Skarga na pocztę polską

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
tomasz29
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2016, 21:11

Skarga na pocztę polską

Post autor: tomasz29 »

Wie ktoś może jak i gdzie złożyć skargę na pocztę? Nie dotarły do mnie 3 przesyłki nadane zwykłym listem ekonomicznym.Raz to można darować,ale taki zbieg okoliczności,że aż 3 razy zaginęły?
baja bongo
kapral
Posty: 101
Rejestracja: 20 paź 2007, 16:48

Re: Skarga na pocztę polską

Post autor: baja bongo »

Z tego co pamiętam skargę na konkretny urząd pocztowy/listonosza składa się w dowolnym urzędzie pocztowym. Wystarczy opisać sprawę na kartce papieru, podać do siebie kontakt i wrzucić do dowolnej skrzynki na listy. Prawdopodobnie odezwie się ktoś do Ciebie "z góry". Możesz także wysłać list do centrali.

Szczegółowe informacje z pewnością uzyskasz na infolinii. Jest także specjalny adres e-mail: skargi@centrala.poczta-polska.pl
Zajrzyj na ich stronę internetową: http://www.poczta-polska.pl/kontakt/
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Skarga na pocztę polską

Post autor: mIcHaLos »

Nie wiem czy coś wskórasz w temacie "zwykłego listu" - one mają to do siebie że giną i Twój przypadek nie jest wyjątkiem.
Najlepszą opcją jest wybór przesyłki poleconej - w przypadku zwykłego listu nawet nie udowodnisz że go wysłałeś, bo nie masz żadnego potwierdzenia.
nusiaczek
starszy kapral
Posty: 159
Rejestracja: 06 paź 2009, 19:31

Re: Skarga na pocztę polską

Post autor: nusiaczek »

Zwykł list może zaginąć, nikt za niego nie odpowiada, bo wysyłany jest na własną odpowiedzialność, sytuacja wygląda inaczej w przypadku listu poleconego, ten nigdy nie zaginął a wysłałam ich ponad 500.
tomasz29
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2016, 21:11

Re: Skarga na pocztę polską

Post autor: tomasz29 »

Wiem,że lepsza jest opcja listu poleconego,ale to ja zamawiałem,różne próbki i wartość listu poleconego przekraczała dwukrotnie wartość przesyłki i po prostu mi się nie opłacało.Nie chodzi mi o pieniądze,ale o fakt,jak może zaginąć przesyłka skoro jest na niej mój adres i adres nadawcy,przecież ktoś po prostu ją ukradł.Już od czasów PRLu mówi się,że poczta kradnie i niestety nawet teraz nic się nie zmienia i to denerwuje,nie mogą po prostu być bezkarni.
xomar
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 18 mar 2006, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Skarga na pocztę polską

Post autor: xomar »

Polecone też giną. Zwykłe wszystkie do mnie dotarły a polecony zaginął. Dopiero po 2 tygodniach można złożyć reklamację i poczekać miesiąc na odpowiedź. Co z tego, że zarejestrowany jak wyparował. Nie wierzycie? http://emonitoring.poczta-polska.pl/?nu ... 1029456180
Paulinkaa
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2015, 21:02

Re: Skarga na pocztę polską

Post autor: Paulinkaa »

Reklamacji na zwykły list nie złożysz. Nie masz żadnych dowodów na to, że ktoś ten list wysłał. Poczta takiego zgłoszenia nie przyjmie, tzn. może przyjmie, ale rozpatrzy negatywnie.
Niestety nie mając żadnego potwierdzenia nadania listu NIC nie wskórasz. Bo w ten sposób to każdy może powiedzieć, że coś miał dostać, np. bardzo wartościowego.
Następnym razem wybieraj przesyłki rejestrowane, nawet jeśli ich koszt przewyższa wartość produktu, przynajmniej będziesz miał podstawę do reklamacji, a tak to możesz te swoje żale w kieszeń włożyć. Nic nie zwojujesz bo nie masz żadnych dowodów.
xomar
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 18 mar 2006, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Skarga na pocztę polską

Post autor: xomar »

Nadawca złożył reklamację i kasę odzyskał. Napisał idiota 10 zł (sic!) i tyle dostał plus koszt wysyłki. Ale napisali, że wyjątkową gdyż przesyłka listowa to tylko list. Żadnych rzeczy wkładać nie można, musi być paczka.
ODPOWIEDZ