Okna do domu

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
to_i_owo
szeregowy
Posty: 25
Rejestracja: 03 cze 2017, 13:35

Okna do domu

Post autor: to_i_owo »

Witam wszystkich,
jestem na etapie budowy domu. Niebawem będę musiał zakupić okna i drzwi wejściowe, stąd moje pytanie, która z firm w Ostrołęce jest naprawdę godna polecenia, która nie? Na czym skupić swoją uwagę?

Czekam na Wasze opinię, pozdrawiam.
kaspar
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 03 cze 2017, 18:36

Re: Okna do domu

Post autor: kaspar »

Ja proponuję okna ABAKUS. W Ostrołęce są chyba co najmniej trzy firmy które mają te okna w ofercie. Nie chcę być posądzonym o kryptoreklamę więc nie wskaże Ci żadnej 9w jednej z nich my kupiliśmy). Wpisz w Google "okna ABAKUS Ostrołęka".
to_i_owo
szeregowy
Posty: 25
Rejestracja: 03 cze 2017, 13:35

Re: Okna do domu

Post autor: to_i_owo »

Właśnie o tym Abakusie czytałem trochę, z tego co widzę w Ostrołęce z firm mających ten produkt mamy Magdę, Tomczaka i GEAL. Ktoś może napisać coś więcej o tych firmach? Ich fachowości? A może warto skupić się na innych produktach, czytałem trochę muratora i tam zdecydowanie polecano Oknoplast, Vetrex i Adamsa. Proszę o Wasze opinie.
kaspar
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 03 cze 2017, 18:36

Re: Okna do domu

Post autor: kaspar »

Oknoplast mają znajomi i też sobie chwalą.
kaspar
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 03 cze 2017, 18:36

Re: Okna do domu

Post autor: kaspar »

Aha, pytałeś, która firma z Abakusem. Nie zarekomenduję Ci tej która u nas robiła, bo to że tak powiem za mała próba - jedno wykonawsto o którym wiem, bo u nas. Okna są OK to chciałem przekazać.
to_i_owo
szeregowy
Posty: 25
Rejestracja: 03 cze 2017, 13:35

Re: Okna do domu

Post autor: to_i_owo »

A możecie na PW mi napisać co nieco? Miałem info na temat jednego z wykonawców handlujących Abakusem, więc może będzie to jaki kontrargument dla tej firmy.
Zeus
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 10 cze 2017, 11:56

Re: Okna do domu

Post autor: Zeus »

Brałem w GEAL-u bramę, okna i drzwi wejściowe jakieś półtora roku temu. Wszystko było fajnie do momentu w którym podpisałem umowę. Pomiar zrobiony sprawnie, dogadanie szczegółów też. Wpłaciłem całość kwoty gotówką. I tu zaczęły się problemy. Zadeklarowano mi termin wykonania na 4 tygodnie, oczywiście trwało to dłużej, okna co prawda były ale nie czekają na bramę. W sumie zadeklarowanych 4 tygodni zrobiło się 6 i żeby było śmieszniej podczas montażu okien wyszło, że jedna z ram okna jest uszkodzona. Nie wiem kto to zrobił, ale niestety kolejna obsuwa. Z bramą też wyszło słabo bo niestety od początku nie chodziło to tak jak należy. Niby montażysta mówił, że to się wszystko dogra ale tak nie było. Reklamacje to dramat, dzwoniłem do biura, niby przyjęli, niby będą się kontaktować ale przez dwa tygodnie cisza. Kolejna wizyta już osobiście w biurze, przyjęli i znowu cisza. Potem niby jakiś serwisant dzwonił, że przyjedzie ale nie dotarł w dniu w którym niby miał być, oczywiście zero kontaktu. Dobrze, ze zapisałem numer. Zadzwoniłem zapytać co się stało, to nikt nie odbierał, po którymś telefonie odebrał pan, który powiedział, że późno kończył montaż i nie miał czasu. Żadnego przepraszam ani nic.
Zdecydowałem się na GEALa bo polecał mi to kolega, który kupił tam drzwi wcześniej. Porównywałem ofertę na okna z Tomczakiem i tam wyszło taniej, jednak oparłem się na opinii kolegi i żałuję. Nie polecę tej firmy nikomu.

PS: mój drugi kolega kupił drzwi do domu w GEAL-u, niestety pomylili zamówienie i przyszły nie te które zamawiał. Co prawda wszystko skończyło się dobrze, bo drzwi dostał ale po kolejnych 5 tygodniach. Na podstawie tych dwóch sytuacji widać jak funkcjonuje ta firma. Ja zdecydowanie do nich nie wrócę.
kaspar
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 03 cze 2017, 18:36

Re: Okna do domu

Post autor: kaspar »

A myśmy właśnie od Tomczaka mieli.
MariuszWu
szeregowy
Posty: 33
Rejestracja: 01 sie 2017, 16:21

Re: Okna do domu

Post autor: MariuszWu »

Z tego co wiem to Abakus robi dobre okna. Nie mogę wypowiedzieć się co do tych firm, bo nie mam porównania, ale zarówno firma Tomczak jak i GEAL wyglądają profesjonalnie. Nie wiem czy okna już zakupione, ale ja wybrałbym firmę Tomczak bo jakoś mam sentyment do takich firm, które nazywane są po nazwisku właściciela. Mercedesy też lubię :)
A tak na poważnie to warto się zagłębić bardziej, firma Tomczak jest nasza lokalna, a ten cały Geal to z Łomży. Polecam poszukać w internecie bo z tego co widzę to firma Tomczak to dość duża firma i długo na rynku istnieje, a jak długo istnieje to przynajmniej widać, że pracują i się nie zwiną z biznesem jeszcze przed gwarancją. A jak kupisz u nich okna to jeszcze możesz powalczyć o rabat na ocieplenie poddasza, bo widzę, że robią takie rzeczy http://okna-tomczak.pl/
ODPOWIEDZ