szukam blachodachówki

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
sveika
starszy szeregowy
Posty: 78
Rejestracja: 08 cze 2008, 20:25

szukam blachodachówki

Post autor: sveika »

Jestem na etapie wyboru blachodachówki na dom. Może ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie? Nie mam pojęcia jakiej firmy wybrać blachodachówkę, oglądałam np. "dachy pruszyński" "rukky - czy coś takiego :) " No i druga sprawa to cena.. czy może wiecie gdzie w dobrej cenie można zamówić blachodachówkę. pozdrawiam i dziękuję za cenne rady :)
grs
starszy chorąży
Posty: 478
Rejestracja: 27 paź 2006, 13:20

Re: szukam blachodachówki

Post autor: grs »

najkorzystniej w moim przypadku z rynnami metalowymi było w Kolbisie na ul. Traugutta tel.(29) 760-84-48. Podjechać możesz jeszcze do Szmigla w Borkach z zakupionej własnie u nich podbitki jestem zadowolony, gdzie nie było żadnego problemu z późniejszą dostawą ze znikomą ilością co mnie zaskoczyło pozytywnie.

Nie polecam Kurp Dachu, szkoda paliwa a przede wszystkim czasu, jako producent rzucili z 3 wymienionych najwyższą kwotę.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: szukam blachodachówki

Post autor: Qrzysio »

A ja polecam Kurp Dach, trzeci z moich znajomych stawia właśnie dom i też bierze od nich. www.kurpdach.pl
majster
starszy kapral
Posty: 178
Rejestracja: 22 gru 2011, 14:22
Lokalizacja: Ostrołeka

Re: szukam blachodachówki

Post autor: majster »

Ja również polecam Kurp Dach - co do cen to one przeważnie zawsze odzwierciedlają jakość .
Wszystkim wiadomo ,że najtańsza jest "chińszczyzna".
Ja i znajomi korzystaliśmy z Kurp Dachu i jesteśmy zadowoleni.
Pozdrawiam
grs
starszy chorąży
Posty: 478
Rejestracja: 27 paź 2006, 13:20

Re: szukam blachodachówki

Post autor: grs »

majster i tu się myslisz, teraz mam świeże doświadczenie bo wspólnie z małżonką kupujemy płytki i terakotę. Płytki Paradyż My Way gat. 1 w Glazurze Królewskiej na Grabowie 140 zł + rabat, a w Ceramiku ta sama płytka 110 + rabat (ten sam kod producenta)

ja w Kolbisie kupiłem Krolla Plus 14/350 w cenie 20,24 zł netto za m2
zbyszek79
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 19 sie 2013, 14:29

Re: szukam blachodachówki

Post autor: zbyszek79 »

Ja powolutku także zbliżam się do wyboru blacho-dachówki, orientacyjnie poprosiłem o wycenę w kilku punktach i powiem szczerze Kurp-dach był najdroższy, mimo że jest producentem oferuje Alcerola Mittal dużo drożej niż np. Pan Bednarczyk z Dach-Plusu.


Prawdopodobnie zdecyduje się na zakup blacho-dachówki modułowej z RUKKI, w Agromaszu lub w Dach-Pusie, oryginalny wygląd i długa gwarancja.
agacomplete
starszy kapral
Posty: 180
Rejestracja: 24 paź 2010, 21:26

Re: szukam blachodachówki

Post autor: agacomplete »

Ja mam na dachu "Mazowszankę" z Kurp Dachu 4 lata temu kosztowała 27.5zl/m2 nie jest to zły towar dobrze wygląda na dachu dobrze się składa co jest ważne żeby pokrycie wyglądało estetycznie . od zamówienia do dostawy czekałem 4 dni.to czy blacha jest fińska chińska czy jakakolwiek inna nie ma wielkiego znaczenia moim zdaniem bo i tak 100 lat nie będzie leżeć na dachu . lepiej nie kupować taniego badziewia którego potem żaden blacharz nie poskłada do kupy na dachu i bedzie widać każde łączenie arkuszy . poza tym trzeba wspierać lokalnych przedsiębiorców. po co daleko szukać jak mamy naprawde dobrego producenta w niedalekiej okolicy.
dobrusia33
starszy szeregowy
Posty: 64
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:40

Re: szukam blachodachówki

Post autor: dobrusia33 »

w Czarnowcu koło torów się dogadasz w sprawie blachodachówki
Awatar użytkownika
flatkoncept
szeregowy
Posty: 13
Rejestracja: 12 lis 2012, 2:16

