Konto walutowe

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
Awatar użytkownika
Kalcia26
starszy szeregowy
Posty: 93
Rejestracja: 03 sty 2011, 19:01

Konto walutowe

Post autor: Kalcia26 »

W którym z banków najlepiej założyć konto walutowe z którego będę mogła korzystać w Holandii za pomocą karty??
xomar
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 18 mar 2006, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Konto walutowe

Post autor: xomar »

Na tym forum pytasz? Tu tylko niektórzy mają konto w Banku Spółdzielczym, a reszta wcale, jak prezes.

Jak na koncie złotówki to Polbank (lub Eurobank, nie pamiętam dokładnie), ma najlepszy przelicznik. Jak euro to np. Citi, można kartę pod walutowe podpiąć i przelicznik 1:1.
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Konto walutowe

Post autor: xlukim »

Proponuje Alior Bank..
Nie narzekam jeśli wypłacam z bankomatu,ale zaczynają się problemy z wpłatą,ze względu ,że karty debit MaestroCard które wydaje ten że bank ,mają chip,a nie jak w pozostałych krajach pasek z tyłu...
problem w tym ,że nie wszystkie banki Europejskie współpracują z Alior Bank i nie można po prostu włożyć do koperty pieniędzy i je wrzucić do bankomatu jak to się robi wszędzie.
Wpłata musi się odbyć przez przelew z innego konta.Korzystanie z karty kosztuje 5 złotych. Również wspomnę ,że rozliczenia internetowe ,które oferuje bank,są naprawdę łatwe i przyjemne.Wiele rachunków opłacisz szybko i bez dodatkowych opłat.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Konto walutowe

Post autor: Qrzysio »

Z kontami walutowymi nie jest prosta sprawa. Wiele się zmieniło w ostatnich latach. Musisz po prostu dokładnie ofertę każdego banku.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Konto walutowe

Post autor: malykazio »

Też mam w mBanku. Mają najlepszy i najwygodniejszy system bankowości internetowej ale same usługi, jeśli chodzi o jakość, nie wiem czy są warte polecenia.
Ogólnie zastrzeżeń nie mam.
Z każdego praktycznie konta będziesz mogła korzystać przy pomocy karty. Wszystko zależy od tego czy chcesz z tej karty korzystać do wypłat z bankomatu czy do płacenia. Jeśli do płacenia to wystarczy Ci zwykła karta do konta złotowego lub kredytowa (czasem się opłaca). Jeśli chcesz wypłacać pieniądze z bankomatu to nie będzie Ci się chyba opłacało żadne konto w polskim banku. Nie wiem czy któryś ma CAŁKOWICIE darmowe wypłaty z bankomatów za granicą. Citibank ma niby darmowe wypłaty na całym świecie ale "darmowość" dotyczy tylko opłat pobieranych przez Citi, nie gwarantują, że banki zagraniczne nie będą pobierały opłat. Poza tym citi ma mało oddziałów i akurat w okolicach Ostrołęki nie ma.
Ważny jest jeszcze sposób zasilania konta. Jak zaczniesz za granicą wpłacać na polskie konto to mogą Cię opłaty pogrążyć.
Nie wiem czy nie warto zastanowić się nad kontem w Holandii, o ile oczywiście jedziesz tam na dłużej, do pracy, a nie tylko turystycznie.
Awatar użytkownika
Kalcia26
starszy szeregowy
Posty: 93
Rejestracja: 03 sty 2011, 19:01

Re: Konto walutowe

Post autor: Kalcia26 »

jadę tam właśnie do pracy i tak jak czytam tu i na innych forach to chyba założę tam konto, a gdy będę wracać do Polski to po prostu wezmę pieniądze i konto zlikwiduje.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Konto walutowe

Post autor: malykazio »

Tak będzie zdecydowanie najrozsądniej i chyba najtaniej.
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Konto walutowe

Post autor: xlukim »

Z tego co znam życie ,jeśli pojedziesz tam pracować legalnie to pracodawca zrobi CI rachunek bankowy + karta .więc kłopot z głowy...
ODPOWIEDZ