Parowar- czy warto kupić, na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Parowar- czy warto kupić, na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Post autor: głęboka otchłań »

Zwracam się do forumowiczów, którzy używają parowaru o opinie na temat wyżej wymienionego urządzenia.Noszę się z zamierem kupna, ale kompletnie nie wiem na co zwrócić uwagę przy zakupie.
Jak Wam smakuje jedzenie z parowaru?
Czy często z niego korzystacie? Może to był zakup pod wpływem chwili a teraz stoi w szafce kuchennej.
Polecacie jakieś konkretne modele?
Dodam tylko, że kwota którą mogę przeznaczyć to max 170 zł.
Zastanawiam się nad zakupem w sklepie internetowym.
gg 33063013
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Parowar- czy warto kupić, na co zwrócić uwagę przy zakup

Post autor: behindblueeyes »

Muszę przyznać, że warzywa wyjątkowo smakują mi u rodzinki na Mazurach. Ciocia jest tam zmuszona do dietetycznego pichcenia w kuchni. Normalnie u kogoś nie przeżyłbym weekendu na zwykłych warzywach. A tu - bardziej się mogę najeść, niż np. na grillu. Myślę, że to zależy od celu, dla którego chcesz w to zainwestować. Jeśli zamierzasz wprowadzić rewolucję w kuchni, owszem. Ale jeśli tylko dla "eksperymentu", myślę, że się to nie opłaca.
Laura
kapral
Posty: 119
Rejestracja: 26 paź 2011, 8:54

Re: Parowar- czy warto kupić, na co zwrócić uwagę przy zakup

Post autor: Laura »

Ja dostałam parowar w prezencie. Zupełnie nie smakuje mi z niego jedzenie. Może poprostu nie umiem go przyżądzić. Parowar stoi w szafce i omijam go z daleka:)
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Parowar- czy warto kupić, na co zwrócić uwagę przy zakup

Post autor: behindblueeyes »

Ciotka na początku też miała problem. I szczerze? Trochę omijałem Jej kuchnię. Teraz jednak wymiata w niej. Uwielbiam z niej korzystać. Zawsze wracam od Niej z pełnym brzuchem... 8)
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Parowar- czy warto kupić, na co zwrócić uwagę przy zakup

Post autor: głęboka otchłań »

Ja właśnie obawiam się, że "zachwycę się" parowarem na chwilę a potem będzie stał w szafce.
Wiem, że jedzenie gotowane na parze jest bardzo zdrowe i posiada więcej wartości odżywczych (które są utracane podczas np. procesu smażenia).
Z tego co się zorientowałam to niektóre parowary posiadają również funkcję vitaminium.

A może któryś z forumowiczów widział parowar w ostrołęckich sklepach RTV/AGD po atrakcyjnej cenie - niech napisze:)
gg 33063013
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Parowar- czy warto kupić, na co zwrócić uwagę przy zakup

Post autor: głęboka otchłań »

behindblueeyes pisze:Myślę, że to zależy od celu, dla którego chcesz w to zainwestować. Jeśli zamierzasz wprowadzić rewolucję w kuchni, owszem. Ale jeśli tylko dla "eksperymentu", myślę, że się to nie opłaca.
generalnie to zakup parowaru wiąże z dietetycznym, zdrowym przyrządzanie potraw, które będzie moi sprzymierzeńcem w zrzucaniu zbędnych kilogramów. To jest główny cel, który mi przyświeca.
gg 33063013
majster
starszy kapral
Posty: 178
Rejestracja: 22 gru 2011, 14:22
Lokalizacja: Ostrołeka

Re: Parowar- czy warto kupić, na co zwrócić uwagę przy zakup

Post autor: majster »

Moja opinia jest podobna do poprzedniej o żelazku.Radziłbym zakup w marketach -zachować paragon- to jest 2 lata gwarancji,w przypadku awarii zwracają w zasadzie kasę w ciągu 2 lat.Sprzęt jest produkowany głównie w Chinach ( można to sprawdzić na opakowaniu każdego produktu),tylko markowe naklejki ustalają cenę na wyższym poziomie. Często produkcja na tej samej taśmie większości marek. Nikt dotychczas oprócz Indii nie jest w stanie wyprodukować produktu za tak niską cenę, a markowi producenci często jak produkują sami obniżają ceny wyrobów a zawyżają ceny części żeby podnieść opłacalność -tak ,że nie kalkuluje się nic naprawiać w przypadku poważniejszych awarii.
Pozdrawiam
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Parowar- czy warto kupić, na co zwrócić uwagę przy zakup

