Dobre wędliny i mięso

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
magietka
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2012, 11:52

Dobre wędliny i mięso

Post autor: magietka »

Chcialam zapytac, gdzie kupujecie wedliny, albo mieso? Mam juz dosc tych smierdzacych plastikow z supermarketow i poszukuje sprawdzonego sklepu, gdzie kupie dobrego kurczaka, albo inne mieso i wedliny.

Podobno nawet wedzarnia na goworowskiej to to zwykly marketing z domowymi wyrobami, bo dostawca miesa jest tam podobno Pekpol - to prawda?
Awatar użytkownika
UKP
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 27 mar 2007, 10:25

Re: Dobre wędliny i mięso

Post autor: UKP »

Dobre wędliny i mięso praktycznie nie dostępne. Większość mięs w polsce to albo PKM DUDA (czyli i tak import Holandia, Niemcy, Dania, Hiszpania) albo Import własny zakładów mięsnych. Co do wyrobów "Wiejsikej wędzarni" Są to małe zakłady mięsne prowadzone przez jednego z udziałowców ZM PEKPOL SA i wśród dostawców owszem jest ta firma.
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: Dobre wędliny i mięso

Post autor: kasia pelasia »

Ja wędliny kupuję w małym sklepiku przy ul. Goworowskiej, schodami w dół pod przychodnią dla zwierząt. Wszystko jest pyszne, a polędwica wyśmienita.
Mustafa
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 13 lip 2009, 21:20

Re: Dobre wędliny i mięso

Post autor: Mustafa »

Jako smakosz dobrego jedzenia polecam wędliny oraz mięso z Sypniewa.Ich sklep firmowy znajduje się w Ostrołęce na ul.Kościuszki.Robię tam zakupy od paru lat i jeszcze mi się nie zdarzyło żebym kupił coś nie świeżego.Codziennie mają tam świeżą dostawę.Polecam.
okaoo
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 05 cze 2007, 22:00

Re: Dobre wędliny i mięso

Post autor: okaoo »

Witam.Ja osobiscie zakupy robie na goworowskiej35 na przeciwko Biedronki sklep miesny u"Moni" zawsze swieze tanie miesko i wedlinki.Moge wszystkim polecic ten sklep.OD SRODY DO SOBOTY panie mają promocje na asortyment miesny i wedliniarski.
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Dobre wędliny i mięso

Post autor: skutekk »

polecam wyroby z sypniewa na kosciuszki. mala masarnia, ktora nie zaopatruje hurtowni tylko prosto z produkcji towar trafia do ich sklepow. Dlatego sa czeste dostawy.
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: Dobre wędliny i mięso

Post autor: kasia pelasia »

Dołączam się do przedmówcy, kabanosy z Sypniewa są wyśmienite :)
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Dobre wędliny i mięso

Post autor: steward »

A ja raz natrafiłem na dobrą wędlinę w sklepie przy parkingu na ryneczku. (obok rossmana) Leżała wielka noga z szynką, którą kobitka skrajała. Jednak za tą prawdziwą wędlinkę zapłaciłem prawie 60zł za kilogram. Była przepyszna.
agacomplete
starszy kapral
Posty: 180
Rejestracja: 24 paź 2010, 21:26

Re: Dobre wędliny i mięso

Post autor: agacomplete »

a ja kupuje wędliny z masarni Zbyś dostepne w sklepach PSS np. w delikatesach nr 51 na Hallera dobre kiełabasy za 12 i 14 zł
jagus1402
szeregowy
Posty: 43
Rejestracja: 25 mar 2011, 14:45

Re: Dobre wędliny i mięso

Post autor: jagus1402 »

Kupuję wędliny w Cymesie na Kopernika.Dostawcą jest mała masarnia z Borawego.Wędliny są pyszne.Jedyna wada że dostawa jest tylko jeden raz w tygodniu.
FreakStyle
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 05 sty 2006, 22:45

Re: Dobre wędliny i mięso

Post autor: FreakStyle »

polecam sklepik na centrum na Sikorskiego , mniej wiecej po drugiej stronie stokrotki , w tym pasażu gdzie są lody, wędliny pyszne, bez chemii i tych sztuczności , sklepik czynny czwartek-sobota niestety ;-) ale mozna kupic i zamrozic;-)
Życie Made in Polska
megatron ss
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 08 cze 2011, 21:23

