Dobry i niedrogi księgowy

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
MrocznyRzeźnik
szeregowy
Posty: 47
Rejestracja: 15 sty 2008, 15:05

Dobry i niedrogi księgowy

Post autor: MrocznyRzeźnik »

Poszukuję dobrego księgowego dla jednoosobowej działalności transportowej. Możecie kogoś polecić?
O shit!
justusz
kapral
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:33

Re: Dobry i niedrogi księgowy

Post autor: justusz »

Do jednoosobowej działalnosci sadze ze nie potrzbujesz ksiegowego.
To proste rozliczenie księgi przychodów i rozchodów ,ściągnij se jakiś bezpłatny program do księgowania albo kup np "Mała Księgowość Rzeczpospolitej" za 20 PLN i będziesz miał z głowy.
MrocznyRzeźnik
szeregowy
Posty: 47
Rejestracja: 15 sty 2008, 15:05

Re: Dobry i niedrogi księgowy

Post autor: MrocznyRzeźnik »

Tak, ale w to wchodzi jeszcze leasing auta dostawczego, a ja nie będę miał czasu na siedzenie w papierach.
O shit!
Rlmstw
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2013, 19:56

Re: Dobry i niedrogi księgowy

Post autor: Rlmstw »

Po pierwsze: Teraz program Rzepy dostępny jest tylko w necie, nie można go kupić razem z gazetą, jak kiedyś i jest troszkę droższy... A po drugie księgowanie przedsiębiorcy, który ma usługi transportowe wcale nie jest takie proste, choćby ze względu na VAT i obowiązek podatkowy z tym związany...
To zależy, co kto rozumie przez dobrego i niedrogiego...?
MrocznyRzeźnik
szeregowy
Posty: 47
Rejestracja: 15 sty 2008, 15:05

Re: Dobry i niedrogi księgowy

Post autor: MrocznyRzeźnik »

Niedrogi- nie skasuje ciebie na 500zł za kilka faktur w miesiącu.
Dobry- nie pogoni ciebie kilka razy np.do US , bo namiesza ci w papierach , a później trzeba wyjaśnienia składać itp.
Innymi słowy zna się na tym co robi.
O shit!
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Dobry i niedrogi księgowy

Post autor: elfik »

ooo ja tez szukałam niedrogiego księgowego :)
Na razie wszystko prowadzę sama, ale dopiero zaczynam i wszystko jest proste... zobaczymy co będzie później :)

ps. możecie polecić jakiś dobry program dla jednoosobowej działalności (pkpir + vat)? Jakiś w dolnej granicy cenowej :)
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Dobry i niedrogi księgowy

Post autor: Qrzysio »

Ja używam aktualnie programu Asystent. http://meteoryt.pl/Asystent_Faktura-k55.html
Dostępnych jest kilka wersji, wystarczy raz zapłacić i można mieć licencję dożywotnią. Co roku wychodzi nowa wersja, firma daje rabaty stałym klientom. W tym roku za wysłanie do firmy referencji dawali ponad 70% rabatu (!), więc nowsza wersja kosztuje dosłownie grosze.

Wcześniej używałem przez kilka lat (!) tego: http://www.firmatec.pl/ ale potrzeba mi było więcej funkcji i przeniosłem się na Asystenta.

Do obu wymienionych programów aktualizacje wychodzą co kilka dni. Wdrażane są nowe funkcje i stale monitorowane przepisy. Jest po prostu bardzo ok.

Co do tematu to współczuję wam, że robicie wszystko sami. Może macie dużo czasu, ale lepiej chyba zająć się pracą, a nie nauką księgowości. ja przez kilka lat działalności nauczyłem się wiele o podatkach, ale wszystkiego i tak pilnuje księgowa, która na bieżąco zna zmiany w VAT, PIT itp., zwłaszcza, gdy dochodzą usługi transportowe, albo kontrahenci z innych krajów.
cnotkadorotka
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 03 lis 2006, 10:54
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Dobry i niedrogi księgowy

Post autor: cnotkadorotka »

Jestem księgowa w pracy pracuje na oprogramowaniu Wapro do kpir oraz ryczałtu jest program Wf-Kaper jednak nie nalezy do najtańszych i co roku aktualizacja. Prywatnie pracuje na programie Rzeczpospolitej Mała Księgowość i uwazam ze jest to bardzo dobry czytelny program. W tym roku jest troche droższy ale nie jest to jeszcze wygórowana cena.
Nawiazując do usług transportowych zgodze się z Rlmstw że nie jest to takie proste.
Rlmstw pisze:A po drugie księgowanie przedsiębiorcy, który ma usługi transportowe wcale nie jest takie proste, choćby ze względu na VAT i obowiązek podatkowy z tym związany...
MrocznyRzeźnik
szeregowy
Posty: 47
Rejestracja: 15 sty 2008, 15:05

Re: Dobry i niedrogi księgowy

Post autor: MrocznyRzeźnik »

Wrzucacie same offtopy, a ja dalej poszukuję- OSOBY, nie programu.
O shit!
cnotkadorotka
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 03 lis 2006, 10:54
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Dobry i niedrogi księgowy

Post autor: cnotkadorotka »

Zapraszam do współpracy. Iwona
MrocznyRzeźnik
szeregowy
Posty: 47
Rejestracja: 15 sty 2008, 15:05

Re: Dobry i niedrogi księgowy

Post autor: MrocznyRzeźnik »

Proszę sprawdzić PW.
O shit!
dobrusia33
starszy szeregowy
Posty: 64
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:40

Re: Dobry i niedrogi księgowy

Post autor: dobrusia33 »

Biuro rachunkowe pani Dobkowska, Barbara chyba. mieści się to tam na kołobrzeskiej za sklepem motoryzacyjnym obok hurtowni Marex a właściwie na przeciw. rozsądna kobieta i nie zdziera z małych firm. po schodach na górze za meblowym sklepem
ODPOWIEDZ