Siecć Play czy Plus w Ostrołęce?

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Siecć Play czy Plus w Ostrołęce?

Post autor: mIcHaLos »

Witam .

Pytanie do mieszkańców i okolic o opinie dotyczące 2 sieci komórkowych : Play czy Plus. Szukam alternatywy dla Orange który po ponad 16 latach olewa swoich stałych klientów :) Zależy mi na kilku istotnych dla mnie rzeczach:
- zasięg telefoniczny
- jak temat z mobilnym internetem (łapie LTE?)
- obsługa klienta

Swoj wybór juz prawie mam ale nie chce nic sugerować w wypowiedziach.

Z góry dzięki za wszystkie opinie.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Siec Play czy Plus w Ostrołęce?

Post autor: Qrzysio »

W mieście LTE Play działa nawet w mieszkaniach w każdym pomieszczeniu. Bardzo dobrze działa także na obrzeżach miasta i w okolicznych wsiach, jak np. Rzekuń. Zasięg istotnie się zwiększył w ciągu ostatniego roku, bo wcześniej było słabiej, zwłaszcza w pomieszczeniach. Transfery również się poprawiły.

Nocami Play prawdopodobnie coś majstruje przy nadajnikach i np. w środku nocy w weekendy czasem nie ma zasięgu H+, ale LTE jest.

Obsługa klienta - telefon jest płatny, ale świetnie działa zgłaszanie przez stronę www po zalogowaniu na własne konto. Ponadto Play ma bardzo przejrzyste faktury, choć może nie każdemu jest to potrzebne do szczęścia.

Z Plusem nigdy nie miałem do czynienia, więc się nie wypowiem.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Siecć Play czy Plus w Ostrołęce?

Post autor: Infom »

Ja ogólnie z play chciałem przejść do Orange, ale jak czytałem wypowiedzi innych to chyba nie ma co narzekać na obecnego dostawce usług i chyba przy Play pozostanę, bo sieci idealnej chyba nie ma.
Z zasięgiem różnie bywa, no nad morzem w znanych miejscowościach jest co roku problem, ale jeżeli Play działa na 4 sieciach, a w ogóle czasami nie ma zasięgu to czy to będzie Oarange czy T mobile czy Plus to tak samo bym pewnie nie miał.
Obsługa jak to obsługa, do dzwonić się do dzwonisz, ale czasami jak to wszędzie masa studentów na słuchawkach i regulaminowe tłumaczenie w danym problemie, ale nie jest tragicznie!
Ogólnie moim zdaniem kwestia gdzie lepsza oferta cenowa, jak dobrze "dają" w Play bierz Play jak Orange daje Ci to samo co Play zostań w Orange.
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Siecć Play czy Plus w Ostrołęce?

Post autor: mIcHaLos »

Orange - totalnie nie dba o swoich stałych klientów - niestety, dlatego zmiana. Tmobile - to w ogóle jakieś nieporozumienie (ale to moja opinia - więc proszę nie negować). Swoją uwagę skupiłem na 2 ofertach sieci, PLUS i PLAY.
Pytam tylko dlatego że nigdy nie miałem "styczności" z tymi operatorami - a oferta jest bardzo atrakcyjna (z korzyścią na PLUS) - ale nie wiem właśnie do końca jak z zasięgiem i netem, a nie chcę się "uwiązać" z góry na jakiś okres czasu a później żałować i się męczyć ;)
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Siecć Play czy Plus w Ostrołęce?

Post autor: mIcHaLos »

Poproszę może o wypowiedź osób korzystających z PLUS'a oraz PLAY'a - chyba tak będzie najłatwiej :))
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Siecć Play czy Plus w Ostrołęce?

Post autor: Infom »

Michał ja mam w Play chyba od 6 lat ogólnie tak jak pisałem wyżej nie ma co narzekać :)
Chodź teraz coś czytałem, że od przyszłego roku Play nie będzie korzystało z nadajników Orange i T mobile i ma być problem pod względem zasięgu, ale czy to prawda?
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Siecć Play czy Plus w Ostrołęce?

Post autor: mIcHaLos »

OHO - a o tym nikt nic nie mówi - bardzo cenne info ;) Haa - a tak poza konkursem oferta przebita przez doradców biznesowych pleya vs plus.
kanalia
starszy szeregowy
Posty: 85
Rejestracja: 22 kwie 2014, 16:19

Re: Siecć Play czy Plus w Ostrołęce?

Post autor: kanalia »

Infom pisze:Chodź teraz coś czytałem, że od przyszłego roku Play nie będzie korzystało z nadajników Orange i T mobile i ma być problem pod względem zasięgu, ale czy to prawda?
Gdzie to czytałeś?
Możesz podać źródło?
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Siecć Play czy Plus w Ostrołęce?

