Pierwsze buty dla niemowlęcia gdzie kupię?

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
muszelka
kapral
Posty: 103
Rejestracja: 10 kwie 2010, 16:44

Pierwsze buty dla niemowlęcia gdzie kupię?

Post autor: muszelka »

Czy podpowie ktoś gdzie w Ostrołęce kupię pierwsze buciki dla dziecka ? Ewentualnie może polecicie jakąś sprawdzoną firmę z obuwiem. Z góry dziękuję.
baja bongo
kapral
Posty: 101
Rejestracja: 20 paź 2007, 16:48

Re: Pierwsze buty dla niemowlęcia gdzie kupię?

Post autor: baja bongo »

Dużo fajnych ofert można znaleźć w dziale ogłoszeń: www.ogloszenia.moja-ostroleka.pl/ubranka,53,1.html

Uważam, że nie warto kupować nowych butów dziecku, które i tak nie chodzi, więc nie ma jak ich zniszczyć. Dla kilkumiesięcznego dziecka, jeśli nie znajdziesz używanych, to ciepłe buciki widzialem ostatnio w H&M w Galerii Bursztynowej, cena bodajże 40 zł, zapinane na rzepy, bardzo fajne, są dostępne w dwóch rozmiarach.

W sklepach dziecięcych ceny moim zdaniem są mocno przesadzone. W Ostrołęce jest wiele komisów dla dzieci. Sam jeszcze ich dokładnie nie znam, ale znajomi chwalili i mówili, że kupowali w nich ubrania buty przez pierwsze 2-3 lata od narodzin.

Bardzo dobre doświadczenia mam z działem ogloszeń na Mojej Ostrołęce - jak zaglądasz często to naprawdę znajdziesz fajne rzeczy w dobrych cenach.
muszelka
kapral
Posty: 103
Rejestracja: 10 kwie 2010, 16:44

Re: Pierwsze buty dla niemowlęcia gdzie kupię?

Post autor: muszelka »

Dziekuje za odpowiedz. Tzn mi raczej chodzi o buciki do nauki chodzenia, do stawiania pierwszych kroczków. Ubranka używane to co innego ale moim zdaniem takie pierwsze buty powinny być nowe bo dziecku kształtuje sie stopa a używany but ma juz swój profil... Dlatego jeśli chodzi o mnie to w grę wchodzi tylko nowy bucik...
mon
szeregowy
Posty: 39
Rejestracja: 10 kwie 2012, 22:02

Re: Pierwsze buty dla niemowlęcia gdzie kupię?

Post autor: mon »

Buty Bartek. Stacjonarnie w Galerii Bursztynowej w sklepie Wójcik- 5.10.15 lub w internecie na ich stronie. Mamy kilka par, córka uczyła się w nich chodzić i ładnie stawia stopy. Do tanich nie należą ale moim zdaniem na buty warto wydać więcej. Jeszcze podobno dobre są buty Emel.
muszelka
kapral
Posty: 103
Rejestracja: 10 kwie 2010, 16:44

Re: Pierwsze buty dla niemowlęcia gdzie kupię?

Post autor: muszelka »

Dziękuję. Czytałam tez dużo dobrych opinii o butach befado... Czy ktoś wyrazi swoja opinię o nich oraz czy w Ostrołęce gdzieś są do kupienia?
niebosoprzezswiat
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2016, 21:43

Re: Pierwsze buty dla niemowlęcia gdzie kupię?

Post autor: niebosoprzezswiat »

Droga Muszelko oraz rodzice.

