Strona 1 z 1

Internet w domu jednorodzinnym

: 25 sie 2018, 17:34
autor: Okaoka
Możecie mi polecieć jakiegoś dostawcę Internetu ? Mieszkam w domu jednorodzinnym zależy mi na tym,żeby szybko działal, miał zasięg na cały dom i nie kosztował milion złoty. Nie może być to Internet z kabla, ponieważ u mnie nie ma możliwości żeby go zamontować. Z góry dziękuję za pomoc

Re: Internet ostroleka

: 25 sie 2018, 21:59
autor: Tapatik
Poruszyłaś dwa tematy.
Jeden to dociągnięcie Internetu do Twojego domu.
Jeśli nie ma możliwości dociągnięcia kabla od TPSA (obecnie Orange czy jakoś tak), to zostaje stacja.net, tylko nie wiem czemu ich strona nie działa, ale możesz spróbować skontaktować się z nimi poprzez forum:
memberlist.php?mode=viewprofile&u=2964

Jeśli z nimi się nie uda zostaje Internet komórkowy, czyli kupujesz specjalny router do którego wkładasz kartę SIM.
Wadą są limity w ilości ściągniętych danych.

Drugi problem to rozprowadzenie Internetu po domu.
Możesz od routera pociągnąć kable skrętkowe, możesz też włączyć sieć Wi-Fi.
Strzelam, że zależy ci na tym drugim.
To, czy zasięg Wi-Fi obejmie cały dom jest trudne do przewidzenia, bo zależy od routera, anteny (czasami router ma antenę wymienną) oraz samego domu.

Re: Internet ostroleka

: 25 sie 2018, 22:16
autor: Qrzysio
Zapytaj w www.ynet.pl. Jeśli nie oni, to pozostaje Ci internet LTE. Najlepszy zasięg w Ostrołęce mają T-Mobile i Orange. O nadajnikach BTS przeczytasz tutaj: viewtopic.php?f=1&t=13250#p90874

Re: Internet ostroleka

: 26 sie 2018, 11:58
autor: Infom
Yent na pewno mu nie podłączy jednego domku, bo przewyższy to koszta budowy infrastruktury pod tego neta :) Ynet bardziej na bloki ( zrozumiałe ) mam i jak coś oczywiście polecam internet i tv od tego dostawcy.
W Twoim wypadku to najlepszy opcja LTE od jakieś sieci komórkowej, ja mam u siebie w biurze T Mobile i sobie chwale ( opcja na kartę, bo nie chce wiązać się na 2 lata jeszcze z lejkiem ), minus jeden to przesył i pobieranie danych jesteś ograniczony, ale do zwykłego " latania" po stronach to bajka w zupełności wystarczy.
Najlepiej kup zestawy startowe T mobile i Orange i po testuj.

Re: Internet ostroleka

: 26 sie 2018, 12:36
autor: Qrzysio
Co do Ynetu to z firmą można porozumieć się co do kosztów montażu. Jeżeli klient będzie zainteresowany, to nie ma rzezy niemożliwych.

W T-Mobile jest także oferta bez limitu danych, abonament bodajże 80 zł.

Re: Internet w domu jednorodzinnym

: 27 sie 2018, 10:53
autor: Kficze
Ynet spokojnie podłącza domki jednorodzinne kwestia lokalizacji bo tej informacji brakuje.

Co do rozporwadzenia w domu sygnału to tak jak pisze Tapatik wiele zależy od routera, można zastosować 2 routery np na parter i piętro lub wzmacniacze sygnału. Brak informacji o wielkości domu czy ilości pięter ogólnie rozwiązań jest sporo.

Re: Internet w domu jednorodzinnym

: 27 sie 2018, 23:27
autor: jermak
Faktycznie Ynet podłącza także jednorodzinne bez problemu technicznego, ale zależy od lokalizacji.
Właściwie to wszystko zależy od lokalizacji (dość dokładnie - drzewa, wysokie budynki w okolicy, widoczność nadajników dostawców, lokalne BTS).
Jak podali wcześniej koledzy to właściwie masz tylko kabel od Ynet, bezprzewodowy od Stacja-Net (standardowo przewidywalne najlepsze rozwiązania) lub komórkowe i tu spotykają ciekawostki.
BTS najpierw obsłuży ruch własny, potem rozmowy i SMS, potem MMS i to co pozostanie idzie do podziału na wszystkich, którzy akurat korzystają z transmisji danych.
Czasem masz całe LTE dla siebie (podobno tak się zdarza nad ranem), ale przeważnie transfer skacze i często to pojedyncze MB przez kilka minut, więc nie pograsz i streaming filmików też mocno rwany. Nie jest to wina operatora, ale takie są po prostu zasady działania, a że reklamy sugerują coś innego, no cóż ...

Re: Internet w domu jednorodzinnym

: 29 sie 2018, 20:25
autor: gutek
Tydzień temu podpisałem umowę w T-mobile na internet LTE bez limitu z tabletem 8"
Koszt 74,99 miesięcznie
Opłata aktywacyjna 9,00
Umowa na 36 miesięcy
Polecam zapoznać się szczegółowo z ofertą.