Re: szukam blachodachówki

Post autor: flatkoncept »

Jeżeli chodzi o blachy dobrej jakości to Rukki i Prószyński są na pewno ok. Jeszcze kilka lat temu KurpDach był okropnej jakości nie wiem jak teraz, kiedyś składała się tragicznie.
Sam kupowałem u "Szmigla" na borkach i cena była ok, ale było to 2 lata temu.
Pozdrawiam
Przystępne rozwiązania dla lepszego życia
Meble na wymiar
biuro@flatkoncept.pl

Twoje meble, nasza pasja.
zbyszek79
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 19 sie 2013, 14:29

Re: szukam blachodachówki

Post autor: zbyszek79 »

27,5zł m2? To bardzo drogą, rozmawiałem wczoraj z osobą która pracuje w Kurp-dachu na temat surowca, mówił że robią głównie z Alcerola i USS a dekarz który ma mi kryć dom twierdzi że blacho-dachówkę u konkurencji na takim samym surowcu można kupić już od 23zł i nie ma żadnych problemów ze składaniem, nie widać łączeń ani nic nie odstaje a w Kurp-dachu jest z tym podobno różnie.
ona83
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 17 mar 2013, 22:21

Re: szukam blachodachówki

Post autor: ona83 »

ja mam blachodachówkę Rukki w powłoce purmat, jestem bardzo zadowolona :) Ja jak szukałam blachodachówki to brałam pod uwagę dwie firmy - Saab i Rukki przez wzgląd na gwarancję (długoletnia), doświadczenie, i jakość wykonania. Fakt nie są to najtańsze pokrycia ale chyba wszyscy wiemy że dach ma być na lata a nie na sezon ;) W polskie blachy nie wierzę bo znajomy kupił Pruszyńskiego i po zimie razem ze śniegiem - kolor z dachu spłynął :( A co do sklepu to trzeba chociaż 3 odwiedzić, porównać ceny i negocjować ;) Ja swojego zakupu dokonałam w Agromaszu bo tam dali mi naprawdę dobrą cenę po negocjacjach :)
Awatar użytkownika
Alexandra
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 21 lis 2012, 19:23

Re: szukam blachodachówki

Post autor: Alexandra »

Podepnę sie pod temat...
Otóż poszukuje Blachy Bud Mat-u Venecja... Czy orientujecie się gdzie moge taka zakupic pomijajac Szmigla w Olszewo Borkach?
Satrian
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 02 cze 2015, 15:43

Re: szukam blachodachówki

Post autor: Satrian »

W Czarnowcu u Kupisa koło przejazdu można kupić materiał z usługą.
Kupując w ten sposób można sporo zaoszczędzić/wytargować,
a i majster już prawie cztery dziesięciolecia w branży więc ma pojęcie o robocie.
kajka22
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 12 kwie 2015, 19:52

Re: szukam blachodachówki

Post autor: kajka22 »

a czemu Szmigla nie???
Satrian
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 02 cze 2015, 15:43

Re: szukam blachodachówki

Post autor: Satrian »

Nie warto brać blachodachówki dostępnej od tzw. ręki, gdyż może ona oczekiwać na kupca miesiącami,
a to nie jest zdrowe dla blachy bo się odparza!
Blachodachówkę zawsze należy kupować świeżą.
Długo leżakowane może być piwo albo wino.
anatol
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 13 wrz 2020, 8:09

Re: szukam blachodachówki

Post autor: anatol »

Nigdy Dach Plus. Omijać szerokim łukiem oszusta ,na dachu się podpisze i ten koszmar będzie się śnił do końca życia. Ja już żałuję, skaleczył mój dom.
log35
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 gru 2018, 3:07

Re: szukam blachodachówki

Post autor: log35 »

Co takiego zrobil Dach Plus .Opisz coś więcej. Partaczy trzeba nagradzać za ich robotę. Się narobilo tych majstrow .I czlowiek żałuje ze nikt go nie ostrzegl
Awatar użytkownika
gutek
chorąży
Posty: 410
Rejestracja: 23 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: szukam blachodachówki

Post autor: gutek »

anatol pisze: 13 wrz 2020, 8:15 Nigdy Dach Plus. Omijać szerokim łukiem oszusta ,na dachu się podpisze i ten koszmar będzie się śnił do końca życia. Ja już żałuję, skaleczył mój dom.
Opisz dokładniej sytuację.
ODPOWIEDZ