Post autor: elfik »

głęboka otchłań pisze:Ja właśnie obawiam się, że "zachwycę się" parowarem na chwilę a potem będzie stał w szafce.
Ja własnie tak mam.. chciałam wypiekacz do chleba - stoi w szafie, chciałam opiekacz do zapiekanek - również znalazł swój kąt w szafie ;) Myślę, że z parowarem (bo również chciałam go sobie kupić) byłoby podobnie :D

Znalazłam jednak rozwiązanie, mam garnek do gotowania na parze (a raczej taką nakładkę na zwykły garnek). Używam rzadko, bo niezbyt smakuje mi takie jedzenie. Wolę pieczone potrawy (w rękawie, folii - bez tłuszczu) ;)
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Parowar- czy warto kupić, na co zwrócić uwagę przy zakup

Post autor: głęboka otchłań »

elfik pisze:Ja własnie tak mam.. chciałam wypiekacz do chleba - stoi w szafie, chciałam opiekacz do zapiekanek - również znalazł swój kąt w szafie Myślę, że z parowarem (bo również chciałam go sobie kupić) byłoby podobnie
Elfik - ja mam podobnie jak ty- to się chyba nazywa "słomiany zapał do wszystkiego".
Jednak za tym parowarem przemawiają względy "dietetyczne".
gg 33063013
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Parowar- czy warto kupić, na co zwrócić uwagę przy zakup

Post autor: behindblueeyes »

głęboka otchłań pisze:które będzie moi sprzymierzeńcem w zrzucaniu zbędnych kilogramów
Mistrza rada: najszybciej zrzucić można kilogramy na rowerku stacjonarnym. Rowerek to priorytet dla mistrzów kulturystyki, boksu, sztuk walk, etc. - gdy chcą zrzucić przez zawodami trochę kg. W Twoim przypadku może być to zbyt słaba motywacja. Cioci mojej zdiagnozowano poważną chorobę. Ona nie miała wyjścia. Dla mnie to najlepsza kucharka pod słońcem ... :jupi:
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Re: Parowar- czy warto kupić, na co zwrócić uwagę przy zakup

Post autor: Michał »

Kupiłem parowar i stoi sobie w szafie. Robiłem do niego kilka podejść ale nie mogę nadal się do niego przekonać. Jedzenie niestety jest nie dobre... Nie ma smaku i tyle... Nie polecam bo to strata pieniędzy.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Parowar- czy warto kupić, na co zwrócić uwagę przy zakup

Post autor: behindblueeyes »

Michał pisze:Jedzenie niestety jest nie dobre
Pisałem wyżej. Ciotka ten sam problem miała. I ja ledwo u Niej mogłem zjeść cokolwiek. Teraz? Rarytas.
aga1009
kapral
Posty: 116
Rejestracja: 26 lis 2008, 9:25

Re: Parowar- czy warto kupić, na co zwrócić uwagę przy zakup

Post autor: aga1009 »

głęboka otchłań pisze:Polecacie jakieś konkretne modele?
Dodam tylko, że kwota którą mogę przeznaczyć to max 170 zł.
Mogę polecić np. Zelmer 37Z011 z dodatkową miską(za 190 z przesyłką) lub 37Z010 trochę tańszy.
Nie kupuj byle czego , bo nierówno będzie się parować.
Przepisów jest pełno w internecie. Wystarczy dodać odpowiednie przyprawy, zioła i pycha.
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Parowar- czy warto kupić, na co zwrócić uwagę przy zakup

Post autor: głęboka otchłań »

Shelly ten parowar z linku niestety nie na moje możliwości finansowe, myślałam o czymś w bardziej przystępnej cenie.
gg 33063013
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Parowar- czy warto kupić, na co zwrócić uwagę przy zakup

Post autor: shelly »

głęboka otchłań pisze:Shelly ten parowar z linku niestety nie na moje możliwości finansowe, myślałam o czymś w bardziej przystępnej cenie.
na moje też nie, ale maszyna fajna ;)
eish
starszy szeregowy
Posty: 52
Rejestracja: 05 lip 2010, 19:12

Re: Parowar- czy warto kupić, na co zwrócić uwagę przy zakup

Post autor: eish »

Skoro nie jesteś przekonana czy będziesz go używać to może spróbuj najpierw kupić garnek do gotowania na parze - bywają np. w leclerku za 20 czy 30 zł. Parowar na pewno jest wygodniejszy, bo można przyrządzić wiele rzeczy na raz, ale z garnkiem też można sobie poradzić :) Zależy co i jak dużo masz zamiar gotować, bo jeśli np. tylko warzywa to wg mnie lepszym rozwiązaniem będzie taki garnek - z parowarem za dużo zabawy.
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Parowar- czy warto kupić, na co zwrócić uwagę przy zakup

Post autor: głęboka otchłań »

behindblueeyes - bardzo dziękuje za link, przyda się to kompedium wiedzy:)
gg 33063013
ODPOWIEDZ