Mandat karny - dane do przelewu

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
major
sierżant
Posty: 256
Rejestracja: 19 paź 2007, 15:27

Mandat karny - dane do przelewu

Post autor: major »

Hejka,

Forumowicze potrzebuje Waszej pomocy, ostatnio przyczyniłem się do łatania dziury budżetowej - smerfiki wlepili mi mandat (za jazde bez świateł :crazy: ) byłem tak wk...iony, że blankiecik zgniotłem i wywaliłem do kosza. No ale ochłonąłem troche i mam problem, mianowicie nie mam danych żeby im ten mandat zapłacić. Sprawdzałem u wujka google i jest wiele nr kont czy też adresów :? zależnie od miejscowości/województwa nie orientuje sie jak to działa. Czy ktoś byłby tak miły i podesłał link ewentualnie dane do takiego przelewu? Potrzebuje nr konta i adresu

Z góry dzieki za pomoc
Pozdrawiam
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Re: Mandat karny - dane do przelewu

Post autor: Sarcev »

Przed egzekucją komorniczą napiszą do Ciebie pismo, żebyś wpłacił ;) Tam bedziesz miał nr konta etc :P
justusz
kapral
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:33

Re: Mandat karny - dane do przelewu

Post autor: justusz »

zadzwoń na policję i zapytaj...
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Mandat karny - dane do przelewu

Post autor: steward »

Same dane do przelewu niewiele ci dadzą, bo musisz tytułem przelewu dać nr/serię mandatu karnego, musisz się przejść do drogówki w ostrołęce, żeby sprawdzili ci serię i nr na kopii (ta co została u policjanta) wtedy wykonasz przelew.

Dane do przelewu masz takie (mandat karny wystawiony przez KMP Ostrołęka)
83 1010 1010 0137 1022 3100 0000
Mazowiecki Urząd Wojewódzki
00-950 Warszawa
pl. Bankowy 3/5

Nie zapomnij w tytule przelewu podać oprócz serii i nr mandatu swoje imię i nazwisko, potem schowaj potwierdzenie przelewu i po 3 latach wyrzuć.

PS. Dobrze, że dostałeś mandat, jazda bez świateł to głupota.

Pozdrawiam
major
sierżant
Posty: 256
Rejestracja: 19 paź 2007, 15:27

Re: Mandat karny - dane do przelewu

Post autor: major »

mam sam kwitek od mandatu wiec potrzebowałem danych do przelewu.

PS. Nie chce komentować "istoty" wlepiania mandatu za jazdę bez świateł w środku dnia bo TO JEST WŁAŚNIE DEBILIZM!

Dzieki steward za pomoc
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Mandat karny - dane do przelewu

Post autor: cichy117 »

Uwierz, że nie jest
major
sierżant
Posty: 256
Rejestracja: 19 paź 2007, 15:27

Re: Mandat karny - dane do przelewu

Post autor: major »

Poprzesz to może jakimś argumentem?
Śmiem twierdzić, że świateł używamy w celu dostrzeżenia przeszkody tudzież pieszego... A jaki to ma sens kiedy żar bije z nieba i wszystko jest widać jak na dłoni?
typek
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 10 kwie 2007, 22:22

Re: Mandat karny - dane do przelewu

Post autor: typek »

Akurat teraz, gdy żar bije z nieba, potrzebne jest dobre oświetlenie pojazdów. Wyobraź sobie, że jedziesz pod słońce, zbliżasz się do lasu, a z naprzeciwka z cienia drzew wyjeżdża auto bez świateł. Czy je zobaczysz? Świateł używamy w dzień po to, by Ciebie ktoś zobaczył. Ja zawsze gdy kupuję auto zakładam mu światła dzienne. Lepiej widać auto używające dobrych dziennych niż jadące na światłach mijania.
Andrzej1
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 24 lis 2013, 22:25

Re: Mandat karny - dane do przelewu

Post autor: Andrzej1 »

Witam
Brawo kolego typek, ująłeś w swej wypowiedzi całą istotę sprawy.
Teraz mam jednak pytanie, czy ktoś sprawdził, ile kosztuje nas to udogodnienie ? Tzn, jazda na światłach.
Może ma ktoś wyliczenia ile oszczędzimy korzystając z led do jazdy dziennej ?

Pozdrowienia
Andrzej
typek
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 10 kwie 2007, 22:22

Re: Mandat karny - dane do przelewu

Post autor: typek »

To może ja spróbuję porównać światła mijania ze światłami LED.
Światła mijania zużycie energii:
2 razy 55W mijania przód plus 2 razy 21W plus tył pozycyjne 2 razy 5W postojowe plus oświetlenie deski ok. 5 razy 1,2W plus oświetlenie tablicy rej. 2 razy 5W razem
110+42+10+6+10=178W (jazda z przyczepą 2 razy 21W plus 4 razy 5W to jest o 62W więcej)

Światła dzienne:
2 razy 3W razem 6W (teraz jadąc na dziennych z tyłu może nie być świateł) z tyłu 0W i przyczepa 0W

No i brak mandatów za "niemanie" świateł.

ps. Należy pamiętać, że światła mijania należy włączać, gdy jest zmniejszona przejrzystość powietrza: opady deszczu, śniegu, mgła, w tunelu. Używamy świateł dziennych od wschodu słońca do zachodu.
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Mandat karny - dane do przelewu

