wibor przu obecnych spadkach stóp procentowych warto by bank aktualizował wibor jak najczęściej np raz na kwartał a nie na rok wtedy jak rada obniży stopy ładnie ratka spada a jak raz na rok to cały rok bulisz po kursie ustalonym, na początku roku. tyle że to działa w obie strony.
EdekBezKredek
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2015, 9:30

Re: Kredyt hipoteczny

Post autor: EdekBezKredek »

Najlepiej znajdź sobie w internecie jakąś porównywarkę i wybierz najkorzystniejszy. Każdy bank ma inne wymagania.
cynamonowykot
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2015, 19:29

Re: Kredyt hipoteczny

Post autor: cynamonowykot »

Pamiętaj żeby nie brać kredytu we frankach :D A tak poza tym to popatrz na te zestawienia w internecie i sam zobaczysz, co jest korzystniejsze dla Ciebie.
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Kredyt hipoteczny

Post autor: palipies »

Teraz nikt nie udzieli kredytu we frankach, ponieważ nie ma raczej szans, aby był powyżej 4 zł, także gdyby można było wziąć kredyt w chf obecnie, to byłby świetny interes.
ODPOWIEDZ