Szukam solidnego fachowca

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
Kartofelek
starszy szeregowy
Posty: 93
Rejestracja: 08 lut 2010, 8:18

Szukam solidnego fachowca

Post autor: Kartofelek »

Potrzebuję fachowca, który wymieni i zamontuje solidny drewniany próg u drzwi wejściowych mieszkania w bloku. Macie kogoś godnego polecenia?
agacomplete
starszy kapral
Posty: 180
Rejestracja: 24 paź 2010, 21:26

Re: Szukam solidnego fachowca

Post autor: agacomplete »

w Ostrołęce może być ciężko z dobrym specjalistą w dziedzinie montażu progów drewnianych to wąska specjalizacja być może trzeba bedzie poszukać w większym mieście lub ściągnąć specjalistę aż z Hajnówki.inżnierowie zajmujący się tą skomplikowaną dzidziną techniki robią w Anglii na zmywaku.więc naprawde może być duży problem
. Może na jakimś ogólnopolskim forum technicznym popytaj.
baja bongo
kapral
Posty: 101
Rejestracja: 20 paź 2007, 16:48

Re: Szukam solidnego fachowca

Post autor: baja bongo »

agacomplete mam nadzieję, że Twój post to sarkazm.

Ja taki próg u siebie wymieniałem sam. Pracy nie ma wiele i może to zrobić każdy "pan Mietek", który potrafi naprawić zlew lub pomalować ścianę. Trzeba wymierzyć jaką szerokość progu potrzebujemy. Trzeba to zrobić dokładnie, żeby nie zostały szpary. następnie określić wysokość. Niskie progi w bloku są czasem problematyczne, bo posadzka na klatce jest nierówna, drzwi mają spory odstęp od podłogi itp. Dlatego często nie ma wyjścia i próg musi mieć wysokość nawet około 8 cm.
Należy tak wymierzyć wysokość, aby próg zakrył co najmniej kilka centymetrów drzwi. Dobrze też pomyśleć o tym, aby pomiędzy próg a drzwi włożyć uszczelkę (do kupienia za kilka złotych np. u Samsla).

Gdy już mamy wymiary, idziemy do stolarza. Ja robiłem na os. Stacja (ul. Narutowicza, blisko Żeromskiego). Zapłaciłem około 40 zł (około 2-3 lat temu). Kupiłem klej i farbę do drewna. Pomalowałem próg, aby go zabezpieczyć i po prostu przykleiłem klejem Pattex. Gdy wyschło nakleiłem uszczelki i wszystko jest ok. Wygląda naprawdę ładnie.
Kartofelek
starszy szeregowy
Posty: 93
Rejestracja: 08 lut 2010, 8:18

Re: Szukam solidnego fachowca

Post autor: Kartofelek »

Dziękuję Ci baja bongo za rzeczową podpowiedź. Czy zechciałyś mi pomóc i wykonać tę pracę? Na początku sierpnia przenoszę się do nowo zakupionegp mieszkania i właśnie tam próg ma wiele do życzenia, więc chcę go wymienić.
baja bongo
kapral
Posty: 101
Rejestracja: 20 paź 2007, 16:48

Re: Szukam solidnego fachowca

Post autor: baja bongo »

Chętnie bym Ci pomógł, ale przebywam poza Polską (w innych celach niż zmywak). Najlepiej zapytaj znajomych i sąsiadów, na pewno ktoś ma znajomegó, który bez problemu Ci pomoże. Tak naprawdę powinien sobie z tym poradzić każdy facet, niekoniecznie trudniący się budowlanką.

W ostateczości zajrzyj do ogłoszeń na Mojej Ostrołęce, są tam ogłoszenia o różnych pracach remontowych, choć pewnie będzie to trochę droższe niż znajomy, który zrobi Ci to za parę złotych.
Powodzenia.
typek
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 10 kwie 2007, 22:22

Re: Szukam solidnego fachowca

Post autor: typek »

agacomplete pisze:w Ostrołęce może być ciężko z dobrym specjalistą w dziedzinie montażu progów drewnianych to wąska specjalizacja być może trzeba bedzie poszukać w większym mieście lub ściągnąć specjalistę aż z Hajnówki.inżnierowie zajmujący się tą skomplikowaną dzidziną techniki robią w Anglii na zmywaku.więc naprawde może być duży problem
. Może na jakimś ogólnopolskim forum technicznym popytaj.
agacomplete w Ostrołęce ciężko jest wyżyć dobremu specjaliście, bo klienci mało płacą , a łatwo jest mu wyżyć w Anglii na zmywaku. Nie ma co użalać się nad brakiem specjalistów, tylko zacząć użalać się nad "bezpłaciem". Chcesz mieć specjalistę, to mu zapłać więcej, przynajmniej tyle ile płacą na zmywaku w Anglii. To wstyd żądać pracy od kogoś i mało mu płacić. Dziadowanie. Technika płacenia dobrze za dobrą pracę nie jest skomplikowana. Jedź na zmywak do Anglii i tam naucz się dobrze płacić za pracę. Nie trzeba Ci będzie jeździć do Hajnówki po specjalistów. I pisać takich bzdurnych komentarzy.
agacomplete
starszy kapral
Posty: 180
Rejestracja: 24 paź 2010, 21:26

Re: Szukam solidnego fachowca

Post autor: agacomplete »

ktoś tu chyba czegoś nie zrozumiał miaem na myśli że do montażu progu nie trzeba super fachowca tylko każdy zwykły majster remontowo budowlany taką usługę powinien wykonać montaż progu to nie układanie parkietu ,poza tym nie sądzę żeby fachowcy stolarze musieli wyjeżdżać na zachód bo to fach dobry i popłatny .
typek
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 10 kwie 2007, 22:22

Re: Szukam solidnego fachowca

Post autor: typek »

Ja nie rozumiem takich wpisów o emigracji fachowców na zmywak do Anglii. Chcieli, to wyjechali, dlaczego ktoś miałby mieć gorzej? Na siłę tu pracować? Nie o taką pomoc chodziło pytającemu. On chce znaleźć kogoś tutaj, a nie w Anglii. Chce namiary na "zwykłego majstra remontowo-budowlanego".
Kartofelek
starszy szeregowy
Posty: 93
Rejestracja: 08 lut 2010, 8:18

Re: Szukam solidnego fachowca

Post autor: Kartofelek »

Boja bongo dziękuję Ci za poważne potraktowanie mojego problemu i życzliwość. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