Naturalne pieczywo

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
Awatar użytkownika
a1257a
starszy sierżant
Posty: 330
Rejestracja: 12 lis 2011, 19:34

Naturalne pieczywo

Post autor: a1257a »

Ostatnio zacząłem szukać po sklepach bułek razowych z ziarnami. Rozmawiałem z pewną osobą i z tego co mówił wynikało że niektóre bułki są po prostu farbowane np. daje się barwniki toffi aby były brązowego koloru. Pytać panią w sklepie, która nie była przy wypiekach, które bułki są naturalne nie ma sensu. Pytam więc tutaj może ktoś ma znajomego piekarza lub zna miejsce gdzie można takie bułki kupić. Oczywiście chleb też mnie interesuje ale bardziej bułki. Dzięki za odpowiedzi.
eish
starszy szeregowy
Posty: 52
Rejestracja: 05 lip 2010, 19:12

Re: Naturalne pieczywo

Post autor: eish »

Piekarnia Nowakowski przy Gomulickiego. Mają chyba najlepsze grahamki w Ostrołęce, chleb też bardzo w porządku. Tylko tam niestety trzeba iść rano.
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Re: Naturalne pieczywo

Post autor: Sarcev »

Z tymi dodatkami to troszke wina klientów. Zapanowała moda na ciemne pieczywo, wiec piekarze zaczeli produkować ciemne. Byłkę razową od takiej z dodatkami mąki pszennej można rozpoznać po ciężarze, jest dużo cięższa, jest dużo twardsza, nie "sprężynuje" tak jak z mąki pszennej i kolor. Jest ciemniejsza ale nie powinna być aż brązowa, bo jest to kolor nienaturalny, często wtedy dodawany jest karmel...
Awatar użytkownika
a1257a
starszy sierżant
Posty: 330
Rejestracja: 12 lis 2011, 19:34

Re: Naturalne pieczywo

Post autor: a1257a »

Sarcev pisze:Z tymi dodatkami to troszke wina klientów. Zapanowała moda na ciemne pieczywo, wiec piekarze zaczeli produkować ciemne. Byłkę razową od takiej z dodatkami mąki pszennej można rozpoznać po ciężarze, jest dużo cięższa, jest dużo twardsza, nie "sprężynuje" tak jak z mąki pszennej i kolor. Jest ciemniejsza ale nie powinna być aż brązowa, bo jest to kolor nienaturalny, często wtedy dodawany jest karmel...
Dokładnie tak jak napisałeś jest mania na brązowe pieczywa i teraz ciężko wyczuć które jest prawdziwe. Nie będę "macał" bułek w sklepie i ich ważył :) Ale twoje uwagi są bardzo cenne. Dzięki
ODPOWIEDZ