Re: Dobre wędliny i mięso

Post autor: megatron ss »

Ja kupuje wędliny "U Tereski" . Nie jest to też w Ostrołęce tylko w Aleksandrowie obok Obierwi (gmina Lelis - 15 km od miasta). Każdy ma swój gust o którym raczej ciężko dyskutować, ale wg mojej własnej oceny robią naprawdę niezły towar.
Mogę śmiało polecić wszelkie wędliny, a i noga u nich też jest pycha (brałem do siebie na wesele).
Żeby więcej nie robić reklamy wygooglujcie sobie sami nazwę firmy w wyszukiwarce :)
megatron ss
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 08 cze 2011, 21:23

Re: Dobre wędliny i mięso

Post autor: megatron ss »

magietka pisze:Podobno nawet wedzarnia na goworowskiej to to zwykly marketing z domowymi wyrobami, bo dostawca miesa jest tam podobno Pekpol - to prawda?
Sprawa wg mnie wygląda jak z bułkami w biedronce i ich "piekarni". Bułka zimna wsadzana do pieca i wyjmowana gorąca ..i tak po kolei wszystkie bułki z półki. Nikt niestety nie widział jak oni je tam pieczą ..no bo w sumie nie mają gdzie i jak. Z tą pseudo wodzarką raczej jest tak samo - odgrzewają zimne wędliny ..ale nie wiedziałem więc mogę się mylić ..ale czy jest tam zakład produkcyjny?

Tam gdzie ja kupuję przyjeżdżam we wtorek po południu i mam wszystko prosto z wędzarki - gorące, świeże, a przede wszystkim smaczne.
smerfetka26
starszy szeregowy
Posty: 50
Rejestracja: 01 lut 2011, 14:10

Re: Dobre wędliny i mięso

Post autor: smerfetka26 »

Ja zdecydowanie polecam masarnię z Borawego. Ceny nie są wygórowane a wędliny naprawdę przepyszne. Warto podjechać te kilka km.
Angel88
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 11 lut 2012, 20:40

Re: Dobre wędliny i mięso

Post autor: Angel88 »

Ja polecam sklep "U Moni" na Goworowskiej.Mają dobre i świeże mięsko,poza tym swojskie wędzonki z prywtnego źródła sprowadzają.
Awatar użytkownika
NEMEZIS
starszy szeregowy
Posty: 56
Rejestracja: 19 sie 2008, 23:09

Re: Dobre wędliny i mięso

Post autor: NEMEZIS »

a ja proponuję kupić mięcha i samemu upiec sobie wędlinki, nie ma przy tym dużo pracy, taki schab czy karkówka poza walorami smakowymi, leży w lodówce długo i tylko może poobsychać, a nie jak te kupione, które zielenieją, śmierdzą wszystkie prawie tak samo i wyślizgują się z rąk po 3-dniowym przechowywaniu. trudno też wierzyć sprzedawcom, bo u każdego przecież są najświeższe i pyszne, ale co do sklepów, to zauważyłam, ze w tym małym sklepiku na Kościuszki ciągle kolejka jest, więc może warto tam zajrzeć.
hunter
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:05
Lokalizacja: Kurpie

Re: Dobre wędliny i mięso

Post autor: hunter »

Również polecam wędliny z Sypniewa w sklepie na Kościuszki! Nie dość że dobre to jeszcze ceny mają nawet znośne
lukaszm87
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 03 sie 2021, 11:59

Re: Dobre wędliny i mięso

Post autor: lukaszm87 »

Ja kupuję w E.Leclercu (na Jana Pawła II 4) i czasami w Stokrotce (na Inwalidów Wojennych 23). Tylko tam, dlatego, że mają produkty z certyfikatem QAFP. Wiem, że mięso, które kupuję jest zawsze świeże i bardzo smaczne. Bardzo dobre wędliny i mięsko.
lukaszm87
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 03 sie 2021, 11:59

Re: Dobre wędliny i mięso

Post autor: lukaszm87 »

Ja kupuję w Stokrotce na Inwalidów Wojennych. Mają mięsko z certyfikatem QAFP, a ja tylko takie kupuję już od długiego czasu. Mam pewność, że jest zdrowe, smaczne i zawsze świeże. Na qafp.pl jest mapka ze wszystkimi sklepami, w których kupisz takie mięso. Polecam. Dobra jakość to podstawa... :)
ODPOWIEDZ