Tartak - więźba dachowa - gdzie polecacie?

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
zbyszek79
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 19 sie 2013, 14:29

Tartak - więźba dachowa - gdzie polecacie?

Post autor: zbyszek79 »

Witam wszystkich.

Jestem nowym użytkownikiem, od 2-lat mieszkańcem miasta Ostrołęki, buduję dom w okolicach miasta a że pochodzę z okolic Grajewa ciężko jest mi znaleźć dobre materiały w rozsądnych cenach, mimo że składów w Oce nie brakuje, z tym że różnice są i to często bardzo duże, dom budujemy własnymi siłami wraz z Ojcem w przyszłym tygodniu planujemy zalew co za tym idzie powoli zbliżamy się do kolejnego bardzo ważnego elementu etapu więźby jakim jest dach, dlatego zwracam się do Was o pomoc w podjęciu decyzji co do tego gdzie mogę kupić dobre jakościowo drewno na więźbę w miarę rozsądnych cenach?

W pracy kolega odradzał mi tartak z Siemnoch, mówił że nie słowni, i z jakości nie był zadowolony oflis itd... a podpytując w jednym ze składów usłyszałem dobrą opinię na temat tego tartaku, i teraz sam nie wiem co mam o tym myśleć.

Proszę o pomoc, gdzie warto się wybrać a których z tartaków/składów unikać.

Z góry bardzo dziękuje.

Pozdrawiam

Zbyszek
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Tartak - więźba dachowa - gdzie polecacie?

Post autor: elfik »

My braliśmy z Siemnochy i byliśmy zadowoleni, wszystko w terminie. Nie wiem co rozumiesz przez słowo "jakość"? U nas więźba była normalna, bez żadnych popękań, dobrze zaimpregnowana, my nie mieliśmy się do czego przyczepić - nasz majster i kierownik budowy również :)
Także ja mogę polecić Siemnochę, o innych tartakach nie słyszałam więc nie podpowiem :)

Pozdrawiam!
dobrusia33
starszy szeregowy
Posty: 64
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:40

Re: Tartak - więźba dachowa - gdzie polecacie?

Post autor: dobrusia33 »

właśnie Siemnocha jak najbardziej, facet uczciwy, ceny ok i nie prawda,że niesłowni. więźbę robi koleś właśnie z nimi współpracujący i polecam
szilka11
szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 10 cze 2011, 19:31

Re: Tartak - więźba dachowa - gdzie polecacie?

Post autor: szilka11 »

Polecam Radka Potkaja z Gibałki ostatnio braliśmy od niego drewno na całą budowę łącznie z wieźbą dachową i jesteśmy bardzo zadowoleni. Drzewo pierwsza klasa.
zbyszek79
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 19 sie 2013, 14:29

Re: Tartak - więźba dachowa - gdzie polecacie?

Post autor: zbyszek79 »

Dziękuje bardzo za pomoc, na pewno mi to wiele pomogło ale jeszcze jedno mało pytanko, a mianowicie dziś na działce odwiedził mnie przyszły sąsiad, zgadaliśmy się i bardzo polecał mi tartak z Szafarczysków u Państwa Mielnickich. Mówił że jak budował swój dom to właśnie tam od podstaw zaopatrywał się w drewno, był bardzo zadowolony z całej współpracy i ceny podobno najniższe w regionie? Czy ktoś coś słyszał na temat tego tartaku? Podobno firma rodzinna, prowadzona przez ojca i syna? Powiem szczerze budowanie domu to nie zabawa, wiele znaków "?" wiele niewiadomych, lęk przed podjęciem złych decyzji, głowa mnie już boli od tego wszystkiego, być może za dużo się tym wszystkim przejmuje ale jeśli ktoś zarabia 2,5tys zł musi 100-razy przemyśleć każdy wydatek:( Chce unikną sytuacji w której po 10-latach dach mi się będzie sypał na głowę a ja nawet nie zdążę spłacić połowy kredytu a dom będzie wymagał remontu...:/ przepraszam za nachalność, i upierdliwość ale mam nadzieje że rozumiecie, do końca tygodnia chciałbym już wybrać tartak w którym zakupie więźbę na swój dom, dlatego poświęcam na to cały czwartek, pojeżdżę, popytam o cenę, obejrzę surowiec itd.

Jeszcze raz Kochani dziękuje za pomoc, i dalej na Was liczę!

Pozdrawiam

Zbyszek
dobrusia33
starszy szeregowy
Posty: 64
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:40

Re: Tartak - więźba dachowa - gdzie polecacie?

Post autor: dobrusia33 »

warto zadbać o dobrego wykonawcę i materiały, bo później nie wszystko da się naprawić :D wiem z doświadczenia jacy fachowcy nabijają ludzi w butelkę i naciągają na kasę w naszej okolicy, ale są i tacy, których powinno się polecać i doceniać.
jak chcesz, to mogę dać namiary do firmy, która szybko i bardzo solidnie wykona Ci więźbę dachową, a nie zedrze kasy, mam namiar również do ludzi zajmujących się wykończeniem, też niepijących, solidnych i takich, którzy zostawią po sobie porządek na budowie, a to istotna rzecz. pozdrawiam

odnośnie tartaku, to w dalszym ciągu polecam Siemnochę, ewentualnie Antonie
agacomplete
starszy kapral
Posty: 180
Rejestracja: 24 paź 2010, 21:26

Re: Tartak - więźba dachowa - gdzie polecacie?

