Praktyki - informatyk

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
kml700
kapral
Posty: 134
Rejestracja: 21 lip 2011, 16:38

Praktyki - informatyk

Post autor: kml700 »

Witam wszystkich serdecznie .
Od jakiegoś 1,5 roku interesuje się informatyką , dosyć dużo umiem
niestety nie mam możliwości na czym na brać praktyki .
Znacie kogoś może kto składa, naprawia komputery i wziął by mnie na taką praktykę w (piątek sobota niedziela ) tylko mogę ponieważ chodzę do szkoły . Nie musiałbym nic zarabiać może jakieś drobne .


A i myślicie że taka praktyka jest możliwa?
arrow
starszy kapral
Posty: 156
Rejestracja: 27 maja 2009, 0:24

Re: Praktyki - informatyk

Post autor: arrow »

Witaj
1. Dosyć dużo umiem, czy dużo wiem?
Jeśli umiesz, to napisz, co umiesz.
2. Wiele osób ma obecnie komputery, na pewno i wśród Twoich znajomych. Zdarza się, że mają problemy, choćby takie, że komputer wolno chodzi. Możesz zaproponować, że bezpłatnie usprawnisz im komputer. O ile będą mieli do Ciebie zaufanie i pozwolą grzebać w swoim komputerze.
3. Możesz kupić na Allegro dwa stare komputery za 50 zł. i rozmontować je i pięć razy zmontować. Instalować różne systemy, dodawać nowe urządzenia. Zmieniać sterowniki itp.
4. Jeśli w trakcie tych zabaw trafisz na problemy - szukaj pomocy na forach zajmujących się dyskusjami i poradami naprawiania komputerów.
5. Spotykałem ludzi po studiach informatyczny, którzy nie umieli złożyć komputera (ale za to podobno umieli pisać programy). W takim stanie obawiam się, że nie masz szans na praktyki, chyba, że u znajomego. Poza tym - raczej to Ty musiałbyś zapłacić na początku za to, że ktoś poświęca Ci czas i chce dzielić się swoją wiedzą, ryzykuje uszkodzeniem sprzętu, a nie, że on miałby Ci płacić, chyba, że po pół roku. Więc pytanie ile jesteś gotowy zapłacić za taką naukę?
6. W sobotę i niedzielę, ludzie zwykle chcą odpocząć po tygodniu pracy. Musieliby mieć dużo samozaparcia lub motywacji do dodatkowej pracy - uczenia kogoś. Jest to nierealne.
kml700
kapral
Posty: 134
Rejestracja: 21 lip 2011, 16:38

Re: Praktyki - informatyk

Post autor: kml700 »

Dzięki wielkie bardzo mi pomogłeś już wiem że to na razie nie realne chyba że u jakiegoś znajomego naprawić . A co do Możesz kupić na Allegro dwa stare komputery za 50 zł. i rozmontować je i pięć razy zmontować. Instalować różne systemy, dodawać nowe urządzenia. Zmieniać sterowniki itp.
To mógłbyś podać takie komputery szukałem ale nic nie znalazłem .
Morze byś podał mi swoje gg na pw to bym napisał bo mam kilka pytań co ?
kml700
kapral
Posty: 134
Rejestracja: 21 lip 2011, 16:38

Re: Praktyki - informatyk

Post autor: kml700 »

Spoko dzięki tylko wiecie nie wiem co za bardzo kupić .
Mógłbyś dać mi jakiś konkretne linki do tych złomków .
Chciałbym np nauczyć się Linux nigdy nie miałem do czynienie to by się przydało .
A i budżet mam dość ograniczony najlepiej jak najtaniej .
Awatar użytkownika
kruk453
plutonowy
Posty: 209
Rejestracja: 16 maja 2010, 20:25
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Praktyki - informatyk

Post autor: kruk453 »

Jeżeli jesteś odważny to ogłoś się na ogłoszeniach do naprawy. Nie że sobie zarobisz parę groszy to i będziesz miał bardzo dobre praktyki. Ja tak się nauczyłem i nikt na mnie nie narzeka ;)
https://www.facebook.com/Lucas.PC.GSM.Service
Prywatny serwis komputerowy.
ODPOWIEDZ