Wynajem kontenera na odpady budowlane

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
Anna Stadnik
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwie 2020, 15:14

Wynajem kontenera na odpady budowlane

Post autor: Anna Stadnik »

Potrzebuję wywieźć odpady z budowy - gruz, resztki płytek, kartong ipsu, pojemniki na farby itp. W MPK powiedzianomi, że od 2 miesięcy nie świadczą już usług kontenerowych, mało tego otrzymałam informację, że w Ostrołęce już żadna firma usług kontenerowych już nie świadczy i że mogę zamówić z Ostrowii Mazowieckiej lub Makowa.
Moje pytanie: czy może ktoś polecić firmę odbierającą odpady budowlane na terenie Ostrołęka/Olszewo-Borki?
Markqus
plutonowy
Posty: 217
Rejestracja: 02 kwie 2018, 16:40

Re: Wynajem kontenera na odpady budowlane

Post autor: Markqus »

w jakiej mieszkasz miejscowości - jeśli w gminie Olszewo-Borki to jest inny sposób.
Anna Stadnik
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwie 2020, 15:14

Re: Wynajem kontenera na odpady budowlane

Post autor: Anna Stadnik »

Olszewo-Borki właśnie. Będę wdzięczna za info jaki to sposób :)
Anna Stadnik
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwie 2020, 15:14

Re: Wynajem kontenera na odpady budowlane

Post autor: Anna Stadnik »

Obdzwoniłam Ostrów Mazowiecką i kontener 7m3 można zamówić za 1900-2000zł. Także fanie...
Tyson
kapral
Posty: 144
Rejestracja: 04 wrz 2005, 8:56

Re: Wynajem kontenera na odpady budowlane

Post autor: Tyson »

Z pojemnika mi po farbach może być problem, ale gruz, płytki itp to znajdź kogoś kto świadczy usługi samochodem-wywrotką i posiada koparkę. Przyjedzie, zrobi porządek i nawet palcem nie dotkniesz i wyjdzie duuużo taniej
Markqus
plutonowy
Posty: 217
Rejestracja: 02 kwie 2018, 16:40

Re: Wynajem kontenera na odpady budowlane

Post autor: Markqus »

Zadzwoń do gminy . jak sie nie mylę raz do roku należy ci się kontener na odpady poremontowe ZA DARMO. Mi w tamtym roku dostarczyli 5 metrowy kontener a po 3 dniach zabrali - napisalem w gminie tylko podanie.
kjboss
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 08 sty 2007, 8:31

Re: Wynajem kontenera na odpady budowlane

Post autor: kjboss »

Czy to w każdym mieście jest darmowy kontener na odpady poremontowe? W Ostrołęce gdzie można zgłosić zapotrzebowanie na taki darmowy kontener na wywóz resztek farb, kleji, desek, płytek, itp?
Markqus
plutonowy
Posty: 217
Rejestracja: 02 kwie 2018, 16:40

Re: Wynajem kontenera na odpady budowlane

Post autor: Markqus »

To zależy w jaki sposób Twoje miasto czy gmina podpisała umowę na wywóz śmieci , ja PISAŁEM O GMINIE OLSZEWO-BORKI
jermak
kapral
Posty: 135
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:36

Re: Wynajem kontenera na odpady budowlane

Post autor: jermak »

Temat odgrzewany nieco, ale może coś się polepszyło.
interesuje mnie wywóz głównie gruzu betonowego i ew. trochę desek po paletach, po remoncie.
Ilość ok 2 m3 - 3 m3, podstawienie na okres 2-4 dni, miasto Ostrołęka.
W Ostrołęce nie spotkałem ofert, a miejskie MPK umywa ręce.
Okoliczne oferty są tak ok 2-2,5 tys czyli według mnie niezbyt rozsądne, bo nieco taniej zamówić można firmę z Wrocławia czy Warszawy.
Jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Wynajem kontenera na odpady budowlane

Post autor: Qrzysio »

Miejskie masz na myśli OPK, a nie MPK, tak?
Kolega w MPK kilka tygodni temu zapłacił około 1400 zł, ale za większy kontener, bodajże 7 m3.
jermak
kapral
Posty: 135
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:36

Re: Wynajem kontenera na odpady budowlane

Post autor: jermak »

Ok, rzeczywiście pomyłka, miały być standardowe ostrołęckie OPK.
MPK z Kołobrzeskiej ma propozycje tylko na KP7 czyli około 7m3, ten remont nie jest aż tak duży,
Jeszcze sprawdzę telefonicznie, może coś "utarguję"
Dzięki za info
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Wynajem kontenera na odpady budowlane

Post autor: Qrzysio »

Warto rozmawiać z MPK, a może ktoś z sąsiadów ma trochę odpadów i podzieli koszt kontenera z tobą? Pamiętaj, że w przypadku zamówienia kontenera na gruz, nie będziesz mógł wrzucić tam nic innego, żadnych kartonów, ani plastiku. Możesz jednak wybrać kontener, w który możesz wrzucić niemal wszystko. Kwotę, którą przywołałem (1400 zł), znajomy płacił ostatnio za kontener na różnorodne odpady remontowo-budowlane.
Czas realizacji jednak nie był krótki. MPK pierwotnie kazało czekać na kontener około tygodnia, ale udało się szybciej.
jermak
kapral
Posty: 135
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:36

Re: Wynajem kontenera na odpady budowlane

Post autor: jermak »

Ostrołęckie MPK na emaile nie odpowiada, a telefonicznie przerzuca od Annasza do Kajfasza, bo są problemy.
Sprawę załatwiono z firmą, która wywiozła gruz i przywiozła czarnoziem, załadowali, rozładowali i pojechali wzbogaceni o parę złotych.
kjboss
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 08 sty 2007, 8:31

Re: Wynajem kontenera na odpady budowlane

Post autor: kjboss »

Firmę MPK to trzeba omijać z daleka. Chcieli wyłudzić ode mnie ołaty za kontener, którego nie zamawiałem. Na reklamacje odpoowiadali, że było zamówienie kontenera, ale nie mamy żadnego protokołu, a kierowca już u nich nie pracuje i mam płacić heh. Ignorowałem ich próby wymuszenia, aż sprawa trafiła do sądu. Cwaniaczki zapłacili za prawnika, koszta sądowe, potem komornika, bo oczywiście zroobili numer na wysdyłanie na nie mój adres, a potem akcja z sądem elektronicznym w Lublinie, ggdzie nie trzeba byłoo żadnych dowodów. Potem wystarczyło kilka poleconych, żeby to odwrócić i przegrali :) Więcej kosztów mieli niż chcieli za ten nieistniejący kontener. A najfajniejsze było to, że jedyne co mieli, to jakiś adres (nie mój), imię bez nazwiska oraz nr tel, który był mój, a więc sobie odnaleźli w papierach dane, bo kiedyś śmieci oni odbierali zanim miasto zapewniało serwis. Aha i mieli strasznie chamską obsługę.
ODPOWIEDZ