Grupa wsparcia dla Dorosłych Dzieci Alkoholików

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Grupa wsparcia dla Dorosłych Dzieci Alkoholików

Post autor: głęboka otchłań »

Witam.

Czy ktoś z Was orientuje się gdzie znajdę pomoc? Interesuje mnie grupa WSPARCIA i informację na temat tego, czy w Ostrołęce organizowane są spotkania, mittingi dla DOROSŁYCH DZIECI ALKOHOLIKÓW w ramach NFZ (najlepiej bezpłatnie).
Z tego co udało mi się dowiedzieć, to jest Ośrodek Terapii Uzależnieniaod Alkoholu w Ostrołęce, ul. Aleja Jana Pawła II 120 - jest to poradnia - czy JEDYNA w mieście???
Czy ktoś korzystał z tego rodzaju pomocy i może podzielić się informacjami?

A może poza tą poradnią są jakieś inne o których wiecie?
Podkreślę tylko, że interesuje mnie pomoc dla osoby współuzależnionej- dorosłego członka rodziny.
Bardzo proszę o POWAŻNE posty.
gg 33063013
bonvivant
starszy szeregowy
Posty: 61
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:34

Re: grupa WSPARCIA dla Dorosłych Dzieci Alkoholików

Post autor: bonvivant »

Jeśli chodzi ci o NFZ to z tego co wiem poradnia na JP jest jedyna w mieście. Poza tym w klasztorze też coś funkcjonuje.
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: grupa WSPARCIA dla Dorosłych Dzieci Alkoholików

Post autor: głęboka otchłań »

A może wiesz COŚ WIĘCEJ na temat tego co funkcjonuje przy Klasztorze? Czy jest to jakaś grupa "proreligijna"? Czy masz jakiś kontakt tam? Byłabym wdzięczna za informacje.
gg 33063013
Awatar użytkownika
Mawashi
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:46
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: grupa WSPARCIA dla Dorosłych Dzieci Alkoholików

Post autor: Mawashi »

Zgłoś się do Ośrodka Interwencji Kryzysowych, tam otrzymasz bezpłatną pomoc. Psychologa. Grupy jako grupy nie ma, ale są specjaliści.
'Instynkt jak zwierz, w tym świecie trzeba mieć.`
Awatar użytkownika
Mies
starszy sierżant
Posty: 315
Rejestracja: 26 lis 2006, 0:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: grupa WSPARCIA dla Dorosłych Dzieci Alkoholików

Post autor: Mies »

W handlowcu wzdłuż ul Gorbatowa w tym budynku "zorza" na 1 pietrze zaraz po lewej stronie od wejścia jest ośrodek w którym bardzo profesjonalnie prowadza terapie dla współuzależnionych i uzależnionych od alkoholu ludzi...
3mam kciuki
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: grupa WSPARCIA dla Dorosłych Dzieci Alkoholików

Post autor: głęboka otchłań »

A czy wiesz może jak dokładnie nazywa się ten ośrodek i co najważniejsze czy pomoc ta jest bezpłatna? Bardzo proszę o odpowiedz. Może ktoś jeszcze wie coś na ten temat?
gg 33063013
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: grupa WSPARCIA dla Dorosłych Dzieci Alkoholików

Post autor: głęboka otchłań »

Gdzie w Oce mieści się Ośrodek Interwencji Kryzysowej, jaki psycholog tam udziela porad? Wie ktoś coś więcej na ten temat?
gg 33063013
Awatar użytkownika
Mies
starszy sierżant
Posty: 315
Rejestracja: 26 lis 2006, 0:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: grupa WSPARCIA dla Dorosłych Dzieci Alkoholików

Post autor: Mies »

Pomoc ktora tam oferuja jest w pelni bezplatna, refundowana przez NFZ.
Awatar użytkownika
Mies
starszy sierżant
Posty: 315
Rejestracja: 26 lis 2006, 0:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: grupa WSPARCIA dla Dorosłych Dzieci Alkoholików

Post autor: Mies »

co do pelnej nazwy, nie podam Ci jej...ale moge tam sie przejsc i dac CI dokladna i konkretna odpowiedz.
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: grupa WSPARCIA dla Dorosłych Dzieci Alkoholików

Post autor: głęboka otchłań »

Mies dziękuje za informację, dzisiaj sam tam pójdę i dowiem się więcej wszak to bardzo blisko mnie:)
gg 33063013
Awatar użytkownika
knoxville
szeregowy
Posty: 36
Rejestracja: 28 paź 2011, 13:46
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: grupa WSPARCIA dla Dorosłych Dzieci Alkoholików

Post autor: knoxville »

Gdyby się nie udało, jest jeszcze ośrodek terapii Nadzieja na Kilińskiego. Tam pomoc psychologa a jeśli trzeba także psychiatry, jest refundowana z NFZ
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: grupa WSPARCIA dla Dorosłych Dzieci Alkoholików

Post autor: głęboka otchłań »

Dziękuje forumowiczom się za wszystkie info. Dziś byłam w tym ośrodku w DH Zorza na 1 piętrze. Jutro mam rozmowę ze Specjalistą, więc dowiem się więcej i napiszę. Pozdrawiam.
gg 33063013
kasia21
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 25 lut 2011, 13:58