Podstawowe kwestie, na które powinno się zwrócić uwagę przy zakupie butów dla dziecka, tych pierwszych do nauki chodzenia, jak i kolejnych to:
- zgięcie bucika w 1/3 ich długości
- usztywniany zapiętek - w celu prawidłowego utrzymania stopy dziecka w buciku
w przypadku trzewików odpowiednio szerokie noski dla swobodnego poruszania paluszkami oraz wzmocniona okolica palców, celem ich zabezpieczenia
- profilowane wkładki - tu są różne teorie ortopedów. Niektórzy zalecają stosowanie bucików z wkładkami profilowanymi. Inna grupa ortopedów uspakaja, że naturalna tkanka tłuszczowa w stopie dziecka (odczytywane przez rodziców jako płaskostopie) zanika w okresie 4-5 roku życia. I dopiero po tym okresie można zdiagnozować wadę płaskostopia (w przypadku wady wchodzą już wkładki ortopedyczne)
- gwarancją dobrego i bezpiecznego obuwia są certyfikaty m.in. znak Zdrowa Stopa oraz Pozytywna Opinia Instytutu Matki i Dziecka
- ważnym elementem są naturalne materiały, z których zrobione są buciki. Naturalne materiały: skór naturalna - licowa, nubuk, zamsz; bawełna; czy wełna owcza w przypadku butów zimowych) zapewniają swobodne oddychanie stópki w bucie.

Stosowanie materiałów sztucznych t.j poliester,eko-skóra, skay, derma, dermatoid,skóra ekologiczna, sztuczna skóra są materiałami tylko imitującymi skórę naturalną. W istocie są to tworzywa będące pochodnymi plastyku (plastyfikowanego polichlorku winylu). Nikt z nas, a tym bardziej nasze dzieci nie chciałby nosić plastikowego worka na nogach.

Jeżeli miałbym polecić buciki do nauki chodzenia to numerem 1 są niewątpliwie DANIELKI.
Charakteryzują się:
- buciki profilaktyczno rehabilitacyjne
- można je nosić w domu, przedszkolu żłóbku, na zewnątrz (jak jest troszkę cieplej:)
- elastyczna podeszwa z termokauczuku. Posiadają specjalną linię zginania w miejscu anatomicznym dla dziecka czyli środstopno - paliczkowa linia zgięcia. Ułatwia to pracę stópek w odpowiednim miejscu.
- podeszwa jest antypoślizgowa i można ją używać również na zewnątrz czyli mogą być butami do używania na podwórku czy na placach zabaw.
- z naturalnej skóry (zapewnia komfort oddychania)
- buciki wykonane ręcznie
- Danielki posiadają znak Zdrowa Stopa oraz Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka.

Z doświadczenia własnego (mojego dziecka, dzieci w rodzinie) oraz naszych klientów są to niewątpliwie buciki nr 1 - które mogę z pewnością polecić jako „pierwsze” i następne buciki.

Jeżeli mówimy o bucikach (kapciach) BEFADO - jest to również polska firma, która specjalizuje się w produkcji obuwia tekstylnego. Posiadają znak Zdrowa Stopa, czyli jest to obuwie odpowiednio przebadane.
Są to buty tekstylne i w zależności od modelu posiadają wkładki, bawełniane lub skórzane.
Te buciki również polecam.

Dobrze, że zwróciła Pani uwagę na kwestię bucików używanych. Kiedy chodzimy w butach, to jak wiemy dopasowują się one do stopy. W przypadku kiedy nasze dziecko będzie używało bucików po innym dziecku, które miało wadę stopy ( a tego nigdy do końca stwierdzić nie można) to mimowolnie stopa dziecka zdrowego nie będzie odpowiednio utrzymana w buciku. I co gorsza będzie przejmowała wady poprzednika. Nie wspominam już o chorobach skóry ( bo takie wśród dzieci również się zdarzają)

Jeżeli szuka Pani w Ostrołęce sklepu gdzie można kupić obuwie dla dzieci zapraszam do naszego sklepu. NIEBOSO PRZEZ ŚWIAT buty dla dzieci (ul. Gorbatowa 7B lokal 10, główny deptak przy scenie obok Kupca, na przeciwko Świata dziecka)
W swojej ofercie posiadamy buty tylko polskich producentów
AURELKA, BARTEK, BEFADO, DANIELKI, DAWID, GASPAR, MRUGAŁA, MIDO-NOSTER, MAZUREK, JAMET, PORTO, RENBUT

Można nas znaleźć również na facebooku NIEBOSO PRZEZ ŚWIAT
Szmeru
kapral
Posty: 111
Rejestracja: 23 sie 2013, 20:21

Re: Pierwsze buty dla niemowlęcia gdzie kupię?

Post autor: Szmeru »

http://befado.pl/

można je kupić w galerii Alius
Polecam
ODPOWIEDZ