Filtrowanie do wody w kuchni, do picia i gotowania

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
jermak
kapral
Posty: 135
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:36

Filtrowanie do wody w kuchni, do picia i gotowania

Post autor: jermak »

Nie mogę przyzwyczaić się do wody miejskiej, smak paskudny, osady w kubkach, wszędzie kamień.
MPWiK publikuje raporty i wszystkie pokazane parametry są w normie, ale ... woda nadal paskudna.
Zabawy z dzbankiem filtrującym są uciążliwe, a zgrzewki mineralne zbyt ciężkie - chcę zamontować zestaw filtrów w szafce zlewozmywakowej i tylko co parę miesięcy wymienić jakiś wkład czyszczący.

Kwoty zestawów typu Aquaphor, Brita, Wodaro, Aquavita, Technika Wody, Osmosolution i parę innych od kilkuset złotych do 1-3 tysiąca i wszystkie są wspaniałe, niezawodne, tanie w eksploatacji.
I tu jest problem z ilością rozwiązań i jeszcze bardziej z dopasowaniem ich do wody miejskiej w Ostrołęce (domek na Starym Mieście) - czy odpowiednie ciśnienie w instalacji dla osmozy, jaka twardość po filtrowaniu, jaki zanieczyszczenia dominują w mieście, itd.

Może macie jakieś sprawdzone w Ostrołęce modele filtrów, które działają już jakiś czas i możecie podzielić się doświadczeniami?
Będę wdzięczny, naprawdę.
Tapatik
starszy sierżant
Posty: 319
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Re: Filtrowanie do wody w kuchni, do picia i gotowania

Post autor: Tapatik »

Piję kranówę i nic. Może przyzwyczaiłem się.
Picie wody zbyt miękkiej, czyli pozbawionej minerałów, nie jest zbyt zdrowe.
jermak
kapral
Posty: 135
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:36

Re: Filtrowanie do wody w kuchni, do picia i gotowania

Post autor: jermak »

Niestety nie potrafię przyzwyczaić się.
Zresztą twardość, kwasowość, ilość i typy spotykanych minerałów (tych lepszych i tych gorszych), zanieczyszczenia mechaniczne i bakteryjne oraz parędziesiąt innych parametrów to ciekawa mieszanka do picia.
Jeden nie czuje różnicy, drugi ignoruje, trzeciemu przeszkadza, a kolejnemu zwyczajnie szkodzi - ja przeszedłem z etapu ignorowani do przeszkadzania. :lol:
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Filtrowanie do wody w kuchni, do picia i gotowania

Post autor: Infom »

Zestaw do filtrowania wody 4swiss mam już 2 lata i sprawdza się idealnie, podłączasz bezpośrednio pod trójnik i bajka nie czuć, że to kranówa jeszcze nikt nie powiedział mi kogo częstowałem, że jest to woda z kranu :)
Polecam w 100%
jermak
kapral
Posty: 135
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:36

Re: Filtrowanie do wody w kuchni, do picia i gotowania

Post autor: jermak »

Dzięki za odzew o zestawie 4Swiss, ale dziwne, że tak wielu smakuje ta ciecz z naszych wodociągów.
Naprawdę nikt nie używa filtrów, zestawów filtrujących?
Ceny zakupy są ogólnie dostępne, ale potrzebuję kosztów eksploatacji i zwłaszcza efektów / wygody stosowania różnych rozwiązań.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Filtrowanie do wody w kuchni, do picia i gotowania

Post autor: Infom »

i co wybrał coś ?:)
ODPOWIEDZ