Post autor: Infom »

Tu na szybko coś znalazłem w google http://antyweb.pl/to-juz-poczatek-konca ... ci-w-play/
ale inny artykuł czytałem na temat Play.
Też mi mówił sprzedawca w konkurencyjnym salonie o tym :)
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Siecć Play czy Plus w Ostrołęce?

Post autor: cichy117 »

A co miał powiedzieć ten sprzedawca? Idź pan do nich bo u nich jest lepiej? Gdzie w tym artykule jest napisane że rezygnują z nadajników i to nawet w przyszłym roku?
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Siecć Play czy Plus w Ostrołęce?

Post autor: Infom »

sprzedawca dobry znajomy, chodz i tak zawsze podchodze do plotek z dystansem tak samo to co przeczytałem, bo mozliwe ze jest to tylko atak ze strony konkurencji.
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Siecć Play czy Plus w Ostrołęce?

Post autor: mIcHaLos »

Analizując to co napisałeś powiem szczerze że gdzieś wcześniej obiło mi się to o uszy.
Nikt jakby z Play nie potwierdza tego - aczkolwiek na www unikają wymijającą odpowiedzi :) Na zadane konkretnie pytanie - pada odpowiedz pytaniem, a w czym mozemy pomóc ? :))

Powiem szczerze że możliwości mają całkiem całkiem - do standardowej oferty proponowanej w salonach i na www, zgłaszają się doradcy biznesowi którzy proponują "Vouchery ze zniżkami na abonament" :)) i wychodzi to na prawdę bardzo przyzwoicie - hmm gdzie jest haczyk :)

Tylko pytanie jak to pozostanie na nowym roku :) W sumie to już kilka dni i się okaże więc chyba nie ma co podejmować "pochopnych decyzji" :)

PS. W ofercie oferowana jest aplikacja Tidal - tyle tylko że nikt nie piszę o tym że "żre ona internet" jak wsciekła :) Wszyscy myślą że to działa odrębnie :P
Ostatnio zmieniony 27 gru 2016, 22:06 przez mIcHaLos, łącznie zmieniany 1 raz.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Siecć Play czy Plus w Ostrołęce?

Post autor: Infom »

michał jak mozesz pochwal sie oferta jaka otrzymales
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Siecć Play czy Plus w Ostrołęce?

Post autor: mIcHaLos »

Oferta na 3nr do przeniesienia - Rodzina M - za 75zł brutto na 24mce - aktualna oferta na stronie play (w tej opcji 3 nr) - 25zł /szt
30GB - netu - reszta full bez roamingu EU

Dolaczenie kolejnego nr 20zł - tzn 4tego
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Siecć Play czy Plus w Ostrołęce?

Post autor: Infom »

na podobną ja się czaje - 2 numery + internet bez limitu ( ale chyba jest do 10gb po 10 zwalnia bez limitu do 1mb) za 49,99 zł netto tylko minus, że z jednym numerem trzeba kombinowac zeby przenieść go do innej sieci, bo oferta polega na przeniesieniu jednego numeru do play
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Siecć Play czy Plus w Ostrołęce?

Post autor: mIcHaLos »

Rozumiem że dalej chcesz kontynuować swoją przygodę z obecnym operatorem ?
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Siecć Play czy Plus w Ostrołęce?

Post autor: Infom »

Szczerze ? po 6 latach myślałem nad zmianą sieci, ale jak tak patrzę i posłucham opinii znajomych to wszystko jeden pies :) A oferty abonamentowe bardzo zbliżone, a już o 5 zł nie będę kombinował z przesiadkami i raczej zostanę w PLAY.
Często podróżuje po Polsce i z zasięgiem różnie bywa, raz jest raz nie ma, ale to samo jest z innymi sieciami.
Jak masz jakiś problem zawsze dodzwonisz się na infolinie lub poprzez stronę możesz złożyć reklamację i zawsze odpowiedzą.
Jakiś dziwnych kwot na fakturze nigdy nie zauważyłem, a różnie to bywa u konkurencji.
Jak zapomnisz opłacić fakturę nie ma problemu nie będę Cię odcinać spokojnie możesz opłacić w późniejszym terminie tylko fakt będziesz miał doliczone chyba 5 zł za efakturę ( ale to w każdej sieci tak jest)/
Teraz testuje mobilny internet z Play i jak na razie jestem zadowolony.

Myślałem nad przesiadką do PLUSa, bo siec największa, własne nadajniki to na pewno w dzisiejszych czasach będzie bajka, ale kumpel ma w PLUSie i nie jest zadowolony, tak więc sobie myślę JEDEN PIES nie ma co kombinować i zostaje w PLAY.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Siecć Play czy Plus w Ostrołęce?