Re: grupa WSPARCIA dla Dorosłych Dzieci Alkoholików

Post autor: kasia21 »

czesc ;) jestem DDA, chcialabym rowniez zaczac chodzic na terapie dla wspoluzaleznionych moze ktos ma ochote wybrac sie razem ze mna do ktoregos z tych osrodkow dla wspoluzaleznionych,ja juz dlugi czas chce sobie w ten sposob pomoc i pomyslalam ze moze z kims byloby latwiej tam pojsc,zawsze razniiej,podaje nr gg jakby ktos mial ochote pogadac i w ogole ;] 12204543
bonvivant
starszy szeregowy
Posty: 61
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:34

Re: grupa WSPARCIA dla Dorosłych Dzieci Alkoholików

Post autor: bonvivant »

kasia21 pisze:czesc ;) jestem DDA, chcialabym rowniez zaczac chodzic na terapie dla wspoluzaleznionych moze ktos ma ochote wybrac sie razem ze mna do ktoregos z tych osrodkow dla wspoluzaleznionych,ja juz dlugi czas chce sobie w ten sposob pomoc i pomyslalam ze moze z kims byloby latwiej tam pojsc,zawsze razniiej,podaje nr gg jakby ktos mial ochote pogadac i w ogole ;] 12204543
Jeśli mogę coś poradzić, to proponuję nie oglądać się na innych tylko jak najszybciej korzystać z pomocy. Szkoda czasu. Musisz przygotować się na to, że nie będzie łatwo, ale nie masz nic do stracenia. Do zyskania masz wszystko, można powiedzieć, że nowe, znacznie lepsze życie.
Odwagi !!! (cytat z pewnej śmiesznej książki).
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Grupa wsparcia dla Dorosłych Dzieci Alkoholików

Post autor: głęboka otchłań »

Witajcie.
Podzielę się wstępnymi informacjami na temat DDA, bo być może ktoś będzie szukał pomocy i te info będą mu przydatne.
Byłam dzisiaj w tej Przychodni ( tj. Dom Handlowy Zorza, I piętro na lewo, wejście pierwszymi schodami od sklepu mięsnego mieszczącego sie na rogu).
Przyjmuje tam specjalista ds terapii od uzależnień. Istnieje możliwość spotkań idywidualnych lub spotkań grupowych ( jedna grupa dla DDA już istnieje, druga jest w trakcie formowania po zebraniu większej ilości osób). Conajważniejsze pomoc specjalisty jest refundowana przez NFZ, wystarczy mieć ze sobą dowód osobisty i aktualny dowód ubezpieczenia (książeczkę ubezpieczeniową, RUMA, lub zaświadczenie o ubezpieczniu z PUP ). Jeśli chcecie bardziej szczegółowych informacji zasięgnąć propnuje przejśc się osobiście i porozmawiać z Panią w rejestracji, można także umówić się na bezpośrednie spotkanie ze specjalistą.

Pozdrawiam A.
gg 33063013
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Grupa wsparcia dla Dorosłych Dzieci Alkoholików

Post autor: głęboka otchłań »

Przy parafii Najświętszej Maryii Panny w Ostrołęce (popularna Fara) działa Bractwo Trzeżwości. Jest to wspólnota, która skupia wszystkie osoby zainteresowane problematyką uzależnień: uzależnieni, trzezwiejący alkoholicy, abstynenci, współuzależnieni: żony, mężowie, DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików). Spotkania Bractwa odbywają się w każdy wtorek o godz. 18.00 w salce domu parafialnego przy ulicy Szwedzkiej 2a.
Zachęcam do pójścia na spotkanie.
Ci, którzy szukaja wsparcia duchowego, modlitwy i pomocy znajdą ją tam napewno.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2012, 10:17 przez głęboka otchłań, łącznie zmieniany 2 razy.
gg 33063013
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Grupa wsparcia dla Dorosłych Dzieci Alkoholików

Post autor: głęboka otchłań »

Arrow - dziękuje za info :)
gg 33063013
feniks
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 11 mar 2016, 10:45

Re: Grupa wsparcia dla Dorosłych Dzieci Alkoholików

Post autor: feniks »

Witajcie :) Na ten wpis natrafiłam przypadkowo, ale mam nadzieję, że może komuś pomogę. Jak pisano wyżej, istnieje w Ostrołęce poradnia, gdzie pomagają nie tylko osobom uzależnionym od alkoholu, ale również współuzależnionym. Trzeba tylko jechać lub zadzwonić i umówić się na wizytę :)
Natomiast bez umawiania się, w każdą środę o godzinie 18,30 w pałacyku przy ulicy Gorbatowa, pokój 105, spotyka się grupa Al-Anon - ,,AZYL''. Do takiej grupy należeć może każda osoba, która ma w rodzinie lub wśród bliskich kogoś chorującego na alkoholizm. Pomagamy sobie poprzez dzielenie się doświadczeniem, siłą i nadzieją :) Bo kto Cię zrozumie lepiej, jak nie osoba, która przeżyła to samo co ty ??? Do zobaczenia :*
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Grupa wsparcia dla Dorosłych Dzieci Alkoholików

Post autor: głęboka otchłań »

Druga grupa wsparcia Al Anon powstała niedawno przy Ośrodku Interwencji Kryzysowej na ul. Kościuszki. Spotkania odbywają się chyba??? w czwartki o godz. 18.30.
gg 33063013
ODPOWIEDZ