Przetarte ziemniaki na placki

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
Awatar użytkownika
MoskoU
starszy szeregowy
Posty: 90
Rejestracja: 04 maja 2006, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Przetarte ziemniaki na placki

Post autor: MoskoU »

Swojego czasu takie kupowałem w wiaderku w Selgrosie. Chodzi o to by kupić takiego gotowca do przygotowania placków. Kupa roboty z obieraniem i tarciem a jak by z lodóweczki ciachnąć takie świeżo kupione (niestety długo nie wytrzymują) to była by inna bajka. Takich w proszku KNORRa czy innych mi nie proponujcie ;)
misia
starszy kapral
Posty: 151
Rejestracja: 24 sty 2009, 12:18

Re: Przetarte ziemniaki na placki

Post autor: misia »

Na rynku można spotkać super maszynę do placków, litewska, cena ponad 200 zł.Tzn do tarcia ziemniaków .wrzucasz obrane ziemniaki, podstawiasz miskę i idzie jak burza.Lepsza jak mikser i mało mycia. na małym ryneczku na piaskach. Pozdrawiam i smacznego.
Szuryga
starszy szeregowy
Posty: 98
Rejestracja: 06 mar 2006, 18:29
Lokalizacja: Rzekuń

Re: Przetarte ziemniaki na placki

Post autor: Szuryga »

Bez przesady z tym obieraniem i tarciem chyba nie masz do wykarmienia kompanii
SKIFCHLIZ
Piotrek00
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:42

Re: Przetarte ziemniaki na placki

Post autor: Piotrek00 »

Zauważyłem ostatnio, że część osób na tym forum (i to spora część) ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Ktoś pyta, gdzie może kupić przetarte ziemniaki, to oczekuje odpowiedzi, gdzie może kupić przetarte ziemniaki. Myślisz Szuryga, że po Twoim poście się zreflektuje i napisze "dzięki stary, jednak sam sobie przetarłem, myślałem, że mam do wykarmienia kompanie, a Twój post uświadomił mi, że nie! Jeszcze raz dzięki!". Jak się ma coś do powiedzenia, to się mówi. Jak się nie ma, to się siedzi cicho. A tutaj w co drugim wątku "szukam kota, ma ktoś do oddania?" i 10 odpowiedzi "weź se psa, jest lepszy". Kolejny wątek "chce kupić samochód, sprzedaje ktoś?" i 15 odpowiedzi "kup se rower, będziesz zdrowszy" ...
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Przetarte ziemniaki na placki

Post autor: shelly »

Piotrek00 pisze:"dzięki stary, jednak sam sobie przetarłem, myślałem, że mam do wykarmienia kompanie, a Twój post uświadomił mi, że nie! Jeszcze raz dzięki!"
niezłe ;)
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Przetarte ziemniaki na placki

Post autor: balboa »

Aż kliknąłem POMÓGŁ
Awatar użytkownika
MoskoU
starszy szeregowy
Posty: 90
Rejestracja: 04 maja 2006, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przetarte ziemniaki na placki

Post autor: MoskoU »

Piotrek00 dzięki ..... rano chciałem napisać to samo na te odpowiedzi, ale się ugryzłem w język :)
Słuszna uwaga i podpisuje się pod nią wszystkimi kończynami - BRAWO!

A tym czasem wracając do tematu ......
Ma ktoś jakieś przemyślenia co do lokalizacji takiego produktu ?
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Przetarte ziemniaki na placki

Post autor: sKaLpeL »

Piotrek00 - dzięki, nie pamiętam kiedy jakiś post na tym forum mnie tak rozbawił, śmiałem się z dobre 3 minuty :)
Awatar użytkownika
NEMEZIS
starszy szeregowy
Posty: 56
Rejestracja: 19 sie 2008, 23:09

Re: Przetarte ziemniaki na placki

Post autor: NEMEZIS »

wymyśliłam taką opcję: niech zgłosi się ktoś, kto ma maszynę do tarcia, ziemniaki i chęć sprzedawania deficytowego towaru. ty konkretnego dnia zamawiasz u niego wiadro papki ziemniaczanej, jedziesz, płacisz i wracasz do domu smażyć. należy ustalić cenę w zależności od tego czy papka ma być już gotowa tzn. z przyprawami, jajkiem etc. czy czyste kartofelki. masz wtedy pewność, że nie ma tam zbędnej chemii oraz pewny punkt zaopatrzenia. pozdrawiam. i żeby nie było nie piszę tego żeby żartować, po prostu tak bym zrobiła, gdyby mi się nie chciało trzeć samej. pozdrawiam.
ODPOWIEDZ