Strona 1 z 1

Dobry sklep ogrodniczy

: 21 mar 2011, 18:25
autor: Witamina
Szukam sklepu ogrodniczego z fitohormonami(substancjami powodujący np. wzrost roślin). Czy ktoś wie w którym ostrołęckim ogrodniczym je znajdę? może ktoś wie gdzie jeszcze można je kupić? Podaję nazwy: kwas indolilooctowy, zeatyna, kinetyna, kwas jasmonowy, kwas abscysynowy.

Re: Dobry sklep ogrodniczy

: 21 mar 2011, 18:53
autor: RaulDeChagny
Na pewno kupisz ukorzeniacz do roślin, którego głównymi składnikami są te hormony, w różnych stężeniach w zależności czy zastosujesz do łodygi zdrewniałej czy niezdrewniałej, ale nigdy nie słyszałem żeby można było w ogrodniczym kupić czyste fitohormony, a tym bardziej w Ostrołęce (tu kupisz najwyżej pomidory). Podobno mają je w aptekach i sklepach zielarskich, ale sprzedawane są pod postacią kremów i kosmetyków....niestety dla ludzi.
Ale nie martw się można w prosty sposób "zmusić" roślinę do produkcji zwiększonej ilości auksyn i giberelin i nie trzeba jej "koksować" hormonami wzrostu.

Re: Dobry sklep ogrodniczy

: 21 mar 2011, 20:41
autor: Witamina
No to zmartwiłeś mnie trochę :(

Hormonów roślinnych potrzebuję do wykonania doświadczenia. Myślałam, że znajdę je w pierwszym lepszym sklepie ogrodniczym, a tu pojawia się problem :(

Re: Dobry sklep ogrodniczy

: 31 mar 2011, 9:28
autor: ylo4
Wiem że na Prądzyńskiego 9 (na przeciwko przedszkola) jest jakiś sklep ogrodniczy, sklep może nie największy, ale mają dużą różnorodność roślin i środków do pielęgnacji, może sprawdź tam. Ostatnio jak szukałem Klonu dębolistnego, to w całej ostrołęce tylko tam znalazłem.