Inqubator przedsiębiorczości lub inna pomoc w rozpoczęciu działalności

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
wilczur
starszy szeregowy
Posty: 95
Rejestracja: 23 cze 2011, 20:25

Inqubator przedsiębiorczości lub inna pomoc w rozpoczęciu działalności

Post autor: wilczur »

Witam
Mam pewien pomysł który chciałbym zrealizować i zamiast pracować u kogoś, być sobie samemu szefem.
Jak zawsze jednak coś stoi na przeszkodzie, w moim przypadku jak i pewnie dużej części osób jest to niewiedza.

Gdzie w mieście mogę znaleźć jakąś pomoc, gdzie mógłbym uzyskać jakieś informacje prawne lub księgowe związane z rozpoczęciem swojego biznesu?
Czytałem że istnieją tzw. inkubatory i w nich można uzyskać taką pomoc ale czy takie coś istnieje u nas w mieście?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Inqubator przedsiębiorczości lub inna pomoc w rozpoczęciu działalności

Post autor: Qrzysio »

Znam jedną działalność, która działała jako inkubator, ale w innym mieście. Nie uważam tego za pomoc, raczej za wyciąganie kasy. Jeśli masz wątpliwości to pytaj na forum lub w miejscach dla księgowych. Także niektóre programy do wystawiania faktur w ramach abonamentu oferują pomoc księgowych.

W Ostrołęce inkubator był bardzo dawno temu. Od wielu lat nie słyszałem o żadnym.
wilczur
starszy szeregowy
Posty: 95
Rejestracja: 23 cze 2011, 20:25

Re: Inqubator przedsiębiorczości lub inna pomoc w rozpoczęciu działalności

Post autor: wilczur »

Mój pomysł nie jest handlem ani usługami remontowymi czy innymi naprawczymi, to bardziej usługa która była by świadczona dla podmiotu z zagranicy.
O ile przy typowym handlu czy podobnych można znaleźć w internecie jakieś informacje to o moim pomyśle kompletnie nic nie znajduję.
Głównie potrzebuję pomocy prawnej i po części księgowej.
Masz pomysł gdzie z tym uderzyć nawet odpłatnie?
Myślałem czy nie iść do jakiegoś biura rachunkowego zasięgnąć informacji ale obawiam się ze wszystkie typowe działalności rolnicze, handlowe itp ogarniają bo jest tego dużo, a mi nie będą w stanie w żaden sposób pomóc.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Inqubator przedsiębiorczości lub inna pomoc w rozpoczęciu działalności

Post autor: Qrzysio »

Świadczenie usług dla podmiotów z zagranicy od dawna nie jest żadnym problemem nawet dla ostrołęckich księgowych, które wcale nie uważam za gorsze niż z większych miast. Ja świadczę takie usługi i księgowe, z którymi współpracowałem nie miały z tym żadnego problemu. Jeżeli masz konkretne pytania, spróbuj zapytać tutaj, może akurat będę znał odpowiedź. Pomysł z konsultacją w biurze rachunkowym też jest dobry, mogę też podać Ci sprawdzone kontakty.
wilczur
starszy szeregowy
Posty: 95
Rejestracja: 23 cze 2011, 20:25

Re: Inqubator przedsiębiorczości lub inna pomoc w rozpoczęciu działalności

Post autor: wilczur »

To jeśli możesz to podaj proszę jakieś namiary.
Odezwę się tam i może dowiem się dokladnie o co mi chodzi. A jeśli nawet nie wszystko uda sie wyjaśnić, to chociaż będzie punkt zaczepienia lub kolejne kontakty gdzie sie odezwać
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Inqubator przedsiębiorczości lub inna pomoc w rozpoczęciu działalności

Post autor: Qrzysio »

Poszło na priv.
wilczur
starszy szeregowy
Posty: 95
Rejestracja: 23 cze 2011, 20:25

Re: Inqubator przedsiębiorczości lub inna pomoc w rozpoczęciu działalności

Post autor: wilczur »

Dzięki
ODPOWIEDZ