Gdzie znajdę świeże kiełki fasoli mung?

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
Araskaq
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 20 cze 2012, 6:48

Gdzie znajdę świeże kiełki fasoli mung?

Post autor: Araskaq »

Witam,
chciałem zapytać, gdzie w Ostrołęce można kupić świeże kiełki fasoli mung? W Tesco znalazłem kiełki w zalewie firmy Bonduelle, ale chodzi mi o takie świeże na tacce.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Gdzie znajdę świeże kiełki fasoli mung?

Post autor: Infom »

w biedronkach sa świeże kiełki, ale nie pamiętam czy mają fasolę, na pewno mają rzodkiewki, brokuła, a z czasem pomyśl, żeby samemu takie coś hodować :)
Kiełkownica 20-30 zł , ziarno fasoli ok 7 zł i czas 3-4 dni i masz swoje swieże kiełki :)
A w kiełkownicy na raz możesz przygotować 3 rodzaje nasion
fader2
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 17 wrz 2014, 22:47

Re: Gdzie znajdę świeże kiełki fasoli mung?

Post autor: fader2 »

Nasiona możesz zakupić w Centrum Ogrodniczym. Ja hoduję bez żadnych "specjalistycznych" sprzętów. Biorę pojemnik z obszernym dnem, układam gazę, moczę ją wodą, wysypuję kiełki i zostawiam w kuchni na blacie (niczym nie przykrywam). Codziennie sprawdzam czy mają dosyć wilgotno i czekam aż wykiełkują :D
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Gdzie znajdę świeże kiełki fasoli mung?

Post autor: Infom »

... tak to możesz hodować ale nasiona rzeżuchy :)
kiełkownica nie jest skomplikowana, kosztuje grosze, a proces hodowli ogranicza się na przepłukaniu nasion w pojemnikach, bardzo prosta sprawa :)
fader2
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 17 wrz 2014, 22:47

Re: Gdzie znajdę świeże kiełki fasoli mung?

Post autor: fader2 »

Kiełkownica to, kiełkownica tamto... Oczywiście, że nieskomplikowana i niedroga ale pod warunkiem, że masz gdzie ją przechowywać (bo to jest dodatkowy "grat" do upchnięcia w kuchni, gdy nie używany... jak suszarka do grzybów - równie nieskomplikowana i niezbędna, tudzież urządzenie do gotowania na parze- podobna historia) a pojemnik plastikowy do przechowywania żywności każdy w domu posiada... Mi jakoś bez problemu udaje się te kiełki w wyżej opisany sposób wyhodować, wow cud na Steyera się stał, Kyrieelejson!!!!!
ODPOWIEDZ