Post autor: cichy117 »

major pisze:Poprzesz to może jakimś argumentem?
Śmiem twierdzić, że świateł używamy w celu dostrzeżenia przeszkody tudzież pieszego... A jaki to ma sens kiedy żar bije z nieba i wszystko jest widać jak na dłoni?
Uważasz że ustawodawca wymyślił jazdę na światłach w dzień żeby było widać przeszkody? Jeżdże zawodowo i wiem jaka jest różnica w dostrzeżeniu samochodu na światłach i bez w słoneczny dzień. Najgorsze jest to że np. zbierając się do wyprzedzania musisz wpatrywać się czy przypadkiem nie jedzie jakiś artysta beż światel bo tych na światłach widać z bardzo dużej odległości. Z dziennymi też jest różnie szczególnie przy jakiś chińskich wynalazkach bo niektóre świecą tyle co pozycyjne.
Ktoś przeliczył jak przekłada się na zużycie paliwa używanie dziennych? Mam wrażenie że zanim zwróci się ich zakup to padną i trzeba kupić nowe
typek
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 10 kwie 2007, 22:22

Re: Mandat karny - dane do przelewu

Post autor: typek »

Co do zakupu dobrych dziennych, to ja sprawdzam w sklepie jak jasno świecą. W sklepie przeważnie mają akumulatory w sprzedaży, można światła podłączyć do niego i sprawdzić, jak jasno świecą, są tam 3 przewody, czerwony do plusa aku, czarny do minusa i ten trzeci do minusa. Jeśli z bliska nie da się patrzeć na światła, to są dobre. Będzie dobrze widać auto oświetlone takimi lampami. A nie, jak widzę, niektórzy zamontowali światła za 20 zł zdjęte z choinki. Ponad 100 zł dobre LED kosztują.

Co do zużycia paliwa, to nie wiem jaka jest sprawność alternatora, porównując zużycie energii wychodzi (mijania/dzienne LED) 178W do 6W czyli przy ok. 14 Voltach to jest 12 Amper do poniżej 0,5 Ampera prądu z alternatora. 12 Amper ciągle przy światłach mijania to jest zużycie paliwa, paska, alternatora i instalacji elektrycznej. No i trzeba pamiętać, by je włączyć, a z tym bywa różnie :)

Co do trwałości LED, to u mnie jeszcze od paru lat żadne nie padły, szkło nie ściemniało, nie zżółkło. Trzeba je dobrze podłączyć, dobrze zaizolować przewody, pewnie zamontować i będą dłuuuugo świecić.
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Mandat karny - dane do przelewu

Post autor: skutekk »

Ledy maja okreslona ilosc godzin swiecenia, z uplywem czasu swieca coraz slabiej. W sklepie mozesz sobie sprawdzic sile swiecenia "na oko" jest do tego odpowiedni przyrzad (nie pamietam jak to sie nazywa). Jezdze od 11lat w poprzednim aucie mialem porownanie co do zuzycia paliwa na swiatlach mijania i bez poniewaz jezdzilem tym samym autem przed jazda na swiatlach i potem po wprowadzeniu tego obowiazku. Robiac rocznie w granicach 20tys. spalanie jakie bylo przed jazda na swiatlach takie same bylo podczas jazdy na swiatlach. Ja nie montuje dziennych bo dla mnie to nie ma sensu, a po za tym nie widzi mi sie robienie choinki z auta, jedynie moglbym halogeny zmienic na takie z mozliwoscia dziennych ale koszt wg producenta ok 1tys zwiec bezsens. Idac tym tokiem myslenia to wymieniajac wszytkie zarówki w aucie na ledy spalanie powinno byc niemal zerowe.

Pasek i tak ciagle sie kreci wiec zuzycie jest znikome.
Jak instalacja elektryczna moze sie zuzywac jak biegnioe przez nia prad, do ktorego jest przystosowana? I jak takie zuzycie wyglada bo mnie to ciekawi.
Alternator dostaje po tylku bardziej jak wlaczysz tube czy podgrzewanie szyb/lusterek niz zasilajac swiatla.

Takie jest moje zdanie, kazdy robi ze swoim autem co chce i jak chce. Ja mam porownanie do "przed" i "po". Wszystkie plusy ledow sa tylko chwytem reklamowym producentow, nie poparte zadnymi konkretnymi dowodami np. spalania. A widocznosc w sloncu z daleka swiatel mijania do paseczka ledow jest nokałtująca.
typek
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 10 kwie 2007, 22:22

Re: Mandat karny - dane do przelewu

Post autor: typek »

No to się mylisz, jeśli 12 amper różnicy nie zauważasz. Alternator dostaje bardziej po tyłku, jeśli musi wytwarzać 12 amper więcej (LED dzienne biorą 0,5 Wat), by zasilić mijania z przodu, pozycyjne z tyłu i deskę. Instalacja elektryczna, styki w przekaźnikach, przełącznikach i złączach cały czas przewodzą ten prąd. To jest 178 wat więcej poboru mocy z alternatora, więc i z pasek alt. dostaje więcej po tyłku i silnik. I nie tylko silnik i alternator dostaje, także reflektory się wypalają. Ze o mandacie za zapomnienie włączenia świateł mijania nie wspomnę. Po co jadąc w dzień mieć tyle strat?
Co do LED to są bardziej długotrwałe niż tradycyjne halogenowe żarówki. Widoczność w słońcu LED 3 Wat jest lepsza niż świateł mijania, nie mówię o LED za 20 zł, te świecą jak na choince, pewnie mają z 0,5 Wat. 3 Wat LED to jest jak 30 Wat halogena, ustawionego na wprost, a mijania to jest 55 Wat halogena ustawionego w dół. To jest gorsza widoczność wozu.

Podgrzewanie szyb/lusterek bierze mniejszy prąd niż halogenowe światła mijania.

Co do wymiany tradycyjnych żarówek na LED to jest zmniejszenie poboru mocy około 10 razy mniejsze, przy tej samej jasności świecenia.
ODPOWIEDZ