Post autor: Infom »

Dziś mi wpadła ofertą A2 mobile hm co o niej myślicie ? sieć działa chyba na nadajnikach plusa
https://a2mobile.pl/

Plus taki, że za 25 zł praktycznie mamy wszystko to co nam potrzeba gdzie w żadnej sieci przy opcji abonamentowej tego nie uzyskamy no i plus, że bez umowy :)
kanalia
starszy szeregowy
Posty: 85
Rejestracja: 22 kwie 2014, 16:19

Re: Siecć Play czy Plus w Ostrołęce?

Post autor: kanalia »

W playu bez umowy masz formułę unlimited za 25 zł: http://www.play.pl/oferta/play-karta/pl ... unlimited/
Mniej internetu (nie 10 lecz 6 GB), ale za to stacjonarne bez limitu (w a2 tylko 100 min.).
Plus taki, że zasięg 4 sieci, a nie tylko plusa/polsatu.
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Siecć Play czy Plus w Ostrołęce?

Post autor: mIcHaLos »

http://gsmonline.pl/artykuly/play-inter ... a-predkosc
http://android.com.pl/news/79999-play-p ... na-siecia/
- Infom w tym linku jest potwierdzenie Twojego info dotyczącego Play :) - komentarze są mega :)

Znalazlem jeszcze coś takiego: www.komorkomat.pl :) duzo ciekawych info o operatorach i ofertach.

Ciekawa opcja jest wirtualny operator: Premium Mobile

Kanalia - dzięki

Jednakże w dużej mierze potrzebuje info o zasięgu lub jego braku - to mnie najbardziej interesuje. Zostalbym przy Orange ale w bloku w centrum miasta gubi mi strasznie zasięg :)))) ciekawe ? :))) a jednak ! (a oferta tez ciekawa: 40zł za 15gb internetu, rozm, smsy mmsy fre + pakietu EU + spotify 2lata :) a jak przerobie 2 nr na siebie - 10zł miesiecznie bo wskoczy orange open :)

Co do konfiguracji i ceny nie ma to zaduzego znaczenia :) Pytam sie bo nie chce sie uwiazac umowa na 2 lata i tylko sie denerwowac.

Aczkolwiek Orange jest najbardziej dynamicznie rozwijajaca sie siecia w PL. Play jak widac duzo kasy wywala w reklamy i place celebrytom niz w inwestycje w swoja infrastrukture.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Siecć Play czy Plus w Ostrołęce?

Post autor: Infom »

jak tak patrze jak duża konkurencja jest to w ogóle się nie opłaca brać abonamentu tylko łykać ofertę na kartę i pewnie tak zrobie tylko minus, że trzeba pamiętać o doładowaniach, ale plus, że nie wiąże na żadna umowa :)
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Siecć Play czy Plus w Ostrołęce?

Post autor: sKaLpeL »

Każda sieć ma tak samo gównianą ofertę utrzymaniową/lojalnościową dla stałych klientów, nie ważne czy jesteś w sieci 3 lata czy 16 często nowi klienci dostają lepsze oferty, co jest śmieszne

Ja 2 lata temu po 7 latach w Playu (byłem w nim od początku istnienia) podziękowałem, z racji słabej oferty lojalnościowej, oferowali mi dużo gorszy pakiet niż jakbym wszedł z ulicy i chciał nową umowę

Teraz jestem w T-mobile w tym roku przedłużyłem umowę na kolejny okres, natomiast nie będę miał skrupułów żeby na koniec umowy zmienić operatora jeśli warunki będą korzystniejsze, w tych czasach numer zabieramy ze sobą, tylko nam się logo na fakturach zmienia więc co za różnica jaka sieć, ważna kwota do zapłacenia

z mojego doświadczenia dodam jeszcze że obsługa telefoniczna klienta w Play była bardzo dobra na słuchawce wisiało się od minuty czasem do 15 przy większym ruchu, w t-mobile trzeba czekać od 15minut do godziny :) także za to t-mobile ma ogromnego minusa, no ale za często nie dzwonię więc się nie stresuje :)
kanalia
starszy szeregowy
Posty: 85
Rejestracja: 22 kwie 2014, 16:19

Re: Siecć Play czy Plus w Ostrołęce?

Post autor: kanalia »

Jasne, że nie opłaca się teraz podpisywać umów.
Znacznie korzystniej jest mieć telefon na kartę.
Np. w virgin mobile za darmo (#freemium) możemy mieć 30 min/30sms/300MB co miesiąc, a jeśli chcemy coś więcej to zmieniamy sobie taryfę lub dokupujemy pakiet, np. nielimitowane rozmowy do wszystkich za 19 zł.
Poza tym, w ofercie na kartę z miesiąca na miesiąc można sobie zmienić operatora, jeśli obecny np. "sobie pogrywa".
ODPOWIEDZ