Gdzie kupić plastikową żywność (zabawki)?

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: ... plastikową żywność ?

Post autor: Infom »

shelly pisze:Proszę nie pisać, że w McDonald's ;) chodzi o coś takiego...

hehehe dobre dobre :)

A tak na poważnie, podobne zestawy widziałem przed świętami w e.leclerc zerknij tam.
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Gdzie kupić plastikową żywność (zabawki)?

Post autor: shelly »

Infom pisze:podobne zestawy widziałem przed świętami w e.leclerc zerknij tam.
byłam tam już, ale nie mają nic takiego :( chyba pozostanie mi allegro
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Gdzie kupić plastikową żywność (zabawki)?

Post autor: elfik »

ja bym poszukała w sklepach typu "wszystko za 5zł".

Dzisiaj będę przechodziła obok jednego, gdzie kiedyś widziałam takie zestawy i zerknę :)
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Gdzie kupić plastikową żywność (zabawki)?

Post autor: palipies »

"celnicy zatrzymali transport zawierający prawie dwa tysiące chińskich zabawek, które mogą wywoływać nowotwory i poronienia u kobiet w ciąży. Lalki i zabawkowe karabiny miały trafić na polski rynek. Dopuszczalna norma zawartych w nich ftalanów była przekroczona kilkunastokrotnie - podaje RMF FM.

Ftalany to sole i estry kwasu ftalowego stosowane m.in. do produkcji żywic ftalanowo-glicerynowych, które stanowią bazę dla lakierów i farb ftalowych, klejów oraz plastiku.

Dane firmy, która próbowała wwieźć do Polski niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia, zabawki zostały wpisane do specjalnego rejestru. Przy kolejnych próbach odprawy celnej jej pracownicy będą musieli wykonać odpowiednie badania transportowanych produktów.

Przy świątecznych zakupach warto zwrócić uwagę na jakość kupowanych zabawek. Tym, co powinno nas zaniepokoić jest niska cena - przeważnie oznacza ona, że produkt jest podrobiony lub nie spełnia warunków bezpieczeństwa"
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Gdzie kupić plastikową żywność (zabawki)?

Post autor: elfik »

No ok, rozumiem. Ale czy to na rynku (a tam szukała shelly właśnie) czy w sklepie za 5zł - to w wielu przypadkach te same chińskie zabawki.. Jak ktoś nie wierzy, to można porównać... też kiedyś szukałam takich rzeczy dla swojego dziecka i wszystkie były made in china i ich jakość była baaardzo wątpliwa.

Ps. ja znalazłam na to sposób: owoce i warzywa zrobiliśmy ręcznie - z filcu, resztek materiału... dużo tego nie jest, ale do zabawy wystarczy. Na Dzień Dziecka może pokusimy się o kuchnię (np. smoby - na święta w leclercu były bardzo tanie).
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Gdzie kupić plastikową żywność (zabawki)?

Post autor: shelly »

palipies pisze:wiem,że w temacie było pytanie o plastikowe,ale drewniane są "zdrowe"
masz rację, ale takie warzywa do "krojenia" już mamy ;) i przydałyby nam sie właśnie jakieś dania gotowe typu jajko sadzone, pizza... co do plastiku to tego nigdy nie mozna być pewnym, była już afera, że wycofywali jakieś zabawki firmy Mattel, bo okazało się, że chyba barwnik był toksyczny czy coś takiego.
elfik pisze:może pokusimy się o kuchnię (np. smoby
właśnie tę kuchnię mamy ;) ale jak długo można jeść indyka, ziemniaki i tort ?

wracając do tych zabawek to ja nie kupuję nigdy na rynku ani w centrach chinskich, ale tego tam szukałam, bo w zwykłych sklepach nie ma :(
ODPOWIEDZ