dobrą i tanią pralkę?

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
nusiaczek
starszy kapral
Posty: 159
Rejestracja: 06 paź 2009, 19:31

dobrą i tanią pralkę?

Post autor: nusiaczek »

Jaki sklep jest jednocześnie tani i dobry?
Gdzie polecacie zajrzeć?
Może media expert?

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: dobrą i tanią pralkę?

Post autor: netespl »

Media Expert nie polecam, mają chyba najdrożej. Sam niedawno kupowałem pralkę i dokładnie taki sam model w Media Expert kosztował 400zł więcej niż w Avansie na 11 listopada (obok ZUSu). Najlepiej przejechać się po sklepach i samemu się rozeznać.
koyocik
starszy szeregowy
Posty: 53
Rejestracja: 01 cze 2008, 14:26

Re: dobrą i tanią pralkę?

Post autor: koyocik »

Jeżeli możesz poczekać 2-3 dni to radzę zamówić przez allegro. Różnica ceny to 150-200 zł ;]
hunter
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:05
Lokalizacja: Kurpie

Re: dobrą i tanią pralkę?

Post autor: hunter »

Z moich obserwacji wynika, że Rtv mix Agd jest najtańszy, ale wiadomo że okazje wszędzie się trafiają. Pralka to nie kupno chleba więc warto przelecieć się po wszystkich sklepach i posprawdzać ulotki i ofertę.
Jak już zdecydujesz się na konkretną to sprawdz w jakimś sklepie agd w internecie, może wyjść jeszcze taniej ;)
I jeszcze mała sugestia: mój brat pracuje w serwisie LG i mówi że nie ma co się kierować ceną pralki i bajeranckimi programami, wszystkie pralki piorą tak samo.

Pozdrawiam i życze udanych zakupów.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: dobrą i tanią pralkę?

Post autor: Qrzysio »

W każdym sklepie zapytaj o cenę ostateczną, zazwyczaj spuszczają o 100 zł, tak jest np. w El-Domie i sklepie koło E. Leclerca. Zawsze to 100 zł.

A z tanich pralek to raczej Polar. Wybór jest ogromny, zależy ile chcesz wydać. Bardzo dobre opinie zbierają ostatnio Samsungi.
typek
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 10 kwie 2007, 22:22

Re: dobrą i tanią pralkę?

Post autor: typek »

Najlepiej wejść na stronę skąpiec. Tam wybierasz jaką chcesz pralkę: wymiary, ilość kg prania, itp. Są tam też komentarze tych, którzy kupili pralki.
Kupno w sklepie internetowym jest tańsze o ok 100-200 zł. Trzeba się tylko umówić z kurierem i znaleźć ekipę do wniesienia.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: dobrą i tanią pralkę?

Post autor: elfik »

Qrzysio pisze:W każdym sklepie zapytaj o cenę ostateczną, zazwyczaj spuszczają o 100 zł, tak jest np. w El-Domie i sklepie koło E. Leclerca. Zawsze to 100 zł.

A z tanich pralek to raczej Polar. Wybór jest ogromny, zależy ile chcesz wydać. Bardzo dobre opinie zbierają ostatnio Samsungi.
ja mam Samsunga tygodniowego i jest całkiem, całkiem - pierwszy raz jak włączyłam, to zastanawiałam się czy maszyna chodzi, jest taka cichutka, że nawet przy otwartych drzwiach do łazienki jej nie słychać! (podejrzewam, że z czasem to minie, ale poprzednia innej firmy od poczatku była głośna). Jest tylko jeden problem, często wyskakuje mi błąd "dE" - czyli nie zamknięte drzwiczki.. Nie wiem zupełnie o co chodzi.. Trzeba trzasnąć, żeby błąd zniknął ;) Pralka na szczęście za darmo była (wygrana), więc nie zwracam na to uwagi :D

a tanie sprzęty AGD były kiedyś w sklepie przy 2LO, niestety nie wiem jak jest teraz :)
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: dobrą i tanią pralkę?

Post autor: shelly »

elfik pisze:
a tanie sprzęty AGD były kiedyś w sklepie przy 2LO, niestety nie wiem jak jest teraz :)
my tam wlasnie kupilismy pralke ok 2 lata temu, kursowalismy miedzy tym sklepem, a drugim na Hallera... w koncu kupilismy na Szkolnej
gosciu na Hallera był zbyt pewny siebie, mowił, że da sobie rękę uciać, ze pralka 60x60 nie przejdzie przez drzwi do łazienki, bo w blokach robią drzwi 60 cm szerokie i kiedys juz mieli taką sytuację, ze ktos kupił pralkę i nie mogli jej wstawić do łazienki. To go zgubiło, bo pojechaliśmy zmierzyć drzwi i miały chyba 70cm ;)
Awatar użytkownika
Stacja-NET
starszy szeregowy
Posty: 70
Rejestracja: 28 wrz 2007, 20:23

Re: dobrą i tanią pralkę?

Post autor: Stacja-NET »

shelly pisze:my tam wlasnie kupilismy pralke ok 2 lata temu, kursowalismy miedzy tym sklepem, a drugim na Hallera... w koncu kupilismy na Szkolnej
gosciu na Hallera był zbyt pewny siebie, mowił, że da sobie rękę uciać, ze pralka 60x60 nie przejdzie przez drzwi do łazienki, bo w blokach robią drzwi 60 cm szerokie i kiedys juz mieli taką sytuację, ze ktos kupił pralkę i nie mogli jej wstawić do łazienki. To go zgubiło, bo pojechaliśmy zmierzyć drzwi i miały chyba 70cm ;)
Normalne drzwi wewnętrzne mają 80cm +-5mm, łazienkowe zazwyczaj mają 70cm +-5mm, wejściowe zewnętrzne 90cm.
Kiedyś szafa na serwery nie chciała przejść przez drzwi. ;)

PS. Z serwisu AGD znajomy polecił mi pralkę Gorenje (zadowolony jestem już 7 rok).
INTERNET światłowodowy, TELEWIZJA -> Stacja-NET.pl
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: dobrą i tanią pralkę?

Post autor: shelly »

Stacja-NET pisze:
shelly pisze:my tam wlasnie kupilismy pralke ok 2 lata temu, kursowalismy miedzy tym sklepem, a drugim na Hallera... w koncu kupilismy na Szkolnej
gosciu na Hallera był zbyt pewny siebie, mowił, że da sobie rękę uciać, ze pralka 60x60 nie przejdzie przez drzwi do łazienki, bo w blokach robią drzwi 60 cm szerokie i kiedys juz mieli taką sytuację, ze ktos kupił pralkę i nie mogli jej wstawić do łazienki. To go zgubiło, bo pojechaliśmy zmierzyć drzwi i miały chyba 70cm ;)
Normalne drzwi wewnętrzne mają 80cm +-5mm, łazienkowe zazwyczaj mają 70cm +-5mm, wejściowe zewnętrzne 90cm.
Kiedyś szafa na serwery nie chciała przejść przez drzwi. ;)

PS. Z serwisu AGD znajomy polecił mi pralkę Gorenje (zadowolony jestem już 7 rok).
wlasnie Gorenje kupilismy i narazie jest ok ;)
szamanka
starszy szeregowy
Posty: 65
Rejestracja: 09 maja 2010, 18:03

Re: dobrą i tanią pralkę?

Post autor: szamanka »

I ja również mam gorenje. 8 lat 0 problemów. Dodam,że pralka średnio pierze raz dziennie,bo mam sporą rodzinkie. :)
sylaba1
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2012, 10:54

Re: dobrą i tanią pralkę?

Post autor: sylaba1 »

Właśnie dziś zepsuła mi się pralka - poszedł wielki smród spalenizny i wywaliło mi korki.
Półtora roku temu było podobnie i wezwałam pana "naprawiacza" ale on powiedział że będzie mnie to kosztowało ok.300zł więc mój ojciec- złota rączka zabrał się za majstrowanie przy jakiejś płytce i i oczyszczał ścieżki no i zadziałała. Działała tak jeszcze 1,5 roku i dziś padła chyba na amen. No wkońcu miała prawo bo zarzynałam ją prawie codziennie.

Mam pytanie do znawców pralek. Jaką firmę polecacie a jaką omijać łukiem?
Muszę kupić dobrą pralkę i nie wiem jakie firmy robią takowe. Póki co spodobała mi się pralka LG F1091 LD ale sama nie wiem. Aha i pralka musi mieć max 45cm głębokości.
Pomóżcie... doradźcie coś.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: dobrą i tanią pralkę?

Post autor: Qrzysio »

Polecam Samsungi. Są modele w tych wymiarach, dobre ceny i ludzie chwalą.
Pamiętaj też aby w ostrołęckich sklepach zapytać o ostateczną cenę. Jeśli płacisz gotówką zaoszczędzisz co najmniej 100zł.

Coraz bardziej modne są także pralki z wsadem od góry.

Złe opinie mają pralki m.in. Amica. Wpisz w google "jaką pralkę kupić" to znajdziesz sporo opisów i ktlryteriów wyboru.

na wygląd nie patrz. Moja jest brzydka, ale pobiera mało wody i prądu. Takiej szukaj.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: dobrą i tanią pralkę?

Post autor: malykazio »

Jeśli chodzi o pralki to Bosch, Siemens. Tylko szukaj sensownie, wybieraj te produkowane u naszych zachodnich sąsiadów (są IMHO trwalsze) a nie tureckie.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2012, 9:34 przez malykazio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: dobrą i tanią pralkę?

Post autor: Bart3kk »

Jeżeli pralka to Gorenje[seria WS],Siemens. Bosch oby nie turecki,najlepsza seria Boscha WAE.
W Media Expercie kiedyś kupywałem i zrobili mi cenę pod porównywarkę Ceneo,więc wyszedłem zadowolony , ewentualnie warto patrzeć na ich promocje w gazetkach można dorwać dobrą okazję. Odradzam Beko, Whirlpool,Amica. Z ładowanych od góry jeszcze warto AEG i seria Lavamat. Ewentualnie jak ktoś ma za dużo pieniędzy to Miele ,legendarna jakość.
Aha duży plus to spojrzeć czy w mieście jest serwis danej marki :)
ODPOWIEDZ