Zabieg na bezdech (chrapanie)

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
pech
szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 25 lip 2007, 16:19

Zabieg na bezdech (chrapanie)

Post autor: pech »

Czy orientujecie się gdzie najbliżej można zrobić zabieg na bezdech (chrapanie) ??
amfetamina
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 31 mar 2009, 9:56

Re: Zabieg na bezdech (chrapanie)

Post autor: amfetamina »

nie wiem czy jest sens robic odrazu zabieg moze najpierw skonsultuj sie z lekarzem i dostaniesz jakis lek na chrapanie. slyszalem ze ten lek Snoreeze jest bardzo dobry i go ludzie chwala.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Zabieg na bezdech (chrapanie)

Post autor: Qrzysio »

Interesowałem się tym tematem przez kilka miesięcy.

Są dwa rodzaje zabiegów: albo prostujesz przegrodę nosową, albo wycinają ci laserowo kawałek błony w gardle, dzięki czemu poszerza się gardło i nie ma tego świstu, zwanym chrapaniem.
O ile pierwszy zabieg zrobisz w niemal każdym szpital, to drugi najbliżej w stolicy i to za nie mniej niż 1200zł.

Doszedłem do wniosków:
Nie o końca warto to robić. Najpierw zaczerpnij wiedzy u kilku laryngologów. Ja byłem u dwóch i usłyszałem dwie skrajne opinie. Zamiast usunięcia migdałów stałem się alergikiem :)

Niektórzy lekarze mówią od razu, że mogą to zrobić - ale często efekt nie będzie pożądany. Pamiętaj, że póki co na chrapanie nie ma 100% lekarstwa.

Pierwsze co, to wizyta u laryngologa, albo kilku. Ja odwiedziłem dwóch, z drugim się zgodziłem i pracuję dalej nad poprawkami, co i Tobie polecam.
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Zabieg na bezdech (chrapanie)

Post autor: steward »

100% pewności ma tylko aplikacja rurki ustno-gardłowej (Guedel'a) podczas snu. Trzeba tylko głęboko spać he he he.

Pozdrawiam, poniżej trochę informacji.

Obrazek

Rurka Guedela
Rurka Guedela mają za zadanie zapobieganie opadnięciu języka w kierunku tylnej ściany gardła.
Rurki te są w różnych rozmiarach (a tym samym w różnych kolorach), odpowiednio do wielkości jamy ustnej.
Jej rozmiar, odpowiedni do danego pacjenta ustala się w ten sposób:
* rurkę przykłada się do twarzy poszkodowanego od strony policzka, kryza rurki (kołnierz przy wylocie rurki) znajduje się przy siekaczach, a koniec rurki na wysokości kąta żuchwy.

U osób dorosłych rurkę tę zakładamy w ten sposób: odwrócona o 180 stopni ("do góry nogami" czyli otwór wygięcia ku górze) wsuwamy do jamy ustnej, a po napotkaniu oporu obracamy i przesuwamy ją wgłąb, aż kryza oprze się na zębach.

Natomiast u niemowląt i dzieci palcami lub szpatułką uciskamy język i ostrożnie wsuwamy rurkę w normalnej pozycji (otwór wygięcia ku dołowi) aż do oparcia się kryzy o zęby.

Rurki Guedela stosujemy wyłącznie u osób nieprzytomnych. Po jej założeniu możemy stosować worek ambu (worek ambu posiada maskę, która bezproblemowo obejmuje usta pacjenta, również z założoną rurką Guedela).

Kolory pomagają w wyborze odpowiedniej rurki osobom o dużej praktyce w ich doborze.
Obrazek
piotrkrotosz
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2010, 10:58

Re: Zabieg na bezdech (chrapanie)

Post autor: piotrkrotosz »

Stosowałem przez 2 lata plastry lecz nie pomagały. Dopiero w Dolnośląskim Centrum Laryngologii Medicus we Wrocławiu wyleczono mnie z chrapania metodą koblacji. Już nie pamiętam ile kosztował zabieg ale nie był tani, nie było też problemu bo w Klinice jest możliwość rozłożenia płatności na raty. Teraz ja i moja żona śpimy spokojnie bo już nie chrapię :)
Gorąco polecam!
cezar133
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2010, 21:13

Re: Zabieg na bezdech (chrapanie)

Post autor: cezar133 »

witam ja jestem juz 3 tygodnie po zabiegu na chrapanie koszt 1ooozł robiłem to najtaniej w grudziądzu wpisac w googlach chrapanie grudziądz i wszystko tam jest opisane
cezar133
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2010, 21:13

Re: Zabieg na bezdech (chrapanie)

Post autor: cezar133 »

we wroclawiu za to samo kasują 4500 złotych
ODPOWIEDZ