Prawnik od spraw pracowniczych i płac?

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
wolf7777
szeregowy
Posty: 30
Rejestracja: 23 mar 2009, 15:52

Prawnik od spraw pracowniczych i płac?

Post autor: wolf7777 »

Witam,gdzie mogę znaleźdźć prawnika ,który zna sie na prawach pracownika i wynagrodzeń w Ostrołęce?Poza inspekcją pracy.Potrzebuję porady co zrobić gdy pracodawca jest nieuczciwy,prosto mówiąc oszukał mnie.
muszelka
kapral
Posty: 103
Rejestracja: 10 kwie 2010, 16:44

Re: Prawnik od spraw pracowniczych i płac?

Post autor: muszelka »

Co do Inspekcji Pracy warto iść bo Oni Cie pokierują co i jak masz robić... Mają bezpłatne porady prawne polecam Panią M. Sikorską - młoda dziewczyna na dodatek bardzo kompetentna we wszystkim pomoże - sama do niej chodziłam.... Nie koniecznie musisz składać od razu skargę na pracodawcę możesz iść po prostu po poradę. Skargę możesz również złożyć bez ujawnienia swoich danych do kontroli tzn że twój pracodawca za żadne skarby się o tym nie dowie że to Ty ją złożyłeś bo PIP wtedy nie będzie miał prawa tego ujawnić... A dodam że moim zdaniem skargę warto złożyć przynajmniej taki nieuczciwy pracodawca czegoś się nauczy - sama tak zrobiłam i nie żałuję - odzyskałam wszystkie swoje pieniądze wraz z odsetkami a pracodawca dostał słoną karę... Naprawdę warto bo inaczej nic ich nie zmieni i nadal będą traktować pracowników jak murzynów - którym pieniądze nie są potrzebne, dla nich to najlepiej żeby pracownik za darmo robił!!!
Co do adwokata to spróbuj iść do Pana T. Szumowskiego ma swoją kancelarię koło sądu rejonowego. Też bardzo w porządku. Porada prawna kosztuje 50 zł.
Nie wiem w jakiej sprawie pracodawca Cię oszukał bo np jeśli chodzi o wypowiedzenie umowy ustnie bez zachowania formy pisemnej bądź też o jak to niektórzy robią że wypowiadają umowę z dziś na dziś i dają Ci do podpisania wypowiedzenie z wcześniejszym terminem a rozwiązanie umowy z dniem dzisiejszym to pamiętaj że wtedy obowiązują terminy odwołania lub złożenia skargi i jak je ominiesz to nawet najlepszy adwokat Ci nie pomoże... Ważne są Twoje działania...

Pozdrawiam serdecznie i życzę pomyślnego rozwiązania problemu :)
sasanka1
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 21 cze 2009, 21:13

Re: Prawnik od spraw pracowniczych i płac?

Post autor: sasanka1 »

Moja znajoma prowadzi duza firme i jak przyszli do niej z PIP-U powiedzieli jej dlaczego jest kontrol i nazwisko osoby ktora zrobila doniesienie :)

wiec nie badz naiwny ze bedziesz anonimowy

skarge mozesz zlozyc ale pracodawca bedzie wiedzial kto :)

mi osobiscie by to nie przeszkadzalo

pozdrawiam
muszelka
kapral
Posty: 103
Rejestracja: 10 kwie 2010, 16:44

Re: Prawnik od spraw pracowniczych i płac?

Post autor: muszelka »

Bo może osoba która składała doniesienie nie zastrzegła sobie danych do kontroli dlatego pracodawca się dowiedział.... Powtarzam jeszcze raz nie ma takiej opcji że pracodawca się dowie kto złożył skargę ale tylko pod warunkiem że zastrzeżesz sobie dane !!! Taki obowiązek ma PIP!!!!
Co innego jak masz jakiś "zgrzyt" z pracodawcą a firma nie jest duża to pracodawca przecież głupi nie jest i sam się domyśli kto na Niego nasłał PIP!!!!
ODPOWIEDZ