Gdzie znajdę wysokie opuszczone konstrukcje?

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
PhotoPavlo91
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 02 gru 2018, 14:13

Gdzie znajdę wysokie opuszczone konstrukcje?

Post autor: PhotoPavlo91 »

Witam serdecznie,
Będzie to całkiem nietypowy temat więc osoby, które nie mają nic ciekawego do powiedzenia proszę o nie udzielanie się :)
W przyszłym roku realizuję mój projekt fotograficzny do którego będą mi potrzebne ujęcia, duuużo ujęć :lol: z bardzo dużej wysokości ( +30m).
Tutaj moje pytanie czy mamy gdzieś tu w okolicy Ostrołęki, powiedzmy w obrębie 100km jakieś opuszczone maszty nadawcze albo coś w tym stylu, na które można by było z osobą asekurującą wejść i zrobić takie ujecia? Interesują mnie też wysokie obiekty ciągle używane, może udało by mi się jakoś dogadać z właścicielem :D . Najlepiej jakby to jednak była jakaś nieaktywna wieża nadawcza, bo łatwo z takiej zrobić panoramę. Za każdą rzeczową odpowiedź z góry dziękuję :) Ze względów ,,bezpieczeństwa innych osób,, zachęcam do kontaktu ze mną na priv
kambal
starszy szeregowy
Posty: 91
Rejestracja: 08 cze 2007, 14:48

Re: Gdzie znajdę wysokie opuszczone konstrukcje?

Post autor: kambal »

Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale w Ostrołęce jest podnośnik koszowy który ma 28metrów wysięgu. Może spróbuj się w tę stronę rozejrzeć.
PhotoPavlo91
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 02 gru 2018, 14:13

Re: Gdzie znajdę wysokie opuszczone konstrukcje?

Post autor: PhotoPavlo91 »

Wiesz, to taka ostateczność, bo miałem okazję pracować na podnośniku 10m i już czułem jak się trzęsię więc boję się pomyśleć o stabilności podnośnika 28 metrów a ja statyw oczywiście będę miał :D aczkolwiek dzięki za odpowiedź
brexit

Re: Gdzie znajdę wysokie opuszczone konstrukcje?

Post autor: brexit »

Nie jest to obiekt nieużywany :

http://kurierostrolecki.pl/167950,Podgorze-Poznaj-kurpiowskie-piekno-z-wysokosci-ponad-trzydziestu-metrow.html

"Ma 33 m wysokości, prowadzi na nią 148 schodów, obserwację prowadzi się z 31 m a widoczność przy sprzyjającej pogodzie sięga 30 km co bez problemu pozwala „gołym okiem” zobaczyć m. in. kominy elektrowni w Ostrołęce. Mowa o wieży w Podgórzu (gm. Kadzidło), z której korzystać mogą także turyści.
– Żelbetową konstrukcję wybudowano w 2002 r., w miejscu gdzie wcześniej znajdowała się stara, drewniana wieża obserwacyjna – opowiada Michał Stępień, sekretarz Nadleśnictwa Myszyniec. – Wyposażona jest w urządzenia umożliwiające precyzyjne określenie miejsca pożaru oraz zaopatrzona jest w środki łączności umożliwiające powiadomienie odpowiednich służb ratowniczych.

Dodatkowo wyposażona jest w taras widokowy, udostępniany do celów turystycznych i edukacyjnych - dodaje. Wejście możliwe jest w dni pełnienia dyżuru na dostrzegalni, które w sierpniu odbywają się od godz. 9 do 20, po wcześniejszym uzgodnieniu z leśniczym leśnictwa Podgórze (tel. 297619520) lub w Nadleśnictwie Myszyniec (tel. 297721413). Wejście na taras jest bezpłatne."

Podobna wieża jest w miejscowości Łazy ,położonej przy DW 544 między Ostrołęką i Przasnyszem.
Wieża widoczna jest z drogi.

Jest w pobliżu tych współrzędnych.Zobacz na Street View.

53°01'04.4"N 21°06'29.2"E
53.017883, 21.108105

Nie wiem czy jeszcze istnieją.Obecnie technika wyznaczania osnowy się zmieniła (satelity), więc i wież może już nie być.
Na Twoim miejscu sprawdziłbym położenie wież triangulacyjnych:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wie%C5%BCa_triangulacyjna


Jeżeli z Nowej Wsi jechałbyś drogą 626 w kierunku Makowa Mazowieckiego , to kilka kilometrów za Nową Wsią po prawej stronie , w lesie była wieża.Tak gdzieś w okolicy wsi Skrzypek.
Musiałbyś tam ludzi zapytać , powinni wiedzieć.
brexit

Re: Gdzie znajdę wysokie opuszczone konstrukcje?

Post autor: brexit »

Popytałbym też w Nadleśnictwach , gdzie są wieże obserwacyjne.
PhotoPavlo91
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 02 gru 2018, 14:13

Re: Gdzie znajdę wysokie opuszczone konstrukcje?

Post autor: PhotoPavlo91 »

Sprawdziłem te wieże, muszę Ci powiedzieć, że super pomysł :D Będę dzwonił niedługo do leśniczych o dostęp do jednej z takowych, myślę, że powinna być w sam raz do moich celów. Dzięki brexit! ;)
ODPOWIEDZ