Post autor: agacomplete »

Ja brałem więżbę w Grabniku 4 lata temu mieli najlepszą cenę i dobre drzewo nr tel. 608626948
PrezesJaco
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 29 maja 2011, 23:44

Re: Tartak - więźba dachowa - gdzie polecacie?

Post autor: PrezesJaco »

Polecam tartak w okolicach Baranowa - miejscowość Orzoł, szybko wykonają ci zamówione elementy i mają bardzo dobrej jakości drzewo. nr tel: 697 542 616
zbyszek79
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 19 sie 2013, 14:29

Re: Tartak - więźba dachowa - gdzie polecacie?

Post autor: zbyszek79 »

Witam ponownie.

Dziękuje za pomoc, początkowo zakładałem że jeden dzień wystarczy (nie wystarczył) do rozejrzenia się po tartakach w naszej okolicy choćby po to ażeby na własne oczy zobaczyć z czego produkują, czy wymiar jest zachowany, jak wygląda sprawa impregnacji i powiem szczerze byłem we wszystkich wymienionych powyżej tartakach i nie tylko, w sumie bylem w siedmiu zakładach przetwórstwa drewna.

Tylko trzy spełniały moje oczekiwania, a proszę mi wierzyć nie są one wygórowane. Chce dostać dobry materiał w rozsądnej cenie.
Zajechałem na jeden z tartaków, przez telefon byłem zapewniany o super jakości drewnie, profesjonalnym przebiegu impregnacji itd, zajeżdżam i widzę... drewno jakby leżało z pół roku bez kory, do tego z dziurami od kornika, a gościu mi wkręca że w środku materiał jest ok i więźbą będzie super:/ a po drugie co to za tartak w którym drewno impregnuje się w wykopanym dołku? gdzieś przy płocie:/ masakra, nie będę wymieniał nazw miejscowości gdzie co widziałem bo to nie ma sensu ale nie które osoby powinny głęboko przemyśleć kogo polecają...:/

Zamówiłem drewno w Szafarczyskach u Mielnickich, tartak z prawdziwego zdarzenia. Surowiec powiem szczerze dobry, właściciel naprawdę do dogadania po małych negocjacjach kazał mi nawet zaznaczyć na swój sposób sztuki na tartaku z których chce mieć więźbę, a że było w czym przebierać wybrałem kilka naprawdę pięknych drzew, proces impregnacji wygląda solidnie, widziałem drewno przygotowane do wywozu, wszystko ułożone na przekładkach, spięte naprawdę fajnie to funkcjonuje, cena za kantowiznę przystępna, do najtańszych nie należała ale różnice minimalne, mam tylko nadzieje że przy mojej dostawię się nie rozczaruje i będzie wszystko tak jak ustalaliśmy, dostawa na 10 rano na 02.09.2013. Na razie nie zapeszam i nie wychwalam tego tartaku, tylko oceniam na podstawie tego co widziałem, i jak to wszystko jest produkowane. Mam nadzieje że decyzję podjąłem dobrą i nie będę jej żałował, wszystko wyjedzie po dostawie i montażu.

Jeszcze jedna wielka prośba, czy ktoś wie gdzie w Ostrołęce można kupić blacho-dachówkę RUKKI lub BUD-MAT? I szukam dobrego dekarza który pokryłby mi dach jeszcze w tym roku, podobno terminy u nie których na rok 2013 są już dawno zamknięte? Ale będę uparcie szukał, dach chciałbym zakończyć jeszcze w tym roku:)

Pozdrawiam

Zbyszek
zbyszek79
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 19 sie 2013, 14:29

Re: Tartak - więźba dachowa - gdzie polecacie?

Post autor: zbyszek79 »

Witam.

Jestem już że tak powiem po, dach już mam:) Cieśla Pan Miśkiewicz - bardzo dobry fachowiec z polecenia, mieliśmy robić sami ale Pan z tartaku doradził mi ażeby lepiej zaoszczędzić na czymś innym a montaż konstrukcji przekazać profesjonalistom i się nie zawiodłem, i jestem zadowolony że podjąłem taką a nie inną decyzję.

Co do drewna, polecane mi było kilka tartaków ale po wstępnych oględzinach zdecydowałem się na tartak z Szafarczysk, i powiem szczerze w tej dziedzinie to prawdziwi zawodowcy.

Wszystko w terminie, dostawa w cenie, rozładunek HDS, na drewno oraz impregnację dostałem atest, nawet jak zabrakło nam paru belek otrzymaliśmy dostawę w ciągu paru godzin, naprawdę fajnie to funkcjonuje, chłopaki są do dogadania, elastyczni powiem szczerze polecam, nawet wczoraj gdy zamawiałem w jednym z punktów na mieście blacho-dachówkę Pan który mnie obsługiwał jednoznacznie stwierdził że jeśli chodzi o drewno konstrukcyjne to tylko Mielnicki Waldemar/Łukasz Szafarczyska.

Teraz czas na pokrycie, wybrałem już materiał w przyszłym tygodniu zaczynamy, może ktoś mi podpowie bo to strasznie mnie dręczy jedna sprawa a mianowicie, deskować czy nie? Papa czy membrana paro przepuszczalna?
Słyszałem różne zdania ale może jakieś doświadczenie z życia wzięte?

Czekam na podpowiedź.

Pozdrawiam

Zbyszek
domel59
szeregowy
Posty: 42
Rejestracja: 25 sie 2008, 16:24

Re: Tartak - więźba dachowa - gdzie polecacie?

Post autor: domel59 »

Deskować, papa.
ODPOWIEDZ