Soczewki kontaktowe

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
Basia31
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 11 cze 2013, 17:45

Soczewki kontaktowe

Post autor: Basia31 »

Chciałabym poruszyć wątek dotyczący soczewek kontaktowych.
Chodzi mi dokładnie o to gdzie w Ostrołęce można je kupić za przyzwoitą cenę :D i odpowiednio dopasować?
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: SOCZEWKI KONTAKTOWE

Post autor: Qrpiana »

W pierwszej kolejności musisz się zapisać na wizytę do okulisty. Niestety wizyta jest prywatna więc musisz za nią zapłacić. W jej trakcie okulista zbada Twój wzrok i określi rodzaj wady wzroku. Następnie założy CI odpowiednie soczewki (przeważnie pierwsza para w cenie wizyty). Kolejne minuty będziesz sama uczyła się zakładania i zdejmowania soczewek. Po kilku tygodniach czeka Cię jeszcze wizyta kontrolna.

Co do cen soczewek i gdzie je kupić. Pierwsze opakowanie kup u okulisty. Często są "promocje" związane z pierwszą wizytą, więc nie wychodzi tak drogo. Na chwilę obecną jest nawet jakaś akcja J&J (trzeba się zarejestrować przez internet, umówić na wizytę podczas której dostaniesz gratis swój niezbędnik soczewkowy).

A co do lekarzy - ja osobiście chodzę do dr Jarząbek. Raz byłam w Vision EX w galerii (w cenie wizyty była paczka 30 szt. soczewek jednodniowych).

Na co dzień soczewki kupuję przez internet - allegro.pl lub soczewki.com. Na tej drugiej stronie także jest sporo promocji, chociaż i bez nich zakup 2-3 opakowań wychodzi taniej niż u okulisty. Musisz tylko znać kwestie techniczne - krzywizna, wada itp.
eish
starszy szeregowy
Posty: 52
Rejestracja: 05 lip 2010, 19:12

Re: Soczewki kontaktowe

Post autor: eish »

Qrpiana pisze:W pierwszej kolejności musisz się zapisać na wizytę do okulisty. Niestety wizyta jest prywatna więc musisz za nią zapłacić. W jej trakcie okulista zbada Twój wzrok i określi rodzaj wady wzroku. Następnie założy CI odpowiednie soczewki (przeważnie pierwsza para w cenie wizyty). Kolejne minuty będziesz sama uczyła się zakładania i zdejmowania soczewek. Po kilku tygodniach czeka Cię jeszcze wizyta kontrolna.
Niestety nie masz racji, ja miałam soczewki dobrane podczas wizyty na nfz.

Zawsze kupuję soczewki przez internet więc nie wiem gdzie w Ostrołęce można kupić coś w dobrej cenie. Nie polecam kupować soczewek w rossmanie - jakość bardzo słaba, czuć je na oku i po całym dniu oko się wysusza. Przysnąć w nich jeszcze bardziej nie polecam :D
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Soczewki kontaktowe

Post autor: Qrpiana »

eish pisze:Niestety nie masz racji, ja miałam soczewki dobrane podczas wizyty na nfz.
W takim razie mea cupla.
ODPOWIEDZ