Panele Fotowoltaiczne

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
Awatar użytkownika
Alexandra
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 21 lis 2012, 19:23

Panele Fotowoltaiczne

Post autor: Alexandra »

Czy ktoś się orientuje gdzie można zakupić takie panele w Ostrołęce z możliwości dotacji?
A może ktoś już użytkuje i może się wypowiedzieć na ich temat dobvrze lub źle? Waro nie warto?
Leopold
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 11 cze 2018, 11:23

Re: Panele Fotowoltaiczne

Post autor: Leopold »

Orientowałem się wstępnie w tym temacie, aczkolwiek miałem kontakt z osobą z sąsiedniego województwa. Dotacji nie ma obecnie (zależnie od województwa, nie wiem jak mazowieckie), kosz budowy instalacji około 6kW, która z nadmiarem wystarczy do zasilania jednorodzinnego domu to koszt około 25 tys. zł.

Zrozumiałem, że działa to w ten sposób, że w lato produkujesz prąd, oddajesz (sprzedajesz) go do sieci, a w zimę, gdy potrzebujesz więcej, bo np. masz pompę ciepła na prąd, pobierasz go z sieci niejako odbierając to co wcześniej wyprodukowałeś. W ten sposób ludzie planują, aby rachunek za prąd mieć na zero złotych w skali roku.

Pomysł jest bardzo ciekawy, jednak początkowy koszt instalacji jest wysoki (rozmawiałem z firmą, która mówi o sobie, że nie są tani). Trzeba więc wydać jednorazowo kwotę, która mogłaby pokryć rachunki za prąd przez kolejne 10 lat.

Nie wiem jak z serwisem takiej instalacji. Czy przez 10 lat to działa i nic się nie robi, czy trzeba coś wymieniać, bo wtedy koszt rośnie, a odległość bycia "na zero" się oddala.

To taka sama analogia jak instalacja LPG w aucie. Trzeba przejechać określoną ilość kilometrów, by zwróciła się instalacja, a w przypadku małych przebiegów opłacalność stoi pod znakiem zapytania.
Tyson
kapral
Posty: 144
Rejestracja: 04 wrz 2005, 8:56

Re: Panele Fotowoltaiczne

Post autor: Tyson »

z tego co mi wiadomo to zakład energetyczny pobiera prowizję 20% za "przechowanie" prądu, czyli przekazujesz 1KW, odbierasz 0,8KW.
ODPOWIEDZ