Renowacja kurtki

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
legolas
starszy szeregowy
Posty: 64
Rejestracja: 20 sty 2010, 16:34

Renowacja kurtki

Post autor: legolas »

Poszukuje specjalisty bądź jakiejś firmy [pralni lub innej], gdzie mógłbym oddać do renowacji kurtkę wykonaną z czarnego jeansu. Kurtka jest cała ale od użytkowania powycierała się w niektórych miejscach przez co wygląda na bardziej znoszoną niż jest w rzeczywistości - wytarcia na czarnym jeansie są szare i rzucają się w oczy.

Czy jest w Ostrołęce osoba lub firma, która podjęłaby się renowacji/odnowienia/farbowania kurtki? Wydaje mi się, że jest to do zrobienia, bo kurtka nie posiada wielu wytarć, jednak ja się na tym nie znam i może ktoś posiada taką tajemną wiedzę na ten temat? :)

Będę wdzięczny.
kormoran
sierżant
Posty: 270
Rejestracja: 23 sie 2013, 11:34

Re: Renowacja kurtki

Post autor: kormoran »

Urok jeansu polega właśnie na wytarciach. Kiedyś np. nowe spodnie z jeansu moczyło się w wodzie z proszkiem na noc i na drugi dzień wycierało pumeksem. Teraz dostępne są najróżniejsze kolory i wzory odzieży. Poza tym farbowanie ciuchów dawno wyszło z obiegu a tego typu usługi splajtowały. Pamiętam ostatni zakład, który wykonywał podobne usługi. Właściciel nie mógł się go pozbyć przez wiele lat. Pewnie stoi zapomniany. Myślę, że łatwiej i taniej znajdziesz na allegro podobną kurtkę. No, chyba, że Twoja jest herbem rodowym i w dodatku ma wartość sentymentalną. Wówczas spróbuj kupić farbkę do odzieży i ufarbuj ją sam. Jeżeli nie po jednym to na pewno po kilku zabiegach wytarcia zanikną. Chyba, że są to już dziury. Jak już to zrobisz to może otworzysz usługi tego typu. W tym czarnym mieście widzę to w kolorze Twojej kurtki. I wyjaśniam, że pesymista to też optymista, tylko dobrze poinformowany. Mimo wszystko, życzę powodzenia.
ODPOWIEDZ