gitara dla laika

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
major
sierżant
Posty: 256
Rejestracja: 19 paź 2007, 15:27

gitara dla laika

Post autor: major »

Forumowicze pomóżcie
Noszę się z zamiarem kupna gitary nie do końca wiem jakiej, podobno na klasycznej łatwiej się nauczyć... Doradzi mi ktoś? budżet niewielki posiadam powiedzmy ok 300zł
Marinero100
starszy szeregowy
Posty: 98
Rejestracja: 08 lut 2006, 17:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: gitara dla laika

Post autor: Marinero100 »

Z Lidla nie kupuj marna jakość. Gitara klasyczna posiada nylonowe struny, które łatwiej dociskać do gryfu przez co mniej bolą opuszki palców podczas łapania chwytów.
Gitara akustyczna posiada metalowe struny przy których na początku bolą opuszki palców jednak dźwięk z gitary akustycznej jest o wiele ładniejszy głośniejszy, bardziej dźwięczny niż przy klasyku. Ja do nauki kupiłem gitarę akustyczną :D
major
sierżant
Posty: 256
Rejestracja: 19 paź 2007, 15:27

Re: gitara dla laika

Post autor: major »

Marinero widze że masz troche pojęcia na temat. Doradź mi jaką kupić, na jakiej łatwiej nauczyc sie grac? Oczywiście z lidla odpada. Chodzi o to żeby gitara nie brzekała do cholery, dwa razy w zyciu trzymałem gitare w reku ale moim marzeniem jest sie nauczyć grać.... Szukać w naszym muzyku? Allegro? Może w komisie jakąś używana?
Nelchael
szeregowy
Posty: 40
Rejestracja: 20 paź 2010, 22:34
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: gitara dla laika

Post autor: Nelchael »

Za 300zł to najlepiej jakbyś poszukał jakiejś używanej+nowe struny. I zdecydowanie lepiej jakbyś taką gitarę przed kupnem wziął do ręki i zobaczył czy będzie Ci pasować niż kupował w ciemno tylko z opisu. Dobrze by było też jakby zobaczył ją ktoś kto już dłużej gra, taka osoba szybko wyłapie wszelkie wady instrumentu.
Z muzyka nie polecam bo przepłacisz, nawet nie wiem czy tak tanio tam coś znajdziesz ale możesz przejść się tam i popróbować różnych gitar klasycznych i akustycznych i będziesz wiedział co Ci bardziej pasuje.
Co do typu gitary to dużo zależy też jaki typ muzyki chcesz grać i czy masz zamiar przejść kiedyś na gitarę elektryczną. Jeżeli masz zamiar grać w przyszłości na elektryku to bierz akustyka bo po klasyku trudno będzie się przestawić.
major
sierżant
Posty: 256
Rejestracja: 19 paź 2007, 15:27

Re: gitara dla laika

Post autor: major »

Nelchael tyle ze ja sie w ogóle nie znam na takim sprzęcie. Czy gdybym coś wypatrzył w komisie bądź muzyku to pomógł byś mi wybrać?
Marinero100
starszy szeregowy
Posty: 98
Rejestracja: 08 lut 2006, 17:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: gitara dla laika

Post autor: Marinero100 »

Tak jak napisał Nelchael, najlepiej gitarkę przed zakupem wziąć do ręki i ograć. hmm w ostrołęce z gitarami cienko. W Łomży o wiele większy wybór. Jednak za cenę ok 300 zł cuda nie kupisz. Ja kupiłem do nauki gry swojej siostrzenicy gitarę klasyczną z allegro "Echo" za 100zł, dźwięk słaby, słabo stroi trzeba często stroić gitarę tzn.takiej nie kupuj.:)
major
sierżant
Posty: 256
Rejestracja: 19 paź 2007, 15:27

Re: gitara dla laika

Post autor: major »

Mi cudo nie potrzebne :) chce się po prostu nauczyć grać, zdaje sobie sprawe ze lepiej wyłożyć większą kasę i kupić cos konkretnego ale niestety mam ważniejsze wydatki na głowie... Marinero pogadamy jutro i dojdziemy do jakiegos porozumienia:D Chodź temat nie do zamknięcia, czekam jeszcze na więcej uwag i rad. Dzieki
kornfan
szeregowy
Posty: 27
Rejestracja: 29 lip 2007, 20:46

Re: gitara dla laika

Post autor: kornfan »

Tak jak już Marinero napisał, omijaj wszelakiej maści gitary typu Vision, Echo, Soundmaster itd z allegro. Łatwo je rozpoznasz, bo zawsze takie aukcje mają tytuły typu "MEGA GITARA KLASYCZNA +GRATISY pasek,stroik,futerał i zestaw kosek!!! " Nawet nie wchodź w aukcje. Takie wiosła mimo że kuszą ceną i ofertą nie są warte uwagi, bo są bardzo źle wykonane. Nawet dociskanie strun na progach może się stać uciążliwe bo gitara będzie brzęczeć. Na początku nauki każda gitara będzie Ci brzęczała, trzeba po prostu cierpliwie i systematycznie ćwiczyć, jednak z doświadzczenia wiem, że jeśli kupisz badziew to nie przestanie wydawać tego okropnego odgłosu, zdenerwujesz się że nie idzie Ci granie i zostawisz 300zł na szafie albo (co bardziej wybuchowi) spalisz w lesie "to diabelskie pudło".
Życzę powodzenia w wyborze ;)
SSman
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 28 gru 2011, 13:14

Re: gitara dla laika

Post autor: SSman »

Pani Ania sklep GRAMY!
Obok wejścia do Diavolo Perfetto I piętro.
Polecam, tanio i dobra obsługa.

@Frida
Grałem na kilku klasykach za 300zł, ba, nawet tańszych i dają radę, naprawdę. Nie ma problemu z gryfem (moi znajomi używają takich budżetówek dłuższy czas)
Na początek - pierwszy rok/dwa będzie się nadawało.
ODPOWIEDZ