Kabel sieciowy

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
kml700
kapral
Posty: 134
Rejestracja: 21 lip 2011, 16:38

Kabel sieciowy

Post autor: kml700 »

Witam wszystkich serdecznie .
Gdzie znajdę w Ostrołęce kabel krosowy .
Potrzebny mi jest do podłączenie 2 komputerów .
A i jak ktoś wie ile kosztuje to proszę napisać .
Z góry wszystkim dzięki .
Barteek
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 02 sty 2008, 23:04

Re: Kabel gdzie dostanę . Z góry dzięki .

Post autor: Barteek »

Taki kabel dostaniesz w każdym sklepie komputerowym. Cena zależy od długości kabla.
bryza19
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 19 lis 2008, 17:53
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Kabel gdzie dostanę . Z góry dzięki .

Post autor: bryza19 »

Sklep 'Elektronik' na Gorbatowa.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Kabel gdzie dostanę . Z góry dzięki .

Post autor: Qrzysio »

Od dawna już nie potrzeba kabli crossowanych do łączenia dwóch komputerów. Wystarczy zwykły tzw. prosty. nowe karty sieciowe radzą sobie bez problemu bez crossing-over, więc wystarczy, że kupisz zwykły kabel sieciowy UTP cat. 5, czyli potocznie mówiąc skrętka z końcówkami RJ-45.

Koszt to około 1-2 zł za metr. Jeśli kupisz gotowy kabel z zarobionymi końcówkami, zapłacisz stosunkowo drogo. W niemal każdym sklepie jeśli zapytasz sprzedawcę, powinni zrobić ci kabel na żądaną długość i zarobić końcówki. Moim zdaniem to o wiele lepszy sposób, bo gotowe kable mogą okazać się za krótkie.
kml700
kapral
Posty: 134
Rejestracja: 21 lip 2011, 16:38

Re: Kabel sieciowy

Post autor: kml700 »

Aha to dobrze . A mógłbyś mi powiedzieć gdzie taki zwykły kabel dostanę . I jak on się nazywa .
I ile kosztowałby mnie około 1,5 metra . A kupie go w sklepie elektrycznym na Gortatowa koło play .
A podłączać to trzeba go będzie tak samo jak ten krosowy co ? Jestem raczej ciemny w tym to jakbyś mi mógł pomóc to z góry dzięki . Może być napisał swoje gg to bym się popytał cię co ?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Kabel sieciowy

Post autor: Qrzysio »

Połowę odpowiedzi masz w moim pierwszym poście.

Przy zakupie 1,5 m kabla lepiej kupić taki gotowy o długości 2 metrów ze zgrzanymi końcówkami. Powinieneś dostać go w Elektroniku i każdym sklepie komputerowym w Ostrołęce.

Podłącza się tak samo jak crossing-over. Nie ma żadnych różnic.
kml700
kapral
Posty: 134
Rejestracja: 21 lip 2011, 16:38

Re: Kabel sieciowy

Post autor: kml700 »

A będzie działał w laptopie i kompie które mają po 5 latek .
A i jak w pc mam jedno kartę sieciową oddzielną a 2 w głównej i w tej oddzielnej mam neta na kablu to czy mogę do tego wejścia na głównej wpiąć ten kabel co kupie i będzie działać internet na 2 kom komputerach .
A i ile może kosztować 2 m takiego kabla ?
Sory że tak pytam ale muszę przesłać dość dużo plików z pc do laptopa i coś usłyszałem o tym ale nie wiem do końca jak to zrobić więc jak ktoś może to byłby wdzięczny jak by mi to tak apatyczniejąc wytłumaczył .
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Kabel sieciowy

Post autor: Qrzysio »

Robić sieć tylko po to, aby przesłać pliki nie ma sensu. Trochę z tym zabawy jest. Da się na dwóch sieciówkach w jednym komputerze i jednej w drugim, ale po prostu poszukaj sobie w internecie dokładnej instrukcji, są takowe w Google.

Koszt kabla nie powinien przekroczyć 5-10 zł, ale tak jak mówię, dla samego przesyłania nie warto. Łatwiej i szybciej zrobić to za pomocą pendrive.
kml700
kapral
Posty: 134
Rejestracja: 21 lip 2011, 16:38

Re: Kabel sieciowy

Post autor: kml700 »

Ale mam dość dużo plików około 100 gb tak więc będzie ciężko .Tak więc pomyślałem ze te 5 zł nie będzie drogo . Dobra dzięki przejdę się i zapytam ile ten kabel kosztuje jak nie więcej niż 5 to kupie a jak nie to pendraiv .
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Kabel sieciowy

Post autor: netespl »

W 5 letnim sprzęcie najprawdopodobniej kopiowanie 100GB przez pendrive to będzie niekończąca się opowieść. Najszybszym rozwiązaniem będzie po prostu podłączenie dysku z laptopa do PC. W sklepie można dostać przejściówkę z małej taśmy na standardową. Podłączasz, kopiujesz, odłączasz i po zabawie ;)
ODPOWIEDZ