Zakup żelazka- czym się kierować przy wyborze, gdzie w Oce?

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Zakup żelazka- czym się kierować przy wyborze, gdzie w Oce?

Post autor: głęboka otchłań »

Witajcie :D


Planuje zakup żelazka w najbliższym czasie.
Zwracam się do forumowiczów z prośbą o komentarze: w którym sklepie RTV/AGD w Ostrołęce mają największy wybór oraz "korzystnie cenowo".
Zaznaczę, że zależy mi na żelazku "średniej klasy", ze stopą ceramiczną w granicach maksymalnie do 150 zł (niestety taki budżet sobie ustaliłam).
Chętnych w wypowiedzi zapraszam: piszcie jakie "konkretnie" macie modele żelazek, firmę, cenę oraz miejsce zakupu.
gg 33063013
malymis
starszy szeregowy
Posty: 72
Rejestracja: 24 maja 2011, 8:34

Re: Zakup żelazka- czym się kierować przy wyborze, gdzie w O

Post autor: malymis »

ja ze swojej strony powiem, że najlepsze żelazko jakie kupiłem - około 1,5-2 lata temu to żelazko bezprzewodowe ZELMER 28z013. Jest super nie psuje się i w dodatku to że nie trzeba martwić się o ciągle plątający kabel !! wygoda ogromna !
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: Zakup żelazka- czym się kierować przy wyborze, gdzie w O

Post autor: Bart3kk »

Najbardziej polecam coś z Boscha lub Philipsa, odradzam Rowentę. Duży wybór mają w Media Expert z tego co widziałem.
Awatar użytkownika
a1257a
starszy sierżant
Posty: 330
Rejestracja: 12 lis 2011, 19:34

Re: Zakup żelazka- czym się kierować przy wyborze, gdzie w O

Post autor: a1257a »

Media Expert nie polecam, duży wybór ale drogo. Idź np. do Neonetu lub podobnego sklepu RTV AGD
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Zakup żelazka- czym się kierować przy wyborze, gdzie w O

Post autor: głęboka otchłań »

malymis pisze:żelazko bezprzewodowe ZELMER 28z013. Jest super nie psuje się
małymis - dziękuje za propozycje, warta rozważenia, widziałam w sklepie internetowym, cenowo nie aż tak porażająco.
a1257a pisze:Media Expert nie polecam, duży wybór ale drogo. Idź np. do Neonetu lub podobnego sklepu RTV AGD
a1257a - zgodzę się z wypowiedzią, że w Media Ekspert duży wybór ale trzeba trafić na promocję danego modelu.
W Neonecie kupowałam niedawno odkurzacz, jestem zadowolona ze sprzętu, żelazek jest kilkanaście modeli i również trzeba natrafić na promocję ( są przecież gazetki).

Sarcev - dzięki za link, warto przeczytać , sporo informacji, pójdę do sklepu bardziej uświadomiona:)

Bart3kk możesz uzasadnić bardziej dlaczego polecasz akurat "coś z Bosha lub Philipsa"? Może masz na myśli jakieś konkretne modele i sklep?
gg 33063013
majster
starszy kapral
Posty: 178
Rejestracja: 22 gru 2011, 14:22
Lokalizacja: Ostrołeka

Re: Zakup żelazka- czym się kierować przy wyborze, gdzie w O

Post autor: majster »

A ja radziłbym zerknąć na kraj w którym je wyprodukowano ,jest to widoczne na opakowaniu.
99% sprzętu produkowane jest w tym samym miejscu. Niektóre różnią się wyglądem i podobnych nie spotkamy w naszym kraju. Świat jest wielki oni produkują dla wszystkich na tych samych maszynach a cena zależy od marki zamawiającego.
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Zakup żelazka- czym się kierować przy wyborze, gdzie w O

Post autor: głęboka otchłań »

antonio pisze:w biedronce będzie od 29 marca dobrej jakości żelazko firmy Zelmer
właśnie zastanawiałam się nad wyborem, ale nie jestem do końca przekonana.

Zaintrygowało mnie teraz żelazko Bosha w tej nowej reklamie. Co sądzicie o nim?
gg 33063013
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Zakup żelazka- czym się kierować przy wyborze, gdzie w O

Post autor: głęboka otchłań »

majster pisze:A ja radziłbym zerknąć na kraj w którym je wyprodukowano ,jest to widoczne na opakowaniu.
99% sprzętu produkowane jest w tym samym miejscu. Niektóre różnią się wyglądem i podobnych nie spotkamy w naszym kraju. Świat jest wielki oni produkują dla wszystkich na tych samych maszynach a cena zależy od marki

Majster możesz mi to wyjaśnić?
Jako "specjalista" może polecisz konkretnie któryś model i firmę?
Czy mam się "przejść do Ciebie" :P)


Pozdro.
gg 33063013
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: Zakup żelazka- czym się kierować przy wyborze, gdzie w O

Post autor: Bart3kk »

Bosch nowy ma dużą moc, ciekawa opcja jest z tym,ze gdy sie je stawia to przestaje grzac, a gdy sie lapie za raczke natychmiast grzeje,ceramiczna stopka czyli dobry poslizg i trudne do zarysowania. No i do tego parametry uderzenia pary i ciaglego strumienia pary są okej. Naprawdę warto przyjrzeć się temu żelazku ;)
aurinko12
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2012, 9:15

Re: Zakup żelazka- czym się kierować przy wyborze, gdzie w O

Post autor: aurinko12 »

hej
mogę się wypowiedzieć na temat tego żelazka Boscha TDA 5680 Sensor secure, kupiłam je w lutym w Neonoecie właśnie, wtedy było w promocji zapłaciłam za nie mniej niż 200zł. A teraz o samym żelazku, jest naprawdę fajne,szybko się nagrzewa, przyjemnie się nim prasuje, sensor dotyku - świetna sprawa, bo jeśli odchodzę od żelazka, to nie pobiera prądu, i ma porządny wyrzut pary, z mojej strony mogę je polecić
pozdrawiam
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Zakup żelazka- czym się kierować przy wyborze, gdzie w O

Post autor: głęboka otchłań »

Może jeszcze ktoś poleci mi jakiś konkretny model?
gg 33063013
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Zakup żelazka- czym się kierować przy wyborze, gdzie w O

Post autor: głęboka otchłań »

Zakupiłam żelazko i mogę z czystym sumieniem polecić tym, którzy w przyszłości będą mieli podobne do moich rozterki dotyczące zakupu.
Jest to Philips GC 4410 Azur.
W mojej ocenie (oraz z danych producenta) produkt posiada "sporą moc 2400 W", stopę ceramiczną nowszej generacji Steam Gilde,podwójny system samooczyszczania się oraz czubek Steam Tip ułatwiający prasowanie trudno dostępnych przestrzeni.Żelazko bardzo szybko się nagrzewa i bardzo łatwo rozprasowuje zagniecenia.
Sporym atutem jest długi, około 3 m przewód.
Po użytkowaniu nowego zakupu mogę powiedzieć, że prasowanie sprawia mi przyjemność i dość szybko uporałam się ze "stertą ubrań".


Nie chce polecać tu konkretnego sklepu (żeby nie było zarzutu, że robię reklamę).
Mogę powiedzieć jedynie, że swoje żelazko zakupiłam w jednym z sklepów sieciowych RTV/AGD korzystając akurat z promocji na ten produkt.
Rozważałam możliwość zakupu w internecie, ale cena produktu z przesyłką była niemal porównywalna z ceną "promocyjną" sklepu, więc zdecydowałam się na zakup stacjonarny.
Koszt: 179 zł.
gg 33063013
ODPOWIEDZ