Strona 1 z 1

Wymiana elektryki w mieszkaniu

: 11 mar 2017, 12:57
autor: miki_on
Czy ktoś z forumowiczów wymieniał całą instalację elektryczną w mieszkaniu w bloku (ok. 42m2). Ile was to kosztowało? Bo był u mnie elektryk i wycenił samą robotę na astronomiczną sumę. Więc chcę się zorientować czy faktycznie jest to tak drogi interes czy tylko on tak sobie wyliczył.

Re: Wymiana elektryki w mieszkaniu

: 11 mar 2017, 15:21
autor: PIq5
A jak ty chcesz ocenić czy ktoś robił tanio? Przecież kwota ta zależna jest od stopnia skomplikowania instalacji.

Re: Wymiana elektryki w mieszkaniu

: 11 mar 2017, 17:10
autor: hcuj
Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, ale najprawdopodobniej w zakresie masz zmianę układu sieciowego, a same pomiary to robota, za którą każdy sobie liczy.
No chyba, że ktoś żąda dużych pieniędzy za samą wymianę kabli to wtedy co innego.

Re: Wymiana elektryki w mieszkaniu

: 11 mar 2017, 17:30
autor: baja bongo
Z Twojej wiadomości nic nie wynika. Co to znaczy "astronomiczna kwota"?Podaj konkretnie ile i za co wyceniono pracę, to powiemy czy to naszym zdaniem drogo czy nie, a być może odezwą się na forum elektrycy i zaproponują taniej lub nieco inaczej.

Nie wiadomo też jaką masz sytuację w mieszkaniu. Czyściany trzeba kuć czy tynki są zerwane i chodzi tylko o położenie kabli bez kucia? Możliwoci jest wiele i aby móc Ci pomóc, powinieneś podać więcej informacji.

Re: Wymiana elektryki w mieszkaniu

: 12 mar 2017, 15:07
autor: miki_on
A więc sprawa ma się tak. Chodzi mi o wymianę okablowania z aluminium na miedź, więc w grę wchodzi kucie w ścianach działowych (gipsowe) jak i nośnych żelbeton. Są dwa pokoje, kuchnia, łazienka z wc i przedpokój. Do wymiany jest również zasilanie mieszkania od licznika ( żeby już za jednym kuciem wymienić wszystko. Nie trzeba nic potem szpachlować bo będę miał od tego inną ekipę. Nie trzeba też montować gniazdek i wyłączników. Do zamontowania skrzynka z bezpiecznikami i jedno gniazdko w przedpokoju aby można było coś podłączyć. Elektryk który był i to wyceniał powiedział że za samą robotę chce około 7000 zł + materiał, który on może kupić w hurtowni aby było taniej albo sam sobie pokupuje tylko on powie co potrzebne. Z tego co rozmawialiśmy najwięcej kucia jest w przedpokoju (ściany gipsowe) na ścianach nośnych ogólnie dużo kuca nie będzie no tylko sufity trzeba będzie bruzdy wykuć.

Re: Wymiana elektryki w mieszkaniu

: 16 mar 2017, 11:54
autor: kormoran
Zadzwoń pod nr 503 780 732 p. Henryk. Prawdziwy fachura - moim zdaniem. Umówisz się z gościem i wszystko powie ci po obejrzeniu. Chyba ma przyrządy do takiego kucia więc nie jest to wielka filozofia.

Re: Wymiana elektryki w mieszkaniu

: 18 mar 2017, 12:40
autor: pppp
Co do ceny to chyba lekko przesadzona, jednak nie znamy szczegółów. Kolejna sprawa to że elektryk musi zakładać osprzęt. On później dokonuje pomiarów i przekazuje protokoły po zakończeniu. Kucie w ścianach nośnych, jeżeli to blok z wielkiej płyty może wywołać sporo problemów łącznie z naruszeniem konstrukcji, także trzeba brać to pod uwagę.

Re: Wymiana elektryki w mieszkaniu

: 21 kwie 2017, 2:04
autor: mirek550
ten by zrobił za 3000 pewnie ma maszyny i jest szybki - 572424681