Ksiądz do chrztu

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
Robcio
szeregowy
Posty: 42
Rejestracja: 01 wrz 2010, 21:34

Ksiądz do chrztu

Post autor: Robcio »

Witam.
Być może ktoś z was miał podobną sprawę i może mi pomóc.
Chodzi o to, że ksiądz nie chce dopuścić na chrzestnych dziecka, osoby które nie mają ślubu kościelnego a tylko cywilny.
Wiem, że w niektórych rejonach są parafie/księża że przymykają oko, czy znacie w okolicach Ostrołęki takiego księdza/ parafię?
kormoran
sierżant
Posty: 270
Rejestracja: 23 sie 2013, 11:34

Re: Ksiądz do chrztu

Post autor: kormoran »

Parafia, która dopuszcza wszystkie opcje nazywa się Urząd Stanu Cywilnego. Ksiądz - samica nadaje imię/ona jakie kto sobie życzy. I zbędna asysta...
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Ksiądz do chrztu

Post autor: Infom »

Przejdź się do parafii na Wojciechowicach, myślę, że tam nie będą robili żadnego problemu!
AZB666
sierżant
Posty: 292
Rejestracja: 14 mar 2012, 22:17

Re: Ksiądz do chrztu

Post autor: AZB666 »

Moi znajomi po ślubie cywilnym zrobili chrzest w Parafii św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce, przy Bohaterów Warszawy.
Nie wiem, czy mieli jakieś problemy, ale chrzest się odbył, a jeszcze wtedy nie mieli ślubu kościelnego.
Kficze
szeregowy
Posty: 49
Rejestracja: 27 mar 2018, 9:32

Re: Ksiądz do chrztu

Post autor: Kficze »

Nie chce udzielić bo to niezgodne z wiarą.

Należałoby zapytać samego siebie czy chce się chrztu dziecka by spróbował żyć w katolickiej wierze, czy robimy to na odwal byle by nikt nie gadał.

Jeśli na odwal, pomijając zasady to prawdopodobnie parafia w Wojciechowicach będzie mogła pomóc.
justusz
kapral
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:33

Re: Ksiądz do chrztu

Post autor: justusz »

Parafia w Wojciechowicach pomagała w podobnych sprawach przed laty kiedy proboszczem tam był ś.p. ks. Pęksa . Prawdziwy ksiądz z powołania...notabene przeniesiony za zbyt dobre serce do Laskowca.
ODPOWIEDZ