Gdzie oddać butelki po piwie

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
ostroleka2009
szeregowy
Posty: 13
Rejestracja: 28 wrz 2011, 17:15

Gdzie oddać butelki po piwie

Post autor: ostroleka2009 »

Witam.
Zebrało mi się w piwnicy sporo butelek od piwa (ok. 80), takich, co teoretycznie są za kaucją i można je oddać w sklepie. Niestety, każdy sklep w którym robię zakupy chce paragonu, a wiadomo, że taki paragon łatwo zgubić czy gdzieś zapodziać. Szkoda mi ich wyrzucać, bo każda butelka to 35 groszy. Czy ktoś wie czy jakiś sklep przyjmuje je bez paragonu? Albo czy jest skup takich butelek.
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Gdzie oddać butelki po piwie

Post autor: steward »

Miałem podobną sytuację, nadźwigałem się od sklepu do sklepu za 15zł (wartość butelek), każdy miał mnie gdzieś. Zajechałem do kosza na śmieci i po problemie, kiedyś nawet facetowi zbierającemu puszki z koszy na śmieci chciałem dać puste butelki, ten mi odpowiedział że nie chce, bo nie ma "znajomości w sklepach" i mu nikt nie przyjmie. Wniosek jeden -> kierunek "eko" kosz na śmieci. Niestety.
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Gdzie oddać butelki po piwie

Post autor: skutekk »

35gr to jeszcze nie dostalem, najczesciej jest to 25gr i jak mi sie uzbiera to oddaje u leszka, za stara plywalnia. po 10-15 sztuk przyjmuja bez problemu.
adrianos34
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 01 wrz 2012, 12:03

Re: Gdzie oddać butelki po piwie

Post autor: adrianos34 »

W stokrotce przy Sienkiewicza. Co prawda samych butelek nigdy nie próbowałem oddać, ale np płaciłem butelkami za zakupy (najczęściej piwo). Kupowałem powiedzmy 4 piwa w butelce zwrotnej, a oddawałem 15 butelek. Robiłem tak wiele razy i nigdy nie miałem problemu ze zdaniem butelek. Podejrzewam, że oddanie 80 sztuk za kasę może i tam nie wchodzić w rachubę, ale podjechanie na jakieś zakupy i rozliczenie się w butelkach już zdecydowanie tak.
ODPOWIEDZ