kurs kat.B

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
nusiaczek
starszy kapral
Posty: 159
Rejestracja: 06 paź 2009, 19:31

kurs kat.B

Post autor: nusiaczek »

Tak,wiem, że to pytanie było wiele razy na forum. Ale chodzi mi o odpowiedzi z ostatnich miesięcy.

Jakie szkoły jazdy polecacie?
Co sądzicie o szkole "Znak" i instruktorze P.Olendrze ?
Ile kosztuje kurs, na kat. B, oczywiście.?
I w każdej szkole jest możliwość spłaty na raty?
Trzeba wpłacać jakieś "wpisowe" czy coś ? Czy po prostu wtedy, jak ma się pieniądze?

Bardzo proszę o odpowiedzi, bo mam zamiar się niebawem zapisać na kurs.

Pozdrawiam !
hempgru
sierżant
Posty: 275
Rejestracja: 14 sty 2009, 22:45

Re: kurs kat.B

Post autor: hempgru »

witam ; ) polecam MZK i pana Piotrowskiego.. tam wygląda to tak że spłacasz do tej pory co jeździsz ; ) w innych szkołach zapewne wygląda to podobnie. kurs kosztuje ok 800 - 1000 pln. podobno u Domasików jest jakaś promocja. dolicz lekarza jakieś 50 pln, zdjęcia.. no i egzamin w wordzie ok. 130 pln
nusiaczek
starszy kapral
Posty: 159
Rejestracja: 06 paź 2009, 19:31

Re: kurs kat.B

Post autor: nusiaczek »

dziękuję Ci za odpowiedź.

podobno jest też dobra szkoła na Deptaku ?
bartek1030
starszy kapral
Posty: 162
Rejestracja: 13 lis 2005, 8:13

Re: kurs kat.B

Post autor: bartek1030 »

Z tymi wpłatami jest tak jak pisał/o hempgru masz czas dotąd aż wyjeździsz godziny i będziesz chciał zabrać papiery na egzamin, ze swojej strony mogę polecic PKS ale wg. tych rankingów to wszyscy mają podobną zdawalność tylko speed ma troche ponad 70% ale ja i kilku znajomych w PKS zdało za pierwszym
Obrazek
error
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 12 cze 2009, 0:55

Re: kurs kat.B

Post autor: error »

Polecam p Olendra, naprawdę zna się na rzeczy, Znak też jest dobry zdałem za pierwszym, ale nauczyli mnie myśleć za kółkiem a nie tylko jak zdać egzamin.
^_^
starszy szeregowy
Posty: 64
Rejestracja: 24 lut 2006, 12:14

Re: kurs kat.B

Post autor: ^_^ »

polecam Speed, nie jeździłem samochodem przed rozpoczęciem kursu, zdałem za pierwszym razem tydzień temu w środę :)
Awatar użytkownika
BikeRider
starszy szeregowy
Posty: 69
Rejestracja: 30 kwie 2006, 23:47
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: kurs kat.B

Post autor: BikeRider »

Szkoła to nie wszystko. Ważne jest to jak szybko się przyswaja wiedzę. Jednemu wystarczą podstawowe 30h jazdy a drugiemu nawet 100h nie wystarczy. Może być 70% ale te 70% mogą stanowić młodzi ludzie, którzy mają troche talentu do jazdy, a pozostałe 30% mogą stanowić starsze babcie, którym prawo jazdy jest potrzebne aby jeździć na jagody do lasu...
Serwis Komputerowy
SAT-Serwis
Kontakt: 880 271 048
LadyDill
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 24 lut 2010, 13:33
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: kurs kat.B

Post autor: LadyDill »

Polecam "Znak" i pana Olendra jest na prawdę w porządku . ;) za prawo jazdy płaciłam 800 zł , później lekarz 40 zł i egzamin ;D
"Żyj mocno , kochaj mocniej i zachowaj twarz'' Sk
solaris 1
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 31 gru 2009, 13:15

Re: kurs kat.B

Post autor: solaris 1 »

Jesli naprawdę komuś zależy na umiejętnosci prowadzenia pojazdu,znajomosci przepisów,zdecydowanie polecam instruktora Pana Sławka Faderewskiego ze szkoły Znak.Jest nie tylko wspaniałym, posiadającym fachową wiedze instruktorem,ale wirtuozem w tej dziedzinie.Zdać egzamin zaraz po kursie w ośrodku - gdzie najtaniej, to nie jest problem.,,,,ale zdać go z klasą,,,{ tak jak powiedział mi egzaminator},,,to zaszczyt.chyle czoło Panie Sławku,,dzieki za cierpliwość,, było warto.. pozdrawiam ..Magda :D
H___G
starszy kapral
Posty: 154
Rejestracja: 18 maja 2006, 15:06
Lokalizacja: z tad

Re: kurs kat.B

Post autor: H___G »

Ja robiłem kurs w PKSie i nie narzekam chociaż to było 6 lat temu wiec może sie coś zmieniło.nauczono mnie tam kilka podstawowych zachowań za kierownico takich jak np nie hamować w zakręcie ,w zime nie zmieniać biegu w zakrecie jak zachować sie podczas gdy "złapie sie"pobocze i wiele ciekawych rzeczy. 6 lat mojej bezkolizyjnej jazdy i tysiące kilometrów przemierzone po całym kraju chyba dobrze świadczą o instruktorze który jak by nie było jest zawodowym kierowcą, jeździ po całej europie i nie jedno widział na drodze.
angelinab
szeregowy
Posty: 22
Rejestracja: 14 sty 2010, 16:14

Re: kurs kat.B

Post autor: angelinab »

Każdy ma inny charakter i każdy uczy się w różnym tempie, tak samo jest z instruktorami. Ja uczyłam się w Znaku, moim instruktorem był pan Jacek Sobiech, jak zaczęłam usłyszałam mnóstwo negatywnych opinii o nim, ale się nie zraziłam. powoli i spokojnie wszystko tłumaczył, jak nie wychodziło, tłumaczył ponownie i do skutku, aż się nauczyłam. Miałam okazję przejechać się z innym instruktorem ze Znaku, cieszącym się dobrą opinią i stwierdziłam, że albo ja bym wysiadła z L-ki, albo on. Zdałam za pierwszym razem. Dziękuję panie Jacku!
kursant69
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 24 mar 2010, 7:35

Re: kurs kat.B

Post autor: kursant69 »

Na deptaku jest bardzo dobra szkoła. Moja znajoma robiła tam prawko i jest bardzo zadowolona. Najważniejsze, że wykłady i zajęcia praktyczne są prowadzone w bardzo profesjonalny sposób, a nie tak jak w niektórych szkołach, że po 3 h już zabierają cię na jazdę. Nie pamiętam jak ta szkoła się nazywa, ale jest to gdzieś na przeciwko Zabytkowej.
ODPOWIEDZ