Ostrzenie noży

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
Awanturnik
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2012, 0:22

Ostrzenie noży

Post autor: Awanturnik »

Czym lub gdzie ostrzycie noze? Mam zestaw dobrych, ostrzonych laserowo, nozy, ale po kilku latach ich jakość znacznie pogorszyla się. Czym najlepiej je naostrzyć, albo gdzie można oddac, aby znow zyskaly swój blask?
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Ostrzenie noży

Post autor: netespl »

Osełka, którą zaproponował kml700 nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Ostrza mogą być pod różnymi kątami, a taka osełka ostrzy tylko pod jednym i niekoniecznie takim pod jakim fabrycznie był ostrzony nasz nóż, co w efekcie może dać skutek odwrotny do zamierzonego lub też wymagać bardzo wiele pracy by zmienić kąt ostrza. Osobiście ostrzę taką osełką "z braku laku", ale polecam klasyczne osełki lub, prostsze w użytkowaniu, ale i droższe TriAngle firmy Spyderco. Oczywiście jest jeszcze kwestia co dla kogo jest ostrym nożem, bo to również pojęcie względne ;)
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Re: Ostrzenie noży

Post autor: oes »

lepiej kupic noze z ostrzem ceramicznym... inwestycja na wieki
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Ostrzenie noży

Post autor: netespl »

oes, nieprawda. Noże ceramiczne nie do wszystkiego się nadają, przede wszystkim przez brak swojej agresywności cięcie miękkich, śliskich powierzchni nie jest tak łatwe jak dobrze naostrzonym nożem stalowym. Nie wspomnę już o tym, że naprawdę dobre noże ceramiczne kosztują często 4-5x tyle co dobre stalowe.
nusiaczek
starszy kapral
Posty: 159
Rejestracja: 06 paź 2009, 19:31

Re: Ostrzenie noży

Post autor: nusiaczek »

Mi ostrzył noże Pan na Sienkiewicza, w tych barakach na przeciwko szkoły podstawowej nr 6, on też buty robi i maszyny naprawia, ja jestem zadowolona, bo kosztowało mnie to 2 zł :)
krzysiek1978
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2013, 0:48

Re: Ostrzenie noży

Post autor: krzysiek1978 »

O no ten pan jest super, ja u niego i torbę dla żony naprawiałem i buty robiłem zawsze jestem zadowolony :) . właśnie szukałem gdzie noży można zaostrzyć. Dzięki.
ODPOWIEDZ