Strona 1 z 1

Szukam domu spokojnej starości

: 02 lis 2016, 17:29
autor: ravekingradek
Szukam domu spokojnej starości dla 69 letniego emeryta nie jestem w stanie poświecić tej osobie chwili czasu ponieważ zajmuje ten czas praca i żona z dziećmi. Czy możecie coś polecić ? Osoba ta jeździ na wózku inwalidzkim i ma zaniki pamięci do tej pory osobą tą zajmowała się opiekunka ale chciałbym zapewnić dziadkowi całodobową opiekę

Re: Szukam domu spokojnej starości

: 02 lis 2016, 18:06
autor: Markus

Re: Szukam domu spokojnej starości

: 02 lis 2016, 19:02
autor: kormoran
Moim zdaniem większość domów starości nie cieszy się dobrą sławą. Nie tak dawno robiłem rozeznanie odnośnie pobytu w takim domu. Dzwoniłem też do podanego pod linkiem. Tam chcą tylko osoby pełnosprawne. Koszty pobytu są przeciętne ale na pewno nie małe w stosunku do przeciętnych rent czy emerytur. Z reguły zasada jest taka: jeżeli tanio to raczej kiepskie warunki a dobre warunki /domy prowadzą księża lub zakonnice/ muszą kosztować. Za te w miarę godziwe trzeba zapłacić sporo ponad 3 tys. Jeżeli nie zależy ci na kasie obejrzyj np. w Brańszczyku - nie ten w środku wsi, z niby parkiem tylko ten nad Bugiem.

Re: Szukam domu spokojnej starości

: 02 lis 2016, 19:13
autor: Markus
pod spodem jest jeszcze kilka w okolicy

Re: Szukam domu spokojnej starości

: 03 lis 2016, 9:29
autor: Aneta
W Rupinie była moja ciocia, ale same negatywne opinie mamy o nim. Obecnie ciocia jest w Przasnyszu, warunki świetne, opieka wydaję się też być dobra, jedzenie wygląda apetycznie.