Strona 1 z 1

Gniazdo szerszeni. Gdzie zgłosić ?

: 24 wrz 2017, 11:48
autor: magnum
Witam
Ostatnio zauważyłam w moim budynku gospodarczym (tzw. magazynek) gniazdo szerszeni. Słyszałam, że takie gniazda usuwa straż pożarna, ale tylko z budynków użyteczności publicznej (szpitale, przedszkola ). Czy ktoś z Was może zgłaszał ostatnio usunięcie takiego gniazda? Jeśli tak to gdzie i jaki jest koszt takiej usługi? A może skoro stwarzają zagrożenie to można się ich pozbyć bezpłatnie?

Re: Gniazdo szerszeni. Gdzie zgłosić ?

: 24 wrz 2017, 22:04
autor: majster
Mam proste rozwiązanie tego problemu ,miałem podobną sytuację. Zrobiłem bardzo prostą pułapkę i wszystkie do niej weszły i skończyły żywot. Odciąłem górną część 5 litrowej butelki i tę część lejkową włożyłem odwrotnie w część dolną do której włożyłem łyżeczkę miodu - wabi to szerszenie które wchodzą do środka, powiesiłem w okolicy gniazda .Jak było ich tam kilku wlałem tam 0,5szklanki wody spadały one do wody i stawały się cięższe i nie były w stanie wędrować po ściankach ani fruwać .Następnego dnia były martwe w wodzie pojawiały się następne ,które spotykał ten sam los. Pułapek można zrobić kilka i rozmieścić w okolicy w nie łapią się osy ,muchy ,pszczoły wypuszczałem bardzo prostym sposobem wkładając patyk posmarowany na końcu miodem i zbliżałem do pszczoły ona siadała na nim i wyjmowałem ją przez szyjkę przez którą wchodzą do środka.

Re: Gniazdo szerszeni. Gdzie zgłosić ?

: 24 wrz 2017, 23:18
autor: palipies
Nieprzypadkowo masz nick majster :)

Re: Gniazdo szerszeni. Gdzie zgłosić ?

: 25 wrz 2017, 11:45
autor: AZB666
Kup środek RAJD albo coś takiego przeciw owadom. Zadzwoń do Straży Pożarnej z informacją, że masz taki problem i masz już kupiony środek.
Oni po południu (uzgodnią z Tobą) przyjadą albo przyjedzie Ochotnicza Straż Pożarna i się zajmą problemem.

Re: Gniazdo szerszeni. Gdzie zgłosić ?

: 25 wrz 2017, 19:47
autor: magnum
Dzięki za odpowiedzi. Raczej sama nie będę kombinować i ich wyłapywać, bo po prostu się boję. Spróbuję ze Strażą Pożarną- może się uda, a jak nie to zostaje płatna usługa.

Re: Gniazdo szerszeni. Gdzie zgłosić ?

: 26 wrz 2017, 17:07
autor: arrow
Ja kiedyś miałem na działce gniazdo szerszeni. Strażacy sugerowali, by dać im spokój, jeśli nie atakują i nie stanowią zagrożenia, bo to też stworzenie żywe, po co to niszczyć. Ostatecznie sugerowali, by kupić jakiś raid lub muchozol i napsikać. Ale przyjechać nie byli chętni.
Nie spieszyłem się i jak zajrzałem tam gdzieś za 2 tygodnie, to okazało się, że gniazdo jest opuszczone.

Re: Gniazdo szerszeni. Gdzie zgłosić ?

: 27 wrz 2017, 18:30
autor: mj_greep
Zadzwoń na Straż Pożarną!!! Bez problemu przyjadą i usuną gniazdo wraz z szerszeniami. Sama nie próbuj może się okazać, że jesteś uczulona na użądlenia i